Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Cits

Dzimstības līmenis Ķīnā pērn bijis zemākais 70 gadu laikā(2)

Dzimstība Ķīnā pērn samazinājusies līdz zemākajam līmenim kopš komunistiskās valsts dibināšanas 1949.gadā, tādejādi vairojot bažas, ka sabiedrības novecošanās un darbaspēka samazinājums palielinās spiedienu uz ekonomiku, kuras izaugsmes temps pēdējo gadu laikā ir palēninājies.

Austrālija sāk apzināt savvaļas ugunsgrēku postījumus

Lai gan ilgi gaidītais lietus ir palīdzējis nedaudz apslāpēt vairākus lielākos savvaļas ugunsgrēkus divos Austrālijas štatos, nedēļām ilgajos ugunsgrēkos iznīcināts Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas (UNESCO) Pasaules mantojuma sarakstā iekļauts mežs Sidnejas pievārtē.

737 MAX krīzes dēļ pērn mazākais pasūtīto Boeing lidmašīnu skaits 20 gados © DIENA(5)

Amerikāņu aviobūves giganta Boeing publiskotie pagājušā gada darbības rezultāti liecina, ka tas zaudējis pasaules lielākā aviobūvētāja godu Eiropas konkurentam Airbus, vēsta BBC. Boeing 737 MAX modeļa lidmašīnu divu katastrofu dēļ, kurās tika vainotas nepilnības lidmašīnas automātiskās vadības sistēmās, pērn saņemto jauno lidmašīnu pasūtījumu skaits bijis mazākais divās pēdējās desmitgadēs. Savukārt pasūtītājiem piegādāto lidmašīnu skaits – mazākais pēdējos 11 gados.

Lietus atvieglo Austrālijas cīņu ar liesmām © DIENA(1)

Lietus ir atvieglojis ugunsdzēsēju darbu, likvidējot un ierobežojot plašos mežu ugunsgrēkus Austrālijā, taču tas sev līdzi nes plūdu riskus. Valsts dienvidaustrumos, kur koncentrējusies lielākā daļa ugunsgrēku, gaisa kvalitāte ir tik slikta, ka nopietni ietekmē gatavošanos gada pirmajam no četriem prestižākajiem jeb grand slam tenisa turnīriem – Australian Open. Ugunsgrēku radītie dūmi drīzumā apriņķošot zemeslodi un atgriezīšoties Austrālijā, paziņojusi ASV Nacionālā aeronautikas un kosmosa pārvalde (NASA).

Apņemas apkarot terorismu Sāhelā © DIENA(6)

Francija un piecas Āfrikas valstis ir vienojušās pastiprināt cīņu pret džihādistiem Sāhelas reģionā, ko jau gandrīz desmit gadu pārņēmušas asiņainas bruņotas cīņas. Valstis arī vērsās pie ASV ar aicinājumu sniegt atbalstu, neraugoties uz izskanējušajām ziņām, ka amerikāņi gatavojas samazināt militāro klātbūtni Āfrikā. Taču eksperti šaubās, vai krīzi reģionā var atrisināt tikai ar militāriem līdzekļiem.

Ekstrēmos laikapstākļos Pakistānā un Afganistānā 110 bojāgājušie

Pēdējo dienu laikā Pakistānā un Afganistānā ekstrēmos ziemas laikapstākļos, arī lavīnās un plūdos, dzīvību zaudējuši vairāk nekā 110 cilvēki, otrdien pavēstīja amatpersonas, vienlaikus atbildīgie dienesti ar grūtībām spēj nokļūt līdz cilvēkiem, kurus sniegputenis nošķīris no ārpasaules.

VIDEO: Ķīnā zem autobusa iebrūk asfalts(1)

Pēc milzīga asfalta seguma iegruvuma, kurā iekrita autobuss un vairāki gājēji, Ķīnas pilsētā Sjininā gājuši bojā vismaz seši cilvēki un aptuveni 16 guvuši ievainojumus, ziņo BBC.