Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus

Cits

Boeing 737 MAX 8 gaisā nepacelsies vēl vismaz divarpus mēnešus

Starptautiskā Gaisa satiksmes asociācija (IATA) prognozē, ka ASV aviobūves kompānijas Boeing ražotā modeļa 737 MAX 8 lidmašīnu izmantošana varētu būt aizliegta vēl vismaz 10-12 nedēļas. Aizliegums izmantot šī modeļa lidmašīnas pēc divām traģiskām aviokatastrofām tika noteikts martā.

Nāvējošais pavasaris pasaules augstākajā smailē © DIENA

Zemes augstākā virsotne – Everests – gadu desmitiem ir pievilinājusi cilvēkus, kuri vēlas pārbaudīt savu fizisko un mentālo spēju robežas. Ik gadu arvien vairāk alpīnistu ierodas Himalaju kalnos, lai mēģinātu sasniegt 8848 metrus virs jūras līmeņa esošo smaili.

Huawei brīdina, ka ASV rīcība nodarīs kaitējumu miljardiem patērētāju © DIENA(1)

ASV lēmums iekļaut Huawei melnajā sarakstā, liedzot ASV uzņēmumiem sadarboties ar šo Ķīnas IT gigantu, rezultātā nodarīs kaitējumu miljardiem patērētāju, apgalvojis Huawei augsta ranga darbinieks Suns Liupiņs. Viņš preses konferencē norādīja, ka šādi ASV izdara lāča pakalpojumu pašas sev - cietīšot gan ASV patērētāji, gan ASV uzņēmumi.

Japānu šokē slaktiņš Kavasaki pilsētā © DIENA(1)

Otrdienas rītā Japānu pāršalca ziņa par asiņainu uzbrukumu sēriju Kavasaki pilsētā Kanagavas prefektūrā - vīrietis ar nazi nodūra 11 gadus vecu meiteni un 39 gadus vecu vīrieti, bet ievainoja vēl 16 cilvēkus - 15 skolnieces un vienu skolnieku. Pēc tam uzbrucējs nodūrās, vēsta Japānas ziņu aģentūra Kyodo.

Pie Everesta virsotnes - potenciāli nāvējoša alpīnistu rinda © DIENA(11)

Pirms dažām dienām bojā gājis jau devītais alpīnists, kurš šosezon gribēja iekarot Everesta virsotni. Savā pēdējā ierakstā sociālajos tīklos 13. maijā britu alpīnists Robins Heinss Fišers pauda bažas, ka alpīnistu komandu pūļi, cerot pagūt šosezon sasniegt pasaules augstākā kalna virsotni, izveidojuši rindu tā dēvētajā "nāves zonā" - pēdējā posmā pirms pašas kalna smailes, kur gaisā skābekļa koncentrācija ir trīs reizes mazāka nekā jūras līmenī. Gaidīšana rindā alpīnistiem var nozīmēt līdzpaņemto skābekļa resursu priekšlaicīgu iztukšošanu, kas var beigties letāli, vēsta CNN.

Masks sācis izvietot interneta satelītu tīklu © DIENA

Ja piepildīsies kārtējais no uzņēmēja Īlona Maska grandiozajiem plāniem, jau pēc dažiem gadiem Zemes orbītu apjozīs tūkstošu satelītu tīkls, kas nodrošinās Zemes iedzīvotājus ar nepārtrauktu pieeju platjoslas internetam arī vietās, kur to līdz šim nodrošināt bija grūti vai neiespējami.

Trudo reabilitē pirms 100 gadiem nodevībā apsūdzētu indiāņu virsaiti

Kanādas premjerministrs Džastins Trudo reabilitējis indiāņu līderi, kurš vairāk nekā pirms 100 gadiem nepamatoti notiesāts par nodevību un ieslodzīts cietumā. Trudo virsaiti Paundmeikeru, kurš ir pazīstams ar vārdu Pihtokahanapivijins, reabilitējis ceturtdien Saskačevanas provinces rezervātā, kas nes viņa vārdu.

Duterte draud piedrazot ūdeņus pie Kanādas © DIENA(1)

Ar skarbiem un pretrunīgi vērtētiem paziņojumiem pazīstamais Filipīnu prezidents Rodrigo Duterte kārtējo reizi parūpējies, ka Filipīnu un Kanādas strīds par 69 konteineriem ar atkritumiem nonācis pasaules mediju uzmanības lokā. Proti, Duterte solījis - ja Kanāda nesavāks savus atkritumu konteinerus, Filipīnas "drazu" vienkārši izgāzīs okeānā pie Kanādas krastiem.

Cenas tuvu vēsturiskajām virsotnēm © DIENA(3)

Neraugoties uz to, ka ekonomiskie notikumi pasaulē nav tādi, kas liecinātu par nepārprotamu izaugsmi, finanšu tirgus turpina baudīt pozitīvu investoru noskaņojumu, biržu indeksiem turoties visai tuvu vēsturiskajiem maksimumiem.

Huawei saņem smagu triecienu arī "dzelžu" frontē © DIENA(31)

Pēc tam, kad saskaņā ar ASV prezidenta Donalda Trampa rīkojumu amerikāņu kompānijām faktiski liegta sadarbība ar uzņēmumiem, kas tiek uzskatīti par risku nacionālajai drošībai, tostarp arī Ķīnas IT gigantu Huawei, par saišu saraušanu ar Ķīnas uzņēmumu paziņoja Google, kuras izstrādātā operētājsistēma Android darbina Huawei ražotās viedierīces. Nupat tapis zināms, ka Ķīnas uzņēmumam pamatīgas rūpes sagādās partneru zaudēšana ne tikai programmatūras sektorā - par sadarbības apturēšanu paziņojis arī Lielbritānijā bāzētais mikroshēmu izstrādātājs ARM, kura risinājumi un arhitektūra ir pamatā arī daudzu Huawei ierīču čipsetos.

Huawei ASV politiķiem: Nenovērtējiet mūs par zemu © DIENA(9)

"Pašreizējā ASV politiķu rīcība liecina, ka viņi pārāk zemu novērtē mūsu spēku," pēc tam, kad Donalds Tramps ar rīkojumu aizliedza ASV uzņēmumiem sadarboties ar kompānijām, kas ASV ieskatā rada riskus valsts drošībai, šajā sarakstā iekļaujot arī Ķīnas IT gigantu un šobrīd otru lielāko viedtālruņu ražotāju pasaulē Huawei, paziņojis Žeņs Dženfejs, Huawei dibinātājs.