Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Cits

Cūku mēris Ķīnā mainījis gaļas tirgu pasaulē © DIENA(1)

Arī Latviju skārušā Āfrikas cūku mēra straujā izplatīšanās Ķīnā ne tikai ietekmējusi cūkgaļas pieejamību 1,4 miljardu cilvēku apdzīvotajā valstī, kas patērē ap divām trešdaļām pasaulē audzētās cūkgaļas, bet arī radījusi dramatiskas izmaiņas globālajā gaļas tirgū un ietekmējusi arī citas pārtikas cenu pieaugumu.

Saslimšanā Ķīnā vaino jauna tipa koronavīrusu © DIENA(1)

Sākotnējā izmeklēšanā iegūtie dati liecina, ka vairāku desmitu cilvēku saslimšanā ar pneimoniju Ķīnā varētu būt vainojams jauna tipa koronavīruss, kas pieder pie tās pašas vīrusu grupas, kurā ietilpst Smago akūto respiratoro sindromu (SARS) izraisošais vīruss, vēsta CNN.

Lietus mazliet atvieglo cīņu pret uguni Austrālijā, taču ceturtdien atgriezīšoties karstums © DIENA(11)

Austrālijas mežu ugunsgrēku izpostītie reģioni valsts dienvidaustrumos beidzot sagaidījuši lietu un gaisa temperatūras krišanos, vēsta BBC. Tiesa, ugunsgrēku dūmu radītais gaisa piesārņojums saglabājies, un varasiestādes brīdinājušas, ka no ceturtdienas atkal gaidāma strauja gaisa temperatūras celšanās, kas var veicināt liesmu tālāku izplatīšanos. Turklāt ir iespējams, ka divi plaši mežu ugunsgrēki, kas plosās Viktorijas štatā un Jaundienvidvelsā, varētu "satikties", izveidojot "megaugunsgrēku".

Ārkārtas stāvoklis mežu ugunsgrēku dēļ © DIENA(5)

Austrālijas Jaundienvidvelsas štatā ir izsludināts ārkārtas stāvoklis saistībā ar plašajiem un postošajiem mežu ugunsgrēkiem, kuri jau kopš septembra ir pārņēmuši lielu daļu valsts teritorijas. Stihija vissmagāk ir skārusi Austrālijas dienvidaustrumus, kur vairāki tūkstoši ugunsdzēsēju cīnās ar liesmām, bet bruņotie spēki veic cilvēku evakuāciju.

2020. gadā pasaule mīņāšoties uz vietas © DIENA(2)

Pasaules lielākie mediji prognozē, ka 2020. gads, visticamāk, nenesīs ļoti nozīmīgas pārmaiņas pasaules politikā un ekonomikā, drīzāk vēl vairāk padziļinās konfrontāciju un neveselīgu bruņošanās sacensību, pastiprinoties jaunu konfliktu iespējamībai. Faktiski notiks tāda kā mīņāšanās uz vietas, jo jau atkal jaunā gada prognozēs jārunā par to pašu – ASV prezidenta Donalda Trampa politiku, Brexit, Vācijas problēmām, Francijas nespēju protestu dēļ panākt nepieciešamās reformas, Krievijas ieroču žvadzināšanu, karadarbību Ukrainā.