Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Mūzika

FOTO: Notikuši pirmie koncertstāstu sērijas Koncerts pirmajā rindā pasākumi

Nedēļas nogalē kultūrtelpā Hanzas perons norisinājās pirmie ekskluzīvās klātienes koncertstāstu sērijas Koncerts pirmajā rindā pasākumi. Pilnībā izpārdotajos koncertvakaros 20 cilvēku auditorijai emocionāli piesātinātā gaisotnē uzstājās Linda Leen, Jolanta Gulbe-Paškeviča ar saksofonistu Denisu Paškeviču un pianistu Kristapu Vanadziņu, kā arī Katrīna Gupalo ar pianistu Andreju Osokinu.

Ar Chris Noah un Katrīnas Gupalo koncertu sāksies Osokina Mini Festivāls @152

Piektdien, 29. maijā, jaunajā Klavieru salonā Brīvības ielā 152 notiks Chris Noah un Katrīnas Gupalo akustiskais klātienes koncerts, kurā abi mūziķi atskaņos savas oriģinālkompozīcijas. Koncerta programmā skanēs līdz šim zināmākās mūziķu dziesmas, skaņdarbi no tikko 2020. gadā iznākušā Chris Noah EP Distance, kā arī vairākas karantīnas laikā tapušas Katrīnas Gupalo kompozīcijas, kuras koncertā piedzīvos savu pirmatskaņojumu, informēja koncerta rīkotāji.

Koncertstāstu sērijā Koncerts pirmajā rindā uzstāsies Raimonds Pauls, Dināra Rudāne, Aija Vītoliņa un Vladislavs Nastavševs

Kultūrtelpā Hanzas perons, turpinās ekskluzīva klātienes koncertstāstu sērija Koncerts pirmajā rindā. 28., 29. un 30. maijā tajā uzstāsies attiecīgi pianists Kārlis Lācis ar dziedātāju Aiju Vītoliņu, Maestro Raimonds Pauls ar dziedātāju Dināru Rudāni, kā arī pianists Artjoms Sarvi un basists Edvīns Ozols, un teātra režisors Vladislavs Nastavševs, informēja koncerta rīkotāji.

Koncertzālē Latvija ik vakaru notiks Koncerts bez cilvēkiem(1)

Ceturtdien, 21. maijā plkst. 20 koncertzāle Latvija aicina klātienē vai attālināti piedzīvot divu prominentu pianistu - Džona Kamīla Farā (John Kameel Farah) un Kaja Šūmahera (Kai Schumacher), klaviermūzikas performanci, kas pie klausītājiem nonāks, pateicoties īpašam mākslas objektam – interaktīvai instalācijai Koncerts bez cilvēkiem, informēja koncertzāles pārstāvji.

VIDEO: Pašmāju reperi 4ii un Kurts izdod kopīgu dziesmu

Hiphopa mākslinieks 4ii (Viktors Bondars) no Gacho komandas klausītāju vērtējumam nodevis jaunu singlu Krustugunīs, kas tapis kopā Kurtu no leģendārās grupas S’T’A. Dziesmai radīta arī ievērības cienīga videoekranizācija Stīvena Kinga stāstiem raksturīgās noskaņās, aizvedot skatītājus ceļojumā uz pasauli pēc apokalipses, informēja mūziķu pārstāvji.

Rīgā notiks pirmais Osokina Mini Festivāls @152

Sākot no 29. maija, divās nedēļas nogalēs notiks pirmais Osokina Mini Festivāls @152 Rīgā, piedāvājot unikālu muzikālo programmu. Jaunajā mūzikas centrā akustiski uzstāsies Chris Noah, Katrīna Gupalo, Rihards Lībietis, Erna Daugaviete, Vladislavs Nastavševs, un, protams, pats Andrejs Osokins, informēja festivāla rīkotāji.

Lapkritis pavasarī un rudenī. Grupas Stūrī zēvele albumiem Labrīt un Labdien tagad seko Labvakar © DIENA(2)

Kārļa Vērdiņa stāsts daudzskaitļa pirmajā personā grupas Stūrī zēvele jaunā albuma Labvakar tituldziesmā par apnicīgajiem pieaugušajiem, kuri visu nakti rij, plītē, pārrunā garlaicīgas lietas un dejo pie vecas, stulbas mūzikas, traucējot bērniem gulēt (noklusēta paliek "maigā" kniebšana vaigos), beidzas ar lapkriti pavasarī, kad zem kājām čab sakaltušās lapas. Nākamajā dziesmā Rudens tās turpina krist, un ir jābaidās stāvēt zem kokiem, lai dzeltenās lapas nenosit – sit, sit, sit, sit, sit…

Trīs koncertprogrammas Magnetic Bach skaņdarbi ieguvuši video vizualizācijas

Marta vidū Lūznavas muižā bija iecerēts baroka čellistes Ilzes Grudules un elektoniskās mūzikas dueta Blue Divided by Blue (Šveice) koncertprogrammas Magnetic Bach pirmatskaņojums. Ārkārtējās situācijas dēļ koncerprogramma, kurā klasiskās Baha svītas čellam un elektroniskā mūzika apvienojas senajai mūzikai netradicionālā koncertizpildījumā, izskanēja virtuālā koncertā, taču nu trīs programmas skaņdarbi ieguvuši video vizualizācijas, kuras veidojuši trīs videomākslinieki no Šveices un Francijas.

Drēzdenes Mūzikas festivāls pārvēršas par 24 stundu koncertmaratonu tiešsaistē © DIENA

Koronavīrusa pandēmijas apstākļos koncertdzīve ir pārcēlusies uz mūziķu virtuvēm, viesistabām un balkoniem. Ar iedvesmojošu iniciatīvu ir nācis klajā Ņujorkā dzīvojošais ievērojamais vācu čellists Jans Foglers: viņš sācis ciklu Mūzika nekad neguļ/Music Never Sleeps (protams, ar atbilstošu tēmturi), kurā uzstājas pats un iesaista projektā draugus