Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Mūzika

Vasks, Maiers un LNSO apvienojas LV100 veltīta CD tapšanā

Svinot Latvijas valsts simtgadi, 2018. gada 5. oktobrī Lielajā ģildē ar Pētera Vaska Koncerta obojai un orķestrim pirmatskaņojumu tika atklāta Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) ziemas sezona. Koncerts bija īpašs, jo Vaska darbu pirmatskaņojumi Latvijā ir liels retums. Solists bija Berlīnes filharmoniķu pirmā oboja Albrehts Maiers, pie pults – LNSO mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Andris Poga. Nu viņi visi atkal satikušies Rīgā, Lielajā ģildē, lai šo skaņdarbu ierakstītu CD formātā. Ieraksta skaņu režisors – diriģents un obojists Normunds Šnē.

Otrdienas rītā Dzintaru pludmalē skanēs Saullēkta koncerts(2)

Turpinot pagājušajā gadā aizsākto unikālo pieredzi, otrdienas, 28. jūlija, rītā plkst. 6 Dzintaru pludmalē ar ērģeļmūzikas skaņām Saullēkta koncertu atskaņos pasaulslavenā latviešu ērģelniece, Hamburgas Elbas filharmonijas goda māksliniece Iveta Apkalna. Tur majestātiskās ērģeļmūzikas skaņas saplūdīs ar vēja, jūras un koku šalkoņu, piedzīvojot nedzirdētu dabas un ērģeļmūzikas mijiedarbību, informēja Dzintaru koncertzāles sabiedrisko attiecību vadītājs Mārtiņš Pučka.

Brīvdabas koncertzālē Mītava uzstāsies grupa DaGamba un Sinfonietta Rīga

Uz brīvdabas koncertzāles Mītava skatuves kopīgā koncertā satiksies klasiskās mūzikas huligāni - grupa DaGamba un Latvijas mūzikas smagsvars - Sinfonietta Rīga. 20. augustā plkst. 19 izskanēs labāko grupas skaņdarbu izlase, atsaucoties uz klasiskās mūzikas komponistiem. Elpu aizraujošā koncertā īpašs uzsvars tiks likts uz šī gada lielajiem jubilāriem - Ludvigu van Bēthovenu, kuram aprit 250 gadu, un Pēteri Čaikovski, kuram šogad aprit 180 gadu, informēja koncerta rīkotāji.

Saucējas aicina uz koncertu dabā

Sestdien, 25. jūlijā, plkst. 18 Latvijas Kultūras akadēmijas tradicionālās dziedāšanas grupa Saucējas aicina uz koncertu Saucējas dzied dabā Amatas pagasta Ruķeļos, kuru organizē kultūras menedžmenta centrs Lauska. Šis pasākums būs pirmais no trīs koncertu cikla Akustiskie koncerti Ruķeļkalnā.

Laikmetīgā iestudējumā atdzims Alfrēda Kalniņa opera Baņuta(4)

2020. gadā aprit 100 gadi kopš pirmās nacionālās latviešu operas Baņuta pirmizrādes. Opera atdzims jauniestudējumā, kura autori ir mūzikas teātra kolektīvs Hauen und Stechen (Vācija), sadarbojoties ar teātra trupas Kvadrifrons aktieriem, mūzikas dramaturgu Evartu Melnalksni, komponistu Jēkabu Nīmani un solistiem Lauru Grecku, Armandu Siliņu, Sniedzi Kaņepi. Patlaban Latvijas un Vācijas radošās grupas satikušās mēģinājuma procesā Tallinas ielas kvartālā, informēja iestudējuma veidotāji.

"Tumšo viduslaiku" spožā gaisma. V senās mūzikas festivāls Vivat Curlandia! sauc uz Bausku © DIENA(1)

"Nolēmām, ka mēs neatkāpsimies. Riskējām," saka ikgadējā Kurzemes un Zemgales hercogu Ketleru laika mūzikas un mākslas festivāla Vivat Curlandia! iniciators, Latvijā zinošākais senās mūzikas pētnieks – diriģents Māris Kupčs. Festivāls, kuru viņš rīko sadarbībā ar Bauskas pils muzeju un Bauskas Kultūras centru, svin piekto jubileju un šogad divās dienās – 18. un 19. jūlijā – Bauskas pilī, Bauskas Kultūras centrā un Bauskas Sv. Gara baznīcā piedāvā deviņus koncertus. Tajos uzstāsies mūziķi no Latvijas, Lietuvas, Šveices, Austrijas, Itālijas un Vācijas.

Popes brīvdabas estrādē norisināsies festivāls Vārti

25. jūlijā Ventspils novada Popes brīvdabas estrādē piekto reizi norisināsies festivāls Vārti, kurā izskanēs 1984. gadā sarakstītā rokoratorija Kā jūra, kā zeme, kā debess, informēja festivāla pārstāve Maija Kalniņa.

Sākas festivāls Rīgas Doms

Piektdien, 17. jūlijā, ar komponistiem un ērģelniekiem Luijam Vjernam un Šarlam Turnemīram veltītu koncertu sākas festivāls Rīgas Doms. Festivāls notiks no 17. jūlija līdz 18. septembrim deviņos koncertos katru piektdienu (izņemot 14.augustā) un tajā tiks atzīmētas komponistu jubilejas – Ludvigam van Bēthovenam 250, Luisam Vjernam un Šarlam Turnemīram 150, Džonam Rateram 75, bet Arvo Pērtam - 85, informēja festivāla rīkotāji.

Jonass Kaufmanis dziedās klostera bibliotēkā. Operzvaigznes mirdzēs digitālajā koncertciklā © DIENA(1)

Ņujorkas Metropoles opera plāno atkal uzņemt apmeklētājus no šā gada 31. decembra, taču tagad teātris ir nācis klajā ar jaunu iniciatīvu Met Stars Live in Concert: skatītājiem tiešsaistē tiks piedāvāti spožāko opermākslinieku koncerti, kuri notiks netradicionālās norises vietās Eiropā un ASV – pilīs, muižās, muzejos, dievnamos un citos ievērojamos objektos

Dziesminiekus aicina piedalīties konkursā Tīrradnis

Austras biedrība līdz 1. augustam izsludina pieteikšanos dziesminieku konkursam Tīrradnis. Dalībnieku uzdevums – uzfilmēt divas paša sacerētas un izpildītas dziesmas, viena no tām – šogad radīta, otra – dziesminieka daiļradi raksturojoša vai dziesminiekam šobrīd aktuāla dziesma.

LSO aicina uz festivālu Liepājas vasara Rundāles pilī

Sekojot gadsimtus senai kultūras saiknei, ko 1783. gadā starp Liepāju un Rundāli iedibināja Kurzemes hercogs Pēteris Bīrons un 2014. gadā atjaunoja Imants Lancmanis, Liepājas Simfoniskais orķestris (LSO) 8. augustā aicina uz festivālu Liepājas vasara Rundāles pilī.

Augstas izšķirtspējas darbi. Latvijas pilīs uzstāsies operas zvaigznes © DIENA(4)

Atsākoties koncertdzīvei, operas mīļotājus gaida jauns tiešraides koncertu cikls Kopā. Pieci koncerti Latvijas skaistākajās pilīs un muižās sola atkalredzēšanos ar tenoru Aleksandru Antoņenko, soprāniem Marinu Rebeku, Perīnu Madefu, Sonoru Vaici, baritonu Jāni Apeini un basu Andreasu Baueru Kanabasu. Pirmais koncerts 16. jūlijā top sadarbībā ar Valsts prezidenta kanceleju kā pateicība Latvijas mediķiem par pašaizliedzīgo darbu Covid-19 pandēmijas laikā.