Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Mūzika

JVLMA pūtēju orķestris koncertēs viesdiriģenta Petri Komulainena vadībā

Piektdien, 14. februārī, plkst. 18 JVLMA Lielajā zālē notiks koncerts Pavasari jūti? šarmantā viesdiriģenta Petri Komulainena (Petri Komulainen, Somija) vadībā. Pavasarim un mīlestības dienai atbilstošu kompozīciju izlasi atskaņos īpaši izveidots Mūzikas akadēmijas pūtēju orķestris, informēja Mūzikas akadēmijas pārstāvji.

Supernovas fināliste ANNNA gūst plašu atzinību Nīderlandē

Viena no deviņām Eirovīzijas dziesmu konkursa Latvijas nacionālā fināla jeb Supernovas finālistēm - dziedātāja un mūzikas producente ANNNA - strauji gūst plašu atzinību Nīderlandē. Attiecīgi par hitu kļuvis arī viņas trešais singls Polyester, ar kuru dziedātāja tad arī cer pārstāvēt Latviju Eirovīzijas dziesmu konkursa finālā Nīderlandes pilsētā Roterdamā maijā. Gan Nīderlandes TV kanāli, gan radiostacijas sacenšas, lai nepaliktu pēdējās, kuras uzaicinājušas ciemos strauji uzlecošo populārās mūzikas jauno zvaigzni.

Georgijs Osokins un Kremerata Baltica aicina uz koncertu Dzintaru koncertzālē

8. februārī plkst. 19 atjaunotajā vēsturiskajā Dzintaru koncertzālē uz īpašu koncertu aicina starptautisko konkursu laureāts, jaunais un talantīgais pianists Georgijs Osokins un izcilais kamerorķestris Kremerata Baltica, informēja Dzintaru koncertzāles sabiedrisko attiecību vadītājs Mārtiņš Pučka.

Kaņepes Kultūras centrā uzstāsies audiovizuālais projekts no ASV Arms and Sleepers

Otrdien, 10. martā, plkst. 21 Kaņepes Kultūras centrā uzstāsies audiovizuālais projekts no Amerikas Savienotajām Valstīm Arms and Sleepers. Koncertā tiks prezentēts devītais studijas albums Safe Area First. Tas ir pirmais no sešiem grupas mūzikas ierakstiem, kas tiks izlaisti līdz šī gada beigām, informēja koncerta rīkotāji.

Nākotne mums seko utopiskā vīzijā. Multiinstrumentālists Pedro Eustāšs beidzot arī Latvijā © DIENA

Aizraujošs koncerts, kurā multiinstrumentālists Pedro Eustāšs un orķestris Sinfonietta Rīga diriģenta Normunda Šnē vadībā atskaņos Platona Buravicka jaundarbu Nākotne mums seko, jau otrdienas, 4. februāra, vakarā plkst. 19 notiks Hanzas peronā. Pēc koncerta gaidāma improvizācija ar sintezatoriem un dažādiem pūšaminstrumentiem Pedro Eustāša, Platona Buravicka un Emīla Dreiblata jeb Multilux kopspēlē. Koncertu organizē biedrība Artes Liberales.

Koncertzālē Palladium uzstāsies grupa Foals

3. septembrī koncertzālē Palladium uzstāsies grupa Foals. Koncerts ir daļa no Foals koncerttūres Everything Not Saved Will Be Lost, informēja koncerta rīkotāji 8 Days A Week.

Lielajā ģildē uzstāsies vijolniece Vineta Sareika un LNSO

6. februārī plkst. 19 Lielajā ģildē izskanēs koncerts Vineta Sareika, Mendelszons un Vasks, kur kopā ar Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra stīgu grupu mūziķiem solistes un atskaņojuma vadītājas lomā uzstāsies izcilā vijolniece Vineta Sareika, informēja koncerta rīkotāji.

Supernova 2020 fināls jau šonedēļ. Iepazīsti finālistus!

Jau sestdien, 8. februārī, varēs uzzināt, kurš plūks uzvaras laurus Latvijas Televīzijas autoru un izpildītāju konkursā Supernova 2020 un pārstāvēs Latviju 65. starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā Nīderlandes pilsētā Roterdamā. Finālistu vidū ir gan Latvijā un Eirovīzijas aprindās jau zināmi mūziķi, gan pavisam jauni vārdi. Kas ir Supernova 2020 finālisti? Uzzini par viņiem nedaudz vairāk!

Latvijā koncertēs fado zvaigzne Marija Emīlija(1)

Februārī Latvijā ar četriem koncertiem uzstāsies portugāļu fado dziedātāja Marija Emīlija. Koncerti izskanēs Rīgā VEF kultūras pilī 19. februārī, Latgales vēstniecībā Gors 21. februārī, Dikļu pilī 22. februārī un Ēdoles pilī 23. februārī, informēja koncerta rīkotāji.

Gan izsmalcināti, gan ekstrēmi. Latviešu simfoniskās mūzikas lielkoncertam jau piecpadsmit gadu © DIENA(9)

Kāda neraža! Tieši tad, kad "episks" atzīts un plaši izsludināts par gada nevārdu un drošības dēļ vismaz uz kādu brīdi (kamēr noplaks pārspīlējumu vilnis) būtu izslēdzams no jebkādiem tekstiem, rodas nepieciešamība to lietot. Apzinos savas rīcības sekas, taču uzdrošinos šo apzīmējumu lietot, atgādinot ka mūžsenajā un neapstrīdamajā nozīmē episks ir tāds, kam ir vēstījuma saturs. Visbiežāk saistīts ar vēsturi, to skatot kā vērienīgu laikmetu un nāciju likteņstāstu. Šis raksturojums atbilst latviešu mūzikas klasiķa Jāņa Mediņa (1890– 1966) nacionālromantiskajam, episki dramatiskajam, mitoloģijas un senvēstures elpas piepildītajam simfoniskajam tēlojumam Zilais kalns, kas diriģenta Mārtiņa Ozoliņa un Latvijas Nacionālās operas orķestra interpretācijā sāka šā gada Latviešu simfoniskās mūzikas lielkoncerta programmu sestdien, 25. janvārī, Lielajā ģildē.

Noskaidrotas piecas pagājušajā gadā Latvijas radiostacijās visvairāk spēlētās latviešu dziesmas

Apkopojot Latvijas radiostaciju atskaites, Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība (LaIPA) noskaidrojusi piecas Latvijā radītās dziesmas, kuras šogad pretendē uz Mūzikas ierakstu gada balvu Zelta mikrofons kategorijā Radio hits. Par šo balvu sacentīsies grupas Astro’n’out, Musiqq, Singapūras satīns ar Horenu Stalbi, Instrumenti un Prāta vētra, informēja balvas Zelta mikrofons pārstāve Ilze Pleša.