Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Mūzika

LNSO atsāk darbību ar tiešsaistes kamermūzikas koncertu Bēthovens vs Šmite(1)

12. maijā plkst. 19 Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) aicina klausītājus pievienoties tiešsaistes koncertam Bēthovens vs Šmite, kas pirms ārkārtas situācijas izziņošanas bija paredzēts Lielās ģildes telpās, bet nu tiks pārraidīts LMT Straumē, kā arī LNSO, Biļešu paradīzes un lsm.lv mājaslapā.

Tiešraide: Dziesmas Tavs karogs videoklipa pirmizrāde

Lai kopīgi vairotu svētku sajūtu, portāls Diena.lv sadarbībā ar LMT Viedtelevīziju aicina šodien, 4. maijā, no plkst. 9.30 tiešraidē vērot Renāra Kaupera un Jāņa Aišpura dziesmas Tavs karogs videoklipa digitālo pirmizrādi.

Rīgas kamerkoris Ave Sol svētkos iedzied Mārtiņa Brauna dziesmu Mīla ir kā uguns(1)

Godinot Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu, Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas kamerkoris Ave Sol diriģentu Andra Veismaņa un Jurģa Cābuļa vadībā, pie klavierēm esot pašam dziesmas autoram – komponistam Mārtiņam Braunam –, iedziedājusi dziesmu Mīla ir kā uguns, informēja Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības pārstāvji.

Koncertzāle Latvija aicina doties virtuālās ekskursijās

Aprīļa nogalē un maijā ikvienam, kurš seko koncertzāles Latvija aktivitātēm sociālo tīklu kontos, tiek piedāvāta iespēja gūt jaunu pieredzi, dodoties virtuālās ekskursijās un piestājot īpašās pieturvietās, informēja koncertzāles pārstāvji.

Klajā nāk mūzikas izlase Jazz in Latvia 2020

Latvijas Mūzikas informācijas centrs un nacionālā ierakstu kompānija Skani piektdien, 1. maijā, klajā laiž mūzikas izlasi, kas pārstāv svaigākās šībrīža Latvijas džeza mūzikas tendences. Albumā Jazz in Latvia 2020 iekļautas 12 oriģinālmūzikas kompozīcijas dažādu mākslinieku izpildījumā no tradicionālā džeza līdz pat avangardam un hiphopam, informēja mūzikas izdevniecības pārstāvji.

Anta Eņģele: Ir taču jāsvin svētki! © DIENA

Aspazijas mājā Dubultos 12. martā, sagaidot Aspazijas 155. dzimšanas dienu, izskanēja dziedātājas Antas Eņģeles koncerts Uz pavasari. Programmā bija klausāmas dziesmas "iz aizgājušiem laikiem" – populāras 30. gadu melodijas par jūras tēmu, senās krievu romances, kuras savulaik Aspazija mīlēja dziedāt kopā ar savu pielūdzēju. Koncerta noslēgumā skanēja arī Imanta Kalniņa un Jāņa Lūsēna dziesmas ar Aspazijas un Raiņa vārdiem. "Programmā ir iekļautas dziesmas, kas ceļ dvēseli spārnos. Un gan Aspazijas dzīve, gan lirika bez pacelšanās spārnos nemaz nav iedomājama," teica Anta Eņģele.

Pieskāriens caur mūziku un dzeju. Ieva Saliete un Anna Rancāne tiekas tiešraides koncertprogrammā © DIENA

Bija domāts pavisam savādāk. Dzejnieces Annas Rancānes jubilejas kontekstā 25. aprīlī bija paredzēts koncertuzvedums Latgolys freska, ko veido Sigvards Kļava un Latvijas Radio koris, režisors Viesturs Kairišs, aktrise Baiba Broka, etnomūziķe Biruta Ozoliņa un citi. Koncertuzvedums nu pārcelts uz 12. septembri, bet satikšanās ar Annu Rancāni Latgales vēstniecībā Gors tomēr notiks - tiešsaistē 29. aprīlī plkst. 19 būs skatāms koncerts Pieskarties.

Džeza mūziķis Edgars Cīrulis LR3 Klasika koncertsērijā Viens pats studijā © DIENA

"Mans mākslinieka uzdevums ir būt godīgam un spēlēt/rakstīt patiesību. Es nevēlos tikt noķerts, atskaņojot mūziku, kurai es pats neticu," saka jaunais džeza pianists un komponists Edgars Cīrulis. Viņš ir jau trešais mūziķis, kas Covid-19 draudu dēļ noteiktajos sabiedrības sociālās distancēšanās apstākļos uzstāsies Latvijas Radio 3 Klasika koncertu videotiešraižu sērijā Viens pats studijā, kuru Otrajās Lieldienās aizsāka Maestro Raimonds Pauls.