Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +12 °C
Apmācies
Ceturtdiena, 28. oktobris
Ninona, Ņina, Antoņina, Oksana

Mūzika

Pārmaiņu un izaicinājumu priekšā. LNSO nākamajā sezonā – jaunas sejas © DIENA

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris atkal ir pārmaiņu un jaunu pārbaudījumu priekšā. Tā darbs nākamsezon noritēs bez mākslinieciskā vadītāja un galvenā diriģenta, taču vienlaikus uzsākot sadarbību ar starptautiski atzīto igauņu diriģenti Kristīni Posku, kura piekritusi kļūt par LNSO galveno viesdiriģenti. Gadumijā orķestrim nāksies atstāt savu mājvietu – Lielo ģildi, kas tiks slēgta uz diviem gadiem, lai notiktu ilgi gaidītais kapitālais remonts.

50 populārākās Imanta Kalniņa dziesmas izdotas jaunā nošu grāmatā(2)

Sveicot izcilo latviešu komponistu Imantu Kalniņu 80 gadu jubilejā, izdevniecība MicRec latviešu populārās mūzikas nošu grāmatu sērijā izdevusi nošu grāmatu ar 50 populārāko Imanta Kalniņa dziesmu notīm un dziesmu vārdiem. Grāmatā iekļautas pazīstamākās melodijas, kuras izpildījuši Menuets, Turaidas Roze, Autobuss debesīs, Olga Rajecka, Ieva Akuratere, Austra Pumpre un daudzi citi, informēja izdevniecības pārstāvji.

Pēc pastaigas gar jūru – mūzika ekrānā. Agnese Egliņa, Daniils Bulajevs Brīvdienu mūzikas koncertā © DIENA

Vai atceraties, ar kādu nolūku 2017. gadā, kad vēl nebija nekāda kovida, Dzintaru mazajā koncertzālē tika izveidota koncertsērija Brīvdienu mūzika? Varu atgādināt: toreiz tika izdomāts ģimenisks, muzikāls svētdienas atpūtas komplekts tiem, kuriem visos gadalaikos tīk pabūt pie jūras, stundu garos koncertus dienas gaišajā laikā apvienojot ar jauku pastaigu gar jūru un nesteidzīgu brīvdienu maltīti Dzintaru koncertzāles restorānā Maestro.

Samanta Tīna izdod jaunu dziesmu I'm The Woman(4)

Šovakar, 20. maijā, dziedātāja Samanta Tīna kāps uz lielās Starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa skatuves, kur pārstāvēs Latviju ar dziesmu The Moon Is Rising, piedaloties otrajā pusfinālā ar 15. kārtas numuru, un cīnīsies par iespēju uzstāties arī Eirovīzijas superfinālā, kas notiks 22. maija vakarā. Pirms sava uznāciena dziedātāja izdod jaunu dziesmu I’m The Woman.

Samanta Tīna aizvadījusi Eirovīzijas ģenerālmēģinājumus(3)

Trešdien Roterdamā Samanta Tīna piedalījās divos ģenerālmēģinājumos, lai šovakar pārstāvētu Latviju ilgi gaidītajā 65. starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā. Otro ģenerālmēģinājumu, kas pēc Latvijas laika sākās pulksten 22, vēroja arī starptautiska žūrija, kuras balsojums veidos pusi no šovakar gaidāmā 2. pusfināla rezultātiem.

Ar divām koncertsarunām atsākas Liepājas simfoniskā orķestra cikls Tuvāk

Ceturtdien, 20. maijā, plkst. 19 bezmaksas tiešraidē no Liepājas koncertzāles Lielais dzintars Liepājas simfoniskais orķestris piedāvā koncertinterviju ciklu Tuvāk, kur mūzikā un sarunās iepazīstina ar saviem mūziķiem. Šajā reizē tas būs koka pūšaminstrumentu kvintets Kurland Quintet, savukārt 17. jūnijā cikla fokusā būs arfiste Dārta Tisenkopfa, informēja orķestra pārstāvji.

Maestro ar īpašu starojumu. LNSO sezonas noslēgumā atkal tiksies ar diriģentu Vladimiru Fedosejevu © DIENA

Mums ir prieks kārtējo reizi sastapties ar leģendāro Krievijas maestro Vladimiru Fedosejevu, kuru ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri (LNSO) saista sirsnīga draudzība un kopīgi iegūta Lielā mūzikas balva, saka LNSO direktore Indra Lūkina. Atsaucoties orķestra ielūgumam, ievērojamais 88 gadus vecais maestro ir ieradies Rīgā, lai diriģētu LNSO sezonas noslēgumkoncertu.

Konkursā Hadrons 2021 uzvar jaunā dziesminiece Keitija Bārbale

Konkursa Hadrons 2021 fināla tiešraidē 18. maijā Latvijas Radio 1. studijā sacentās sešas jaunās Latvijas Universitātes (LU) studentu grupas. Sīvā konkurencē pirmo vietu ieguva LU Bioloģijas fakultāti pārstāvošā jaunā dziesminiece Keitija Bārbale, informēja konkursa rīkotāji.