Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas

Mūzika

Siguldas opermūzikas svētki pārcelti uz nākamo gadu

Siguldas pilsdrupu estrādē un Siguldas pils kvartālā paredzētie XXVIII Starptautiskie Siguldas opermūzikas svētki ir pārcelti uz 2021. gadu, kuros, kā ierasts, būs iespēja dzirdēt gan Latvijas, gan pasaules izcilākos operdziedātājus, informēja opermūzikas svētku organizētāji.

Vasaras darbi koncertzālē Latvija. Reinis Zariņš, Vestards Šimkus un Endless Roar – klātienē © DIENA

Pianists Reinis Zariņš, kā arī pianists un komponists Vestards Šimkus kopā ar muzikālo apvienību Endless Roar, kuru veido saksofonists Arvīds Kazlausks, Latvijā dzīvojošais amerikāņu multimākslinieks Džekins Pusons un kontrabasists Staņislavs Judins, kāps uz skatuves "kovidlaika" pirmajā publiskajā koncertā Ventspilī, koncertzālē Latvija 20. jūnijā plkst. 19. Šim notikumam dots nosaukums Vasaras darbi.

Kalnciema kvartālā sākas jauns brīvdabas koncertu cikls

Sākot no 7. jūlija līdz septembrim, katru otrdienas vakaru plkst. 19.30 Kalnciema kvartālā koncertus sniegs rūpīgi izvēlēti un atpazīstami Latvijas mūziķi, un katru reizi viesosies arī īpašais viesis – vakara patrons, informēja koncertu rīkotāji.

Rīgas Domā skanēs senie dziedājumi latviešu valodā

Piektdienas vakarā, 26. jūnijā, plkst. 19 Rīgas Domā izskanēs unikāls Latvijas mūzikas un latviešu valodas vēstures materiāls - senie dziedājumi no 1621. gadā izdotās Georga Elgera dziesmu grāmatas Geistliche Catholische Gesänge, informēja Rīgas Doma mūzikas direktors Aigars Reinis.

35 gadu muzikālo sadarbību ar koncertu Lielajā dzintarā atzīmēs Jānis Lūsēns un Zigfrīds Muktupāvels

Ceturtdien, 18. jūnijā, plkst. 19 Liepājas koncertzālē Lielais dzintars ar autorkoncertu uzstāsies divi seni draugi un skatuves kolēģi – Jānis Lūsēns un Zigfrīds Muktupāvels. Abi mākslinieki mūzikā un stāstos atskatīsies uz savu 35 gadus ilgo muzikālo sadarbību, atskaņojot dziesmas, kuras komponists Jānis Lūsēns rakstījis tieši Zigfrīda Muktupāvela balsij. Koncerts būs skatāms gan klātienē Lielā dzintara Lielajā zālē, gan tiešraidē, informēja koncertzāles pārstāvji.

Noslēdzies Diena.lv konkurss par biļetēm uz Carnival Youth tiešraides koncertu © DIENA

Mūzikas grupa Carnival Youth 20.jūnijā piedāvās ieskatu latviešu kino mūzikas programmā Naivais ku-kū, kuru plkst. 21.00 varēs vērot tiešraidē no Liepājas koncertzāles Lielais dzintars. Portāls Diena.lv aicināja piedalīties konkursā, kurā starp pareizo atbilžu autoriem tiks izspēlētas trīs tiešraides biļetes. Esam noskaidrojuši uzvarētājus!

Cēsīs norisināsies Sansusī vakars

Sansusī radošā komanda 11. jūlija vakarā aicina cēsniekus un Cēsu viesus iesaistīties radošā provokācijā jeb baudīt kultūras desertu četros slāņos norisē Vakars Cēsīs Ruckas rezidenču centra pagalmā, informēja pasākuma rīkotāji.

Šogad festivāls Komēta norises laiku nemainīs

Unikālais brīvdabas festivāls Komēta pēc valstī izsludinātās ārkārtas situācijas beigām savu norises laiku nemainīs, un, kā iepriekš plānots, šogad Daugavgrīvas cietoksnī notiks no 31. jūlija līdz 2. augustam. Tomēr pastāvošo ierobežojumu dēļ plānotās starptautiskās programmas vietā šogad festivālā lielākoties uzstāsies vietējie un Baltijas valstu mūziķi un mākslinieki, kā arī tā apmeklētāju skaits būs ierobežots, informēja festivāla rīkotāji.

Noslēgusies koncertstāstu sērija Koncerts pirmajā rindā

Ar stāvovācijām un šampanieti pēc pianista Vestarda Šimkus uzstāšanās 13. jūnijā kultūrtelpā Hanzas perons noslēdzās mēnesi ilgusī pirmā koncertstāstu sērija Koncerts pirmajā rindā. Pavisam tajā ar mūziku un stāstiem uzstājās 26 mākslinieki, sniedzot 35 ekskluzīvus koncertstāstus, ko klātienē apmeklēja 780 klausītāji, informēja koncertu rīkotāju pārstāvji.

Viss nāk un aiziet tālumā © DIENA

Eiropā atsākas koncertdzīve, un operteātri ļaujas jaunradei, elastīgi reaģējot uz pārmaiņām, taču daudzas institūcijas vēl ilgi cīnīsies ar krīzes sekām