Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Mūzika

Baltijas valstu simfoniķu satikšanās. Rīgā koncertē gan Baltijas mūziķu, gan Lietuvas orķestris © DIENA(1)

Vienā un tajā pašā dienā, 22. novembrī, Rīgā uzstāsies Baltijas valstu simfoniskā festivāla apvienotais orķestris, kurš muzicēs Lielajā ģildē ar Gunti Kuzmu pie diriģenta pults un solisti, Igaunijas Nacionālā simfoniskā orķestra pirmo vijoli Trīnu Rūbeli, savukārt tikai pārsimt metru tālāk, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas lielajā zālē, koncertēs Lietuvas studentu simfoniskais orķestris diriģenta Martīna Staškus vadībā. Var pat paspēt uz abiem, jo koncerts Mūzikas akadēmijā sākas plkst. 17, bet Lielajā ģildē – plkst. 19.

Kā ābeļdārzs ir Latvijas brīvība © DIENA(1)

Noslēdzot Latvijas valsts simtgades varonības un veidošanās gadu, 23. novembrī pasaules pirmizrādi piedzīvos dzejnieces Māras Zālītes un komponista Jāņa Lūsēna muzikālā poēma Kā ābeļdārzs ir brīvība. Tā notiks Jelgavā, kur pirms simts gadiem tika uzveikts Bermonta karaspēks un nosargāts tautas sapnis par brīvu Latviju.

Mūzikas festivāls Rīga Jūrmala sāk biļešu iepriekšpārdošanu

Trešdien, 20. novembrī, sākusies elektronisko biļešu iepriekšpārdošana uz mūzikas festivāla Rīga Jūrmala jaunās sezonas koncertiem, kas notiks Rīga un Jūrmalā 2020. gada vasarā no 10. jūlija līdz 30. augustam. Biļetes uz koncertiem iepriekšpārdošanā varēs iegādāties tikai elektroniski un par īpašu cenu ar 30% atlaidi, informēja RJMF2019 sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Vasiļjeva.

Grupas Carnival Youth koncerttūre šonedēļ piestās Hanzas peronā(1)

Grupas Carnival Youth koncerts Rīgā, Hanzas peronā notiks, kā plānots, sestdien, 23. novembrī, plkst. 19.30. Rīgas koncerta īpašā viešņa - 17 gadus vecā Luksemburgas dziedātāja C’est Karma, kura spēlēja kopā ar grupu sešos koncertos Vācijā, ziņoja grupas pārstāve.

Video: Intars Busulis iepazīst lauku darbus un iedzied Klusa, klusa latvju sēta(3)

Piedzīvojot latviešu kara drāmas Dvēseļu putenis pirmizrādi, LMT Viedtelevīzija sadarbībā ar LTV1 piedāvā raidījumu sēriju Ieklausies Dvēseļu putenī, kurā Latvijas spilgtākās mūzikas personības atklāj strēlnieku dziesmu izcelsmi un nozīmi, kā arī iedzied tās jaunās Reiņa Sējāna aranžijās. Šajā raidījuma epizodē mūziķis Intars Busulis pēta, kāda bijusi latviešu dzīve lauku sētās un kā šo dzīvju satricinājums Pirmā pasaules kara laikā atspoguļots strēlnieku dziesmā Klusa, klusa latvju sēta.

Tiek pārcelti grupas Carnival Youth koncerti Aizkrauklē un Līvānos(1)

Neparedzētu apstākļu dēļ tiek pārcelti pirmie divi grupas Carnival Youth tūres Good Luck koncerti. Piektdien, 15. novembrī, paredzētais koncerts Aizkrauklē pārlikts uz 21.novembri, savukārt sestdien, 16. novembrī, plānotais koncerts Līvānos notiks 13. decembrī. Iegādātās biļetes derīgas apmeklējumam pārliktajos datumos vai arī tās ir iespējams atgriezt biļešu tirdzniecības vietās, informēja grupas pārstāve Guna Zučika.

Kā jūties? Dziļā ezerā © DIENA

Grupa Ezeri piedāvā jaunu albumu Sāls un ceturtdien, 14. novembrī, prezentē to koncertā Kaņepes Kultūras centrā. Mērķa sasniegšana ir idejas nāve.

Aminata izdod minialbumu Maiga vara

Popdziedātāja Aminata 14. novembrī laidusi klajā minialbumu latviešu valodā Maiga vara, kas ar īpašu priekšnesumu tiks prezentēts 16. novembrī Operas skvērā gaismas festivālā Staro Rīga, informēja dziedātājas pārstāvis Kaspars Zaviļeiskis.

Klajā nāk Arstarulsmirus singls Citādi

Trešdien, 13. novembrī, lielākajās straumēšanas un mūzikas lejupielādes platformās nonākusi mūziķa Arstarulsmirus dziesma Citādi, kas ir pirmais oficiālais singls no nākamā gada sākumā gaidāmā albuma Skatu punkti. Šis būs pirmais albums sērijā Vēlējuma dziesmas, informēja dziedātāja pārstāve.

Rīgas dziesminieki vienā gredzenā © DIENA

"Stāsts par Latviju nekad nebūtu pilnīgs un noapaļots, ja mēs nerunātu par pašu Latvijas sirdi – par Rīgu," uzsver diriģents, četriem Latvijas novadiem veltītā koncertuzvedumu cikla Latvijas gredzens idejas autors Sigvards Kļava. Tāpēc viņš nolēmis divos gados īstenoto un Latvijas simtgadei veltīto ciklu papildināt ar Rīgas gredzenu. Šis tātad būs piektais un noslēdzošais uzvedums Sigvarda Kļavas, Latvijas Radio kora un viņu domubiedru veidotajā Latvijas gredzenā. Pirmizrādes notiks 29. un 30. novembrī VEF Kultūras pilī. Pēc tam Rīgas gredzens tiks izrādīts 6. decembrī Latgales vēstniecībā Gors, 22. februārī Liepājas koncertzālē Lielais dzintars un 28. februārī Vidzemes koncertzālē Cēsis.