Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Mūzika

Tik svarīgi ir dziedāt dabiski. Ziemassvētku atklājums – jaunā dziedātāja Aleksandra Špicberga © DIENA

Ziemassvētki ir brīnumu un atklāsmju laiks, kad pati daba un mēs visi pavēršamies uz gaismas pusi. Taču brīnums tas ir tieši tāpēc, ka atnāk kā pārsteigums, kad to nemaz negaida. Spilgts, gaiši starojošs Ziemassvētku brīnums bija jaunās dziedātājas Aleksandras Špicbergas koncertprogramma Laiks. Tu. Lūgšana, kas kopš 23. decembra vakara bez maksas pieejama LMT straumē.

Aicina piedalīties Raimonda Paula 85. jubilejas radio ballītē

Atzīmējot Raimonda Paula 85. jubileju, no 9. līdz 12.janvārim Latvijas Radio 2 ēterā notiks grandiozas svinības – Maestro mūzikas maratons, kura laikā 85 stundu garumā skanēs tikai un vienīgi komponista mūzika. Radio ēteru, ar stāstiem par savām īpašajām Paula dziesmām, kuplinās Latvijā pazīstamas personības. Arī klausītāji aicināti pievienoties sveicēju pulkam, līdz 3. janvārim atsūtot Latvijas Radio 2 savus audio stāstus un pašdarinātus Maestro portretus.

Gora svētku tiešsaistes koncertos muzicēs Georgijs Osokins, Kremerata Letonica, Beāte Zviedre, Ieva Šablovska

Šonedēļ Latgales vēstniecība Gors piedāvā iespēju tiešsaistē noskatīties gada izskaņas laikam radītas koncertprogrammas – 23. decembrī plkst. 19 tiešraidē no Gors Lielās zāles skanēs dziedātājas Beātes Zviedres, arfistes Ievas Šablovskas, saksofonista Ainara Šablovska un sitaminstrumentālistes Martas Kauliņas koncerts Ceļā uz Ziemassvētkiem, savukārt 26. decembrī plkst. 17 tiks pirmatskaņota kamerorķestra Kremerata Baltica vienības Kremerata Letonica un pianista Georgija Osokina koncertprogramma Tiekamies mūzikā!, informēja koncertzāles pārstāvji.

Koris Balsis šogad Ziemassvētkos skatītājus satiks īsfilmā Klusuma augļi

Jauniešu kora Balsis tradīcija jau 25 gadu garumā ir Ziemassvētku koncerti Rīgas Sv. Pestītāja (Anglikāņu) baznīcā. Šogad Balsis satiks savus klausītājus videoformātā īsfilmā Klusuma augļi, kuras mērķis ir parādīt nelielu daļu no 2020. gadā plānotās koncertprogrammas un ierastajām tradīcijām, ienesot svētku sajūtu ikkatra klausītāja mājvietā, informēja kora Balsis mākslinieciskais vadītājs Ints Teterovskis.

Pirmais singls no Andreja Osokina gaidāmā albuma iekļauts Spotify ieteiktajos klasiskās mūzikas jaunumos

Andreja Osokina izpildītais Džordža Gēršvina skaņdarbs Rapsodija blūza stilā (Rhapsody in Blue) iekļauts mūzikas straumēšanas vietnes Spotify ieteikto klasiskās mūzikas nozīmīgo jaunumu vidū, kur minēti 42 skaņdarbi no visas pasaules. Rapsodija blūza stilā ir pirmais singls no gaidāmā pianista albuma Two Worlds (Divas pasaules), kas klajā tiks laists 2021. gada martā.

Sergejs Jēgers Ziemassvētkos atskaņos koncertprogrammu Ave Maria

Pirmajos Ziemassvētkos, 25. decembrī, Latvijas koncerti aicina baudīt kontrtenora Sergeja Jēgera siltās balss izpildījumā lūgšanas Ave Maria, baroka ārijas un Ziemassvētku korāļus. Koncerts no Rīgas Sv. Jāņa baznīcas norisinās festivāla Eiropas Ziemassvētki ietvaros un klausītājiem tiek piedāvāts bez maksas Latvijas koncertu Facebook lapā, kā arī tīmekļa vietnē www.latvijaskoncerti.lv. Koncerta sākums plkst. 21.

Attālinātie Ziemassvētki. Dzintaru koncertzāles Ziemassvētku festivāls sasniedzams ReTV © DIENA

Publisko pasākumu lieguma dēļ šogad Dzintaru koncertzāles Ziemassvētku festivāls bez maksas būs skatāms no 22. līdz 31. decembrim televīzijas kanālā ReTV. Jānis Lūsēns, Ingus Pētersons, Georgijs Osokins, Margarita un Kristīne Balanas, Vilis Daudziņš, vokālā grupa Framest, kamerorķestris Sinfonietta Rīga un citi mākslinieki atskaņos skaistākās dažādu tautu Ziemassvētku melodijas, klasiskās mūzikas pērles un latviešu komponistu skaņdarbu izlasi.

Trešais cikla Laudamus + raidījums veltīts izcilajiem diriģentiem brāļiem Kokariem

Nākamgad latviešu koru kustības dižgariem Imantam un Gido Kokariem apritēs simts. Leģendārajiem brāļiem veltīts arī šogad pēdējais Dziesmu svētku kustības aktualitāšu cikla Laudamus+ raidījums pirmdien, 21. decembrī, plkst. 18 PIKC NMV Rīgas Doma kora skolas kanālā vietnē Youtube. Cikls turpināsies janvārī ar jauniem raidījumiem, informēja LNKC pārstāvji.