Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Mūzika

Izdots Tutas lietu jaunais mūzikas albums bērniem

Klajā laists iemīļotā bērnu raidījuma Tutas lietas jaunākais mūzikas albums Nu-ku-smalki-šiki-drū, ko varēs klausīties digitālās straumēšanas vietnēs, gan iegādāties kompaktdiskā. Albumā iekļautas dziesmas no Tutas lietu piektās un sestās sezonas, savukārt tie, kas iegādāsies kompaktdisku, komplektā saņems arī Tutas koncerta DVD ierakstu.

Mūsu dziesmas vienā vītolā. Pēc 144 gadu gaidīšanas izdots Baumaņu Kārļa un Ausekļa kopdarbs © DIENA

Baumaņu Kārli (1835–1905) vairums pazīst kā mūsu himnas Dievs, svētī Latviju! autoru. Savukārt Auseklis mums vispirms ir Dziesmu svētku simbola – Jāzepa Vītola kordziesmas Gaismas pils – teksta autors. Ilgus gadus tikai šauram personu lokam bija zināms, ka Latvijas Nacionālajā bibliotēkā glabājas Baumaņu Kārļa un Krogzemju Mikus (pseidonīms – Auseklis, 1850–1879) sakārtoto dziesmu rokraksti trīs burtnīcās, kas veido krājumu ar nosaukumu Dziesmu vītols.

Izdots Austras Pumpures mūzikas albums

Austras Pumpures audzēkņi, draugi un domubiedri – Austrasbērni, kas darbojas Austras biedrībā un Liepājas radošajā telpā Austras istaba, šogad aktīvi pievērsušies leģendārās dziesminieces kultūrvēsturiskā mantojuma apkopošanai un publiskošanai. Novembra beigās, atzīmējot Austras Pumpures 92. gadadienu, izdots mūzikas albums Austra Pumpure. Imanta Kalniņa IV koncertprogramma, publiskojot vēsturisku 1992. gada koncertierakstu.

Izdots grupas Saldās sejas koncertalbums Reiz Ziemassvētkos 2

Grupa Saldās sejas divus gadus pēc kārtas apceļoja Latviju ar koncertprogrammu Reiz Ziemassvētkos, aicinot sev līdzi pazīstamus māksliniekus un popgrupu Dzeguzīte. Tagad pieejams koncertprogrammas ieraksts Reiz Ziemassvētkos 2, informēja grupas pārstāvji.

Rīga Jūrmala akadēmija atgriežas ar tiešsaistes un klātienes meistarklasēm pasaulslavenu mūziķu vadībā

Šodien mūzikas festivāls Rīga Jūrmala izziņo festivāla izglītības programmas Rīga Jūrmala akadēmijas atsākšanos, portālu Diena.lv informēja festivāla pārstāvji. Tiešsaistes un klātienes meistarklasēs jaunie talanti no Latvijas, Baltijas valstīm un citviet Eiropā varēs piedalīties izglītojošās sesijās pie pasaules līmeņa mūziķiem - māksliniekiem, kuri jau uzstājušies festivālā vai plāno to darīt 2021.gada vasarā. Pirmajās meistarklasēs, kas sākot no šī gada decembra norisināsies tiešsaistē, jaunie talanti varēs piedalīties kopā ar vadošajiem Bavārijas Radio Simfoniskā orķestra, Karaliskā Concertgebouw orķestra mūziķiem, kā arī slaveno franču vijolnieku Reno Kapisonu un mecosoprānu Alisi Kūtu.

Balvai Zelta mikrofons šogad rekordskaits pieteikumu

Vēl tikai līdz trešdienai, 2. decembrim, tiek pieņemti mūzikas ieraksti balvai Zelta mikrofons. Par iemīļotu tradīciju un mūziķu gada lielākajiem svētkiem kļuvušais pasākums šogad svin savu 25 jubileju, un jau šobrīd ir saņemts ievērojami liels pieteikumu skaits, informēja balvas pārstāvji.

Nosaukti mūzikas balvas Grammy nominanti

Prestižās ASV mūzikas balvas Grammy žūrija otrdien izziņoja šā gada godalgu pretendentu vārdus, atklājot, ka uz vislielāko balvu skaitu - deviņām - pretendē amerikāņu popzvaigzne Bejonse.

Tiešraidē no Kaņepes Kultūras centra uzstāsies grupa The Coco’nuts(1)

Piektdien, 27. novembrī, tiešraidē no Kaņepes Kultūras centra otrā stāva zāles uzstāsies grupa The Coco’nuts. Koncertā tiks spēlētas gan jau zināmas oriģināldziesmas, gan skaņdarbi no grupas trešā studijas albuma, kas tiks izdots nākamā gada pavasarī, informēja koncerta rīkotāji.

Latvijas vasara, Murkšķis un Šopēns. Pianiste Diāna Zandberga tiešsaistes solokoncertā Atzīšanās © DIENA

Atzīšanās. Šādu nosaukumu pianiste Diāna Zandberga devusi solokoncertam, kuru viņa sniegs tiešsaistē no Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) šovakar, 24. novembrī, plkst. 18. Tajā pirmatskaņojumu piedzīvos divu latviešu komponistu – Selgas Mences un Imanta Zemzara – klaviermūzikas darbi, līdztekus pievēršoties arī poļu romantisma klasiķa Friderika Šopēna daiļradei.