Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Mūzika

Džeza astoņkājis pie klavierēm. Dzintaros Viesojas pianists, dziedātājs, komponists Maikls Kaešamers © DIENA

Eiropas turnejas ietvaros vienīgo koncertu Latvijā šonedēļ sniegs kanādiešu džeza, boogie-woogie un blūza pianists un dziedātājs Maikls Kaešamers – unikāls talants un spēcīga personība, kura uzstāšanās klausītājiem ir īsts, emocionāli piepildīts piedzīvojums. Viņš uzstāsies Dzintaru mazajā koncertzālē ciklā Jūrmala Jazz 5. martā plkst. 19.30, muzicējot kopā ar trio, kura dalībnieki ir Konrāds Herbolchaimers (kontrabass) un Štefans Dāms (bungas).

Sv. Jāņa baznīcā Latvijas Radio koris pirmatskaņos Ramona Umeta opusu Gaisma(1)

20. martā plkst. 19 Rīgas Sv. Jāņa baznīcā izskanēs Latvijas Radio kora un Sigvarda Kļavas jaunā koncertprogramma Gaisma. Konecertā pasaules pirmatskaņojumu piedzīvos mūsdienu katalāņu komponista Ramona Umeta opuss Gaisma (Llum), Latvijas Radio kora, un Rīgas Saksofonu kvarteta lasījumā šajā programmā izskanēs arī Gijas Kančeli 2005. gada opuss Amao omi (Bezjēdzīgais karš), informēja Latvijas Radio kora komunikācijas vadītāja Indra Vilipsone.

Notiks sestais JVLMA mūsdienu mūzikas festivāls deciBels

No 9. līdz 14. martam Rīgā, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (JVLMA) un Rīgas Mākslas telpā jau sesto reizi norisināsies JVLMA mūsdienu mūzikas festivāls deciBels, informēja JVLMA sabiedrisko attiecību speciāliste Annija Bičule.

Maijā Rīgā norisināsies dzīvās elektroniskās mūzikas festivāls Kontaktor(1)

29. maijā Rīgā jau trešo reizi norisināsies dzīvās elektroniskās mūzikas festivāls Kontaktor, ko rīko pašmāju sintezatoru ražotāji Erica Synths. Arī šogad festivālā skanēs daudzveidīga elektroniskā mūzika, kas fokusēsies uz dažādu žanru deju un eksperimentālo mūziku. Festivālā uzstāsies mūzikas izdevniecību Ninja Tune un Hyperdub producents Kevins Ričards Mārtins, ambientās un tehno mūzikas inovators TM404, somu elektromūzikas pionieris Mesak, kā arī skaņu māksliniece Layne, informēja festivāla pārstāvji.

Man, lūdzu, divas porcijas andergraunda © DIENA

No nāves smakas līdz liegai romantikai. Jelgavas alternatīvās mūzikas izlasē 1991–2017 ir apkopotas vairākas dziesmas, kas citur nav atrodamas, turklāt tās izpilda grupas, kuras vairs nepastāv.

Festivāls Rīga Jūrmala sadarbosies ar Otro Rīgas Starptautisko laikmetīgās mākslas biennāli

Mūzikas festivāls Rīga Jūrmala pieteicis 2020. gada sezonu gan ar bagātīgu māksliniecisko programmu, gan ar jaunizveidoto Rīga Jūrmala akadēmiju, piedāvājot vasaras meistarklases Baltijas un starptautiskiem jaunajiem talantiem. Šogad festivāls sāk sadarbību ar Otro Rīgas Starptautisko laikmetīgās mākslas biennāli (RIBOCA2) viss reizē zied, kas norisināsies no 16. maija līdz 11. oktobrim, informēja festivāla Rīga Jūrmala pārstāve Signe Lonerte.

Koncertzālē Cēsis uzstāsies Andrejs Osokins un Igaunijas Nacionālais simfoniskais orķestris

Sestdien, 14. martā, izskanēs Koncertzāles Cēsis šī gada rezidences mākslinieka, pianista Andreja Osokina un Igaunijas Nacionālā simfoniskā orķestra (ERSO) koncerts. Atzīmējot Ludviga van Bēthovena – A. Osokina dvēseliski un mākslinieciski vistuvākā komponista – 250. jubileju, tiks atskaņots Piektais klavierkoncerts. Savukārt otro daļu krāšņos Rimska-Korsakova simfoniskā svīta Šeherezade. Pie diriģenta pults stāsies Kaspars Mands, informēja koncertzāles pārstāvji.

Doma ērģeles klusē, bet mūzika turpinās. Cikls Ziemas kamermūzika katedrāles XIII gs. Kapitula zālē © DIENA

Laikā, kad lielās Doma ērģeles profilakses laikā klusē, Rīgas Doms aicina iepazīt vēl līdz galam neapgūtu koncertu vietu – Rīgas Doma Kapitula zāli. Šeit vēsture saskaras ar šodienu. Doma Kapitula sanāksmju zāle, kas saglabājusies no XIII gadsimta, ir vēstures lieciniece Latvijas kultūras attīstībai 800 gadu garumā. Atjaunotā telpa tagad koncertciklā Ziemas kamermūzika sestdienās plkst. 18 līdz 21. martam aicina iepazīt mūziku no seniem laikiem līdz pat šodienai – no nezināmā un aizmirstā līdz pirmatskaņojumam.