Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +12 °C
Apmācies
Ceturtdiena, 28. oktobris
Ninona, Ņina, Antoņina, Oksana

Mūzika

Cēsīs skanēs Vāgnera Valkīras trešā cēliena koncertiestudējums

Grandiozs muzikāls notikums, kas Cēsu pils parka estrādē skan Cēsu Mākslas festivālā, ir kļuvis par tradīciju. Sestdien, 14. augustā, plkst. 21 tur varēs baudīt Riharda Vāgnera operas Valkīra trešā cēliena koncertiestudējumu Viestura Kairiša režijā. Pie Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra pult stāsies diriģents Andris Poga

FOTO: EOLIKA Saulkrastos ieskandina savu 40 gadu jubilejas tūri(2)

Pagājušās nedēļas nogalē grupa EOLIKA ar vērienīgu koncertu Saulkrastu estrādē atklāja savu 40 gadu jubilejas koncerttūri. Uz skatuves, kā allaž, kāpa ne tikai lieliskais četrinieks – Olga Rajecka, Ilona Stepanova, Dainis Dobelnieks un Viktors Zemgals -, bet arī grupas dibinātājs, komponists Boriss Rezņiks un pavadošā grupa, klausītājus priecējot gan ar populārākajiem grupas hītiem, gan mazāk zināmām dziesmām.

Dvēsele, mamma un paraDIZZY © DIENA

Turpinot svinēt gada jubileju, mūzikas un drāmas telpa OratoriO, kuras mājvieta ir Sporta 2 kvartālā, 8. augustā plkst. 19 ciklā Brīdis pēc vakariņām piedāvās koncertu Niekkalbīša dienasgrāmata, kurā uz vienas skatuves satiksies aktrise Rēzija Kalniņa, komponists un pianists Toms Juhņevičs un dziedātājs Juris Vizbulis.

Atvars Lakstīgala Jeruzalemē iestudējis operu Bohēma © DIENA

Diriģents Atvars Lakstīgala kopā ar igauņu režisoru Nēmi Kuningu veidojis Džakomo Pučīni operas Bohēma jauniestudējumu un diriģējis abas jauniestudējuma izrādes Jeruzalemes Liriskās operas festivālā Izraēlā – Jeruzalemē 29. jūlijā un Ašdodā 1. augustā.

Čella sazarotā skaņa © DIENA

Koncertzāle Cēsis no 18. līdz 26. septembrim aicina uz jau septīto starptautisko festivālu Čello Cēsis, kas šogad savus klausītājus pārsteigs ar festivālam īpaši veidotām programmām plašā muzikālo žanru spektrā, bet ar vienojošu elementu – nepārspējamo mūzikas instrumentu čellu. Rudenī Cēsīs pulcēsies mūziķi no Argentīnas, Lielbritānijas, Itālijas, Polijas, Krievijas, Zviedrijas un, protams, Latvijas, lai kopā ar klausītājiem svinētu patiesus čellmūzikas svētkus.

Vērienīgākā atkaltikšanās Tiguļkalnā © DIENA

"Tik vērienīgs pasākums Tiguļkalnā līdz šim nav bijis. Man ir liels prieks un gandarījums, ka šogad 10. Tiguļkalna koncertā varēšu būt kopā ar tik izcilu mūziķu sastāvu un atskaņot savu monumentālāko darbu," saka komponists Raimonds Tiguls. Talsos jau desmito reizi norisināsies viņa rīkotais brīvdabas koncerts Tiguļkalns, kur komponists katru gadu augstākajā no deviņiem pilsētas pakalniem aicina kopā savus mūzikas izpildītājus, draugus un domubiedrus, radot īpašu vakaru ikvienam. Tiguļkalna koncertu tradīcijas 10. jubilejas koncerta centrālais notikums 7. augustā plkst. 20 būs komponista Raimonda Tigula oratorijas Jūras grāmata atskaņojums.