Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Novados

Valka cer uz kompensāciju © DIENA(16)

Iedomāsimies ģimeni Valkas novadā. Tēvs ir šoferis, kurš atradis darbu Igaunijā un deklarējies kā šīs valsts pastāvīgais iedzīvotājs kopā ar bērniem. Mamma palikusi deklarēta Latvijā, lai īpašumā, kurā ģimene reāli dzīvo, būtu vismaz viens deklarētais iedzīvotājs, citādi tiks paaugstināts nekustamā īpašuma nodoklis. Par to, ka bērni turpina mācīties Valkas novada izglītības iestādēs, neviens pašvaldībai nemaksā, jo Igaunijas pusei nav tāda pienākuma.

Nevēlas lielu kapsētu ar krematoriju © DIENA(2)

Vasaras nogalē notikušās publiskās apspriešanas rezultāti acīmredzot bijuši par iemeslu tam, ka Jūrmalā apturēta detaļplānojuma izstrāde kapsētu teritorijas un krematorijas izveidei zemesgabalā Krastciems 0501. Tādējādi, visticamāk, tiks meklēti citi risinājumi jaunas kapsētas ierīkošanai Jūrmalā. Iepriekšējais skaļākais gadījums, kad plāni ierīkot kapsētu sadūrās ar dabas aizstāvju pretestību, bija Engures novadā 2016. gadā. Kapsēta tur tā arī nav ierīkota, taču no plāniem pašvaldība atteikusies nav, tikai tie koriģēti. Savukārt Rīgā abas kapsētas, kurās var brīvi notikt apbedījumi, ir lielas un tās ir iespējams arī paplašināt.

Pašvaldību savienību neapmierina topošās valdības plāni novadu jomā(6)

Līdz šim nav pienācīgi izvērtēta 2009. gadā notikusī administratīvi teritoriālā reforma un topošās valdības plānos pašvaldību jautājumos, kas atspoguļojas jaunās valdības deklarācijas plānā, trūkst profesionāla un izsvērta redzējuma par pašvaldību, reģionālo un Latvijas attīstību kopumā. Pašvaldību vadītāji piedāvāto deklarācijas projektu nodēvēja kā atkāpšanos no demokrātijas un iejaukšanos pašvaldību autonomajās funkcijās, vēsta Latvijas pašvaldību savienība (LPS).

Zāģezera ledū ielūzusi BMW automašīna(5)

Vakar Valkas novadā vairākas personas vēlējušās izklaidēties, braucot ar automašīnu pa aizsalušu ezeru, taču ledus slodzi nav izturējis un automašīna ielūzusi ledū, aģentūrai LETA stāstīja Valsts policijas (VP) Vidzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Ilze Mote.

Kuldīgas novadā noslīcis makšķernieks(1)

Sestdien Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki no ezera Kuldīgas novadā izcēluši šogad pirmo noslīkušo zemledus makšķernieku, aģentūru LETA informēja VUGD. Vīrietis bija makšķerējis ūdenstilpnē, kuras ledus segas biezums bijis vien trīs centimetri.

Traģiskā ugunsgrēkā Liepājā divi bojāgājušie

Piektdien ugunsgrēkā Liepājā gājuši bojā divi cilvēki, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas pārstāve Inta Palkavniece.

VIDEO: Liepājas ostā manīts delfīns

Liepājas ostas ūdeņos ceturtdienas rītā manīts delfīns, liecina Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) publicētā informācija sociālajos tīklos.

Nīcas novadā sprādzienā cietuši cilvēki un mājdzīvnieki(11)

Svētdien Nīcas novadā, Otaņķu pagastā iespējamā sprādzienā cietuši četri cilvēki un mājdzīvnieki, aģentūru LETA informēja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Madara Šeršņova. Sākotnējā informācija liecina, ka varētu būt noticis sprādziens.

Meklē jau mēnešiem ilgi pazudušo Ingu Jansonu

Jau kopš 2018. gada 29. oktobra nav zināma Cēsu novada Vaives pagasta iedzīvotāja Ingus Jansona atrašanās vieta. Zināms, ka 32 gadus vecais vīrietis 31. oktobrī šķērsoja Latvijas-Lietuvas robežu.

Aicina izstrādāt idejas Gaujas Nacionālā parka vārtu tiltam

Starptautiski atzītais arhitektūras ieceru un ideju konkursu rīkotājs Bee Breeders sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi aicina arhitektus no Latvijas un visas pasaules iesniegt idejas Gaujas Nacionālā parka vārtu - gājēju tilta projektam, kas varētu atrasties Siguldā.