Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Novados

Bruņoti zemessargi un tehnika Vidzemes pilsētās - notiks vērienīgās mācības Zobens 2019(24)

No 13. līdz 15. septembrim Nacionālo bruņoto spēku militāro mācību cikla Namejs 2019 ietvaros Vidzemē notiks Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes militārās mācības Zobens 2019, kuru laikā tiks vērtētas vietējo bataljonu vienību spējas reaģēt uz hibrīdapdraudējumu, sniedzot atbalstu valsts un pašvaldību institūcijām, portālu Diena.lv informēja brigādes sabiedrisko attiecību speciāliste Laima Ķevere.

Valsts kontrole pēta Talsu pašvaldības saimniekošanu kapitālsabiedrībās

Valsts kontrole ir sākusi revīziju Talsu novada pašvaldībā, kuras uzmanības centrā būs pašvaldības kapitālsabiedrību sniegtie pakalpojumi Talsu novada iedzīvotājiem, kā arī kapitālsabiedrību pārvaldības tiesiskums un atbilstība labās prakses principiem, aģentūru LETA informēja Valsts kontroles Sabiedrisko attiecību un iekšējās komunikācijas daļas vadītāja Līga Krapāne.

Līdz oktobrim slēgs Kuldīgas slimnīcas dzemdību nodaļu

Kuldīgas slimnīcā līdz 1.oktobrim aizvērs dzemdību nodaļu, lai ļautu mediķiem pilnvērtīgi atpūsties un vienlaikus varētu atsvaidzināt arī nodaļas fizisko vidi, informēja Kuldīgas novada pašvaldības Mārketinga un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Duļbinska.

Mēģinās pārliecināt, ka viss būs labi © DIENA(2)

Jaungulbenes pagastā atrodas mežs 142 hektāru platībā, kas oficiālajos dokumentos tiek saukts par nekustamo īpašumu Sils. Gulbenes novada dome sarīkojusi izsoli, pircējs ir atrasts un pat nauda pārskaitīta, tomēr pēdējā domes sēdē deputātu vairākuma balsu tomēr pietrūka, lai izsoles rezultātus apstiprinātu. Iemesls ir iebildumi, ka mežs, kas vietējiem iedzīvotājiem ir ne tikai ogu un sēņu avots, bet tiek uzskatīts par nozīmīgu visa novada vērtību, nonāks privātīpašumā, turklāt patiesā labuma guvēji ir zviedri. Mežs nosolīts par 888 000 eiro.

Viesulī nopostītā zemnieku saimniecība papildu atbalstu no valsts tomēr nesaņems(13)

Pēc vēršanās pie Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) jūlijā virpuļviesulī nopostītā Balvu novada zemnieku saimniecība papildu valsts finansējumu tomēr nesaņems, noskaidroja aģentūra LETA. Krastiņu saimnieks Aldis Baranovskis aģentūrai LETA skaidroja, ka apmēram mēnesi pēc vēstules nosūtīšanas no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) Krastiņos ieradusies komisija, lai apzinātu postījumus. Pirms dažām dienām saimnieks saņēmis vēstuli, kurā VARAM informējusi, ka tās rīcībā nav finanšu līdzekļu, ko tā būtu tiesīga piešķirt saimniecībai.

Veiksmīgas sakritības rezultātā izglābj divus cilvēkus(3)

Pirmdien veiksmīga sagadīšanās ļāva operatīvi izglābt dzīvību diviem cilvēkiem Ozolnieku ezerā. Proti, divi peldētāji bija iekūlušies nepatikšanās un sāka slīkt tieši brīdī, kad pie ezera uz ikmēneša praktiskajām nodarbībām bija ieradušies Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki.

KNAB piemēro naudas sodu Gulbenes mēram

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) piemērojis 100 eiro naudas sodu Gulbenes novada domes priekšsēdētājam Normundam Audzišam (ZZS) par pašvaldības transportlīdzekļa izmantošanu privātajām vajadzībām, liecina informācija KNAB mājaslapā.

Dundagā briest dumpis © DIENA(3)

Aizstāvot 9. augustā no amata atcelto Kolkas pagasta pārvaldes vadītāju Aldi Pinkenu un paužot negatīvu attieksmi pret novada domes vadības stilu un pašvaldības attīstības virzieniem, ceturtdien Dundagā notiks protesta gājiens. To atbalsta arī četri domes opozīcijas deputāti.