Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Novados

FOTO: Cēsīs piestāj vēsturiskais Igaunijas bruņuvilciens Brīvība(6)

Sestdien, 2019. gada 15. jūnijā, ar rekonstruētā vēsturiskā Igaunijas bruņuvilciena Brīvība ierašanos Cēsu dzelzceļa stacijā atklāta Cēsu kauju simtgadei veltītā nedēļa, portālu Diena.lv informēja Kultūras ministrijā. Vilciens Cēsu dzelzceļa stacijā ik dienu bezmaksas apskatāms līdz 22. jūnijam. Ekspozīcija būs atvērta katru dienu no plkst. 11 līdz plkst. 19. Ekskursijas gidu pavadībā latviešu un angļu valodās sāksies katrā apaļā stundā.

Rēzekne un Liepāja skeptiskas par iespējām veicināt atteikšanos no malkas krāsnīm © DIENA(10)

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) izstrādājusi Gaisa piesārņojuma samazināšanas rīcības plānu 2019.-2030. gadam, kas paredz, ka Rīgas, Liepājas un Rēzeknes pašvaldību uzdevums ir motivēt pilsētu iedzīvotājus atteikties no malkas krāsnīm, tā vietā izvēloties efektīvāku un videi draudzīgāku apkures veidu. Pilsētu pašvaldības ir nobažījušās par to, kā rīcības plānā iekļautās aktivitātes realizēt praksē. "Daļa iedzīvotāju noteikti nevarēs līdzfinansēt krāšņu nomaiņu pat ar atbalstu, līdz ar to finansēšana būs jāuzņemas pašvaldībām," portālam Diena.lv norāda Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs (Saskaņas centrs).

NEPLP: Latgales iedzīvotājiem būs pieejami jauni radio un televīzijas raidījumi(2)

Noslēgušies divi Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) izsludinātie konkursi – Par raidījumu veidošanu 2019.gadā Latgales reģionālajos un vietējos plašsaziņas līdzekļos, kas raida televīzijas programmas un Par raidījumu veidošanu 2019.gadā Latgales reģionālajos un vietējos plašsaziņas līdzekļos, kas raida radio programmas.

FOTO: Vētras postījumi Jaunsātu pagastā

Jau ziņots, ka otrdienas vakarā piedzīvotais negaiss atstājis postījumus daļā Latvijas, tai skaitā Tukuma novadā Jaunsātu pagastā. Sinoptiķi brīdina, ka arī ceturtdien dažviet gaidāms spēcīgs negaiss un vētra.

VVD kliedē bažas par ķīmisko piesārņojumu Zemgalē

Valsts vides dienests (VVD) noraida bažas par publiskajā telpā izskanējušo ziņu, ka Zemgales lauku piesārņošana ir izraisījusi reģionāla mēroga ekoloģisko katastrofu un mierina, ka piesārņojums ir lokāls un šobrīd iedzīvotājus neapdraud.

Nozīmes ziņā līdzās Rīgas atbrīvošanai - animētā videoklipā skaidro Cēsu kauju norisi(1)

Nozīmības ziņā 1919. gada jūnija Cēsu kaujas Latvijas Neatkarības karā ieņem ne mazāk svarīgu vietu kā Bermontiāde - kopā ar Igaunijas armiju gūtā uzvara pie Cēsīm izraisīja pozitīvu ķēdes reakciju, portālu Diena.lv dažas nedēļas pirms Cēsu kauju simtgades informēja Cēsu novada pašvaldība. Video tapis Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros, tā autors ir Jurģis Rudmiezis un Cēsu novada pašvaldība. Kā katru gadu, arī šogad 22.jūnijā Cēsīs ar kaujas rekonstrukciju un citām norisēm plaši tiks svinēta Latvijas Uzvaras diena un Cēsu kauju simtgade.

Liepājas mērs jaunajai valdībai pārmet nolaidību pret novadiem(3)

Jaunā valdība ir izteikta Rīgas valdība, kas koncentrējas tikai uz Rīgu un tās apkārtni, reģionus atstājot novārtā. Ar katru valdības lēmumu tas ir jūtams arvien vairāk, intervijā Rietumu radio sacīja Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis (LRA).

Uzņēmums Ādažos rakšanas darbu laikā sabojā gāzesvadu

Ceturtdien Ādažos, Attekas ielā 16, SIA AMC Būve, veicot rakšanas darbus, bojāja sadales gāzesvadu, tāpēc piecām daudzdzīvokļu mājām un piecām privātmājām pārtraukta dabasgāzes padeve, aģentūru LETA informēja dabasgāzes sadales sistēma operatora AS Gaso pārstāvis Kaspars Upacieris.