Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +9 °C
Apmācies
Sestdiena, 13. aprīlis
Egils, Egīls, Nauris

Teātris

Sācies Spēlmaņu nakts skatītāju finālbalsojums

Latvijas Teātra darbinieku savienība no 1. līdz 19. novembrim portālā lsm.lv aicina piedalīties Spēlmaņu nakts skatītāju simpātijas finālbalsojumā un laimēt ielūgumus uz Spēlmaņu nakts ceremoniju, informēja LTDS pārstāvis Ričards Vorobjovs.

Sanfrancisko noslēdzies 9. amatierteātru festivāls LAIPA

Sanfrancisko noslēdzies devītais diasporas amatierteātru festivāls LAIPA, kas pulcēja dalībniekus no deviņām valstīm - ASV, Beļģijas, Islandes, Latvijas, Lielbritānijas, Luksemburgas, Norvēģijas, Vācijas un Zviedrijas. Festivāls norisinājās no 2023. gada 26. līdz 29. oktobrim Sanfrancisko, Amerikas Savienotajās Valstīs.

Skaļi aplausi Lolitai Caukai un Agrim Māsēnam © DIENA

Teātra pasaulē sezonas lielais brīdis ir klāt. Tuvojas Spēlmaņu nakts. 23. novembrī – Eduarda Smiļģa dzimšanas dienā – Dailes teātrī 30. reizi notiks Spēlmaņu nakts (2022./2023. gada sezonas) apbalvošanas ceremonija, kurā balvu Par mūža ieguldījumu skatuves mākslā pasniegs Latvijas Nacionālā teātra aktrisei Lolitai Caukai un Valmieras teātra aktierim Agrim Māsēnam.

Ietilpīgs ceļojums, paliekot uz vietas. Nacionālajā teātrī – izrāde Suņu ciema Nelaimes lācis © DIENA

Ausij pazīstamāk skan Sūnu ciema Laimes lācis, taču šoreiz tas ir pavisam cits ciems. Varbūt kaimiņu, varbūt attālāks, bet varbūt tas pats, tikai citā laikā? "Tas ir ciems, kas ir nostāk no citiem. Tajā ir sava kārtība un noteikumi. Ciemā ierodas lācis, kas it kā nes laimi, bet klāt nāk kaut kas tāds, kas maina ierasto dzīvi," stāsta aktieris Romāns Bargais.

Par Dailes teātra patronu kļūst Rietumu banka

Par Dailes teātra patronu ir kļuvusi Rietumu banka. Šodien, 18. oktobrī, teātrī tika parakstīts sadarbības līgums starp Rietumu banku un Dailes teātri, paredzot, ka ik gadu ar bankas finansējumu teātra vērienīgāko jauniestudējumu budžets tiks papildināts par 100 000 eiro, informēja Dailes teātra pārstāve Agnese Vārpiņa.