Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Teātris

Zoomprātīgas tikšanās ar aktieriem © DIENA

Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris šodien, 9. janvārī, uzsāk jaunu, izglītojošu projektu Zoomprātīgās tikšanās (RaZoomnije vstreči), izmantojot tajā vienu no aktuālākajiem rīkiem šajā Covid-19 pandēmijas izraisīto ierobežojumu laikā – tiešsaistes platformu Zoom.

Tiešsaistē notiks 24 stundu ilga interaktīva performance Your Space

No 5. februāra plkst. 19 līdz 6. februāra plkst. 19 tiešsaistē varēs sekot interaktīvam digitālās mākslas notikumam Your Space, ko veido pieci Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijas Laikmetīgās fiziskās performances programmas studenti, kuru starpā arī latviešu aktrise Iveta Pole, informēja Ģertrūdes ielas teātra pārstāvji.

Februārī Latvijas Nacionālā opera un balets tiešsaistē piedāvās mīlestības tēmai veltītas izrādes

Februāri, ko pasaulē bieži sauc par mīlestības mēnesi, Latvijas Nacionālā opera un balets veltīs mīlestības tēmai. Nav citu jūtu ar tik daudzšķautņainu raksturu, kas var gan sāpināt un iznīcināt, gan celt debesīs un dot spēku. Mīlestības tēma caurvij daudzas operas un baletus, tāpēc februārī, turpinot tiešsaistes pasākumu sēriju, LNOB skatītājiem piedāvās tematisku izrāžu ierakstu izlasi – Džakomo Pučīni operu Manona Lesko, Pētera Čaikovska baletu Apburtā princese un Žorža Bizē operu Karmena, informēja LNOB pārstāve Irbe Treile.

Padzirdīja ilgu zirģeļus. Astrīda Kairiša (1941–2021) © DIENA(2)

"Strādāt ar viņu nemaz nav tik viegli un reizēm pat ne visai interesanti – aktrise ilgi un gausi ieiet sveša tēla pasaulē, bet, kad ceļš uz tēlu viņai sāk skaidroties, Astrīdai viss tiek piedots," – tā Nacionālā teātra dārgakmens aktrises Astrīdas Kairišas (1941–2021) talanta īpatnību savā laikā raksturojis režisors Alfrēds Jaunušans.

Nodibināta Pasaules latviešu amatieru teātru savienība

Pagājušās nedēļas nogalē tiešsaistē norisinājās pirmais Latvijas diasporas amatieru teātru forums, kurā dibināta Pasaules latviešu amatieru teātru savienība (PLATS), informēja Latviešu kultūras centra Birmingemā projektu vadītāja Dace Čaklā.

Večella. Mūsu zelts © DIENA

Večella Varslavāne gleznoja ar kostīmiem, attaisnojot savu vārdu, ko viņas tēvs izvēlējās, godinādams Venēcijas dižo koloristu Ticiānu Večellio.

Mūžībā devusies aktrise Astrīda Kairiša(5)

Mūžībā devusies Latvijas Nacionālā teātra aktrise Astrīda Kairiša (8.04.1941–13.01.2021), informēja Latvijas Nacionālā teātra Mārketinga un sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Lolita Grāvīte.

Ar septiņām izrādēm Latvijas Televīzijā atgriežas cikls Teātris.zip(1)

No 16. janvāra septiņas sestdienas pēc kārtas Latvijas Televīzijā atgriežas cikls Teātris.zip. Ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu pie LTV skatītājiem nāks septiņas Dailes teātra, Nacionālā teātra, Jaunā Rīgas teātra, Liepājas teātra, Valmieras teātra, Daugavpils teātra un mūzikas nama Daile izrādes, bet pirms tām – Ojāra Rubeņa sarunas ar iestudējumu veidotājiem. Šosezon būtisks jaunums ir izrāžu ētera laika maiņa – tās turpmāk LTV1 un REplay.lv būs vērojamas sestdienu pusdienlaikā – plkst. 12.15.

Skaties Nacionālā teātra izrādes mājās!

No 8. janvāra Latvijas Nacionālais teātris paplašina e-teātra piedāvājumu ar sešu izrāžu ierakstiem. E-teātra repertuārā skatāmi latviešu autoru un dramaturgu darbu iestudējumi, kas kļuvuši par neaizmirstamiem mākslas notikumiem, un nu tas tiek papildināts ar izrādēm Bille, Klūgu mūks, Sarkangalvīte un vilks, Svina garša, Cīrulīši un Tikšanās vieta – Rīgas pilsētas II teātris, informēja teātra pārstāvji.