Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +14 °C
Apmācies
Otrdiena, 22. oktobris
Irīda, Īrisa, Airisa

Izstāde Dieva buča

Vidzemes koncertzāle Cēsis, Raunas iela 12, Cēsis

Vidzemes koncertzāle Cēsis ar mūzikas un vizuālās mākslas notikumiem atzīmēja savas radošās darbības desmitgadi. Viens no svinību pasākumiem bija izstādes Dieva buča atklāšana, kas iepazīstina ar Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) krājuma dārgumiem – gleznotāja Borisa Bērziņa un tekstilmākslinieka Georga Barkāna darbu izlasi.

21. septembris – 18. novembris

Helēnas Heinrihsones personālizstāde Klejotāji

Nacionālais rakstniecības un mūzikas muzejs, Mārstaļu iela 6

Norisināsies ievērojamās latviešu mākslinieces Helēnas Heinrihsones personālizstāde Klejotāji, kurā aktualizēts iekšējais konflikts starp cilvēka jūtām un prātu. Ar izstādes starpniecību apmeklētājiem pirmo reizi būs iespēja apmeklēt LNRMM telpas Mārstaļu ielā 6, kur 2025. gadā tiks atklāta muzeja ekspozīcija Prokrastinācija & Radīšana.

11. oktobris – 9. novembris

Izstāde Čau, Niklāv Strunke!

Valmieras muzeja Izstāžu nams, Bruņinieku iela 3, Valmiera

Izstāde tapusi kā sveiciens un veltījums māksliniekam 130. dzimšanas dienā. Daudzpusīgais Niklāvs Strunke (1894–1966) ir viens no oriģinālākajiem māksliniekiem latviešu starpkaru modernistu pirmajā paaudzē – gleznotājs, grafiķis, scenogrāfs un grāmatu ilustrators, darbojies dekoratīvajā un lietišķajā mākslā, rakstījis par mākslu, tādējādi atstājot ievērojamu radošo mantojumu.

4. oktobris – 20. novembris

Izstāde Tintnīcas un spalvaskāti

Muzejs Rīgas Jūgendstila centrs, Alberta 12

Rudens pusē, kad atsākušās mācības skolās un augstskolās, muzejs Rīgas Jūgendstila centrs aicina aplūkot izstādi Tintnīcas un spalvaskāti, kurā eksponētas tintnīcas, rakstāmpiederumi un dažādi ar rakstīšanu saistīti priekšmeti no muzeja krājuma un privātkolekcijām.

1. oktobris – 1. decembris

Artura Bērziņa izstāde Koki aug, kur tiem ļauj; koki aug, kā tiem ļauj

Mākslas galerija XO, Elizabetes iela 14

Savā jaunākajā darbu sērijā Koki aug, kur tiem ļauj; koki aug, kā tiem ļauj Arturs Bērziņš turpina meklēt un rast atbildes uz jautājumiem par kultūras un vides veidojošām struktūrām, laika telpu un domāšanas tradīcijām, arhetipiem. Viņa galvenais izziņas avots jau vairāk kā desmit gadus ir daba, vide, kurā viņš dzīvo un strādā – pasaule, vieta, teritorija, mājas – Olaines novads, Latvija.

26. septembris – 26. oktobris

26.09. – 26.10.2024

Rīgas Lutera draudzes mākslinieku un Jāņa Akuratera muzeja izstāde Dārzs

Pētera Upīša Dārzkopības muzejs, Ceriņi, Graudu iela 1, Dobele

Izstādē aplūkojami Rīgas Lutera draudzes mākslinieku darbi un īsi videostāsti par darbu tapšanu, dārza tēmu Jāņa Akuratera dzīvē un daiļradē, kā arī iemūžināts stāstījums par Dobeles ceriņu dārzu.

25. septembris – 31. maijs, 2025

Jasmīnas Simsones personālizstāde Nemierīgo atmiņu tilti

Kultūrtelpa Ola Foundation, Ogļu iela 12a

Izstādē redzamie glezniecības darbi apskata atmiņu un nacionālās pašapziņas tēmas, reflektējot par padomju laika mantojumu un tā ietekmi uz mūsdienu jauniešiem Latvijā.

26. septembris – 15. janvāris, 2025

Johana Valtera izstāde Gleznojama esība

Kultūrtelpa Ola Foundation, Ogļu iela 12a

Skatāma latviešu mākslinieka, glezniecības vecmeistara Johana (Jāņa) Valtera izstāde Gleznojama esība, kurā pirmo reizi plašākai publikai būs unikāla iespēja skatīt viņa Berlīnes un Drēzdenes periodā tapušos vairāk nekā 90 darbus no Šmidru ģimenes kolekcijas.

26. septembris – 30. marts, 2025

Kristiana Brektes personālizstāde Bada spēles

Maxim Boxer Gallery, Lāčplēša iela 48

Izstādes autors, mākslinieks Kristians Brekte, kopš karjeras pirmsākumiem pazīstams kā sava laikmeta triksters, kurš pārkāpjot robežas, ceļ gaismā neērtas un emocionāli sarežģītas tēmas. Savos jaunākajos darbos viņš ietvēris sabiedrības nepieņemtos un noraidītos aspektus, izgaismojot mūsu sašķeltību, ciešanas un vientulību. Taču neona izkārtne galerijas skatlogā nemelo, šīs ir Bada spēles, un ne visi izies kā uzvarētāji. Garā vājos, trikstera paceltais spogulis, iespējams, ievainos. Drosmīgos mākslinieks aicina aci pret aci sastapties ar personīgo un kolektīvo Ēnu.

24. septembris – 14. novembris

Tematiskā izstāde Aleksandrs Čaks un Rīgas II Valsts vidusskola

Aleksandra Čaka muzejs, Lāčplēša ielā 48–8

Izstāde veidota no Aleksandra Čaka muzeja krājuma materiāliem un atspoguļo viņa mācību darbu un pirmās mīlestības dzejoļus, kas vēlāk tika apkopoti pirmajos dzejas krājumos.

13. septembris – 30. novembris

Donnas Huankas izstāde Utopiskās šūnas

Mākslas centrs Zuzeum, Lāčplēša iela 101

Donnas Huankas instalācijas ir pazīstamas ar to visaptverošo raksturu - tās ir īpaši veidotas atbilstoši telpām, kurās tās atrodas. Savā mākslā viņa pēta attiecības starp cilvēka ķermeni un dabu, izmantojot dažādus zīmju veidošanas paņēmienus, dabīgus materiālus, imersīvas vides un unikālas topogrāfijas.

20. septembris – 24. novembris

Artūra Bērziņa personālizstāde Himēras

Mākslas galerija MuseumLV, 1. st., Andreja Pumpura 2

Izstādes tēma – atcilvēciskošanās. Ne t.s. dehumanizācijas izpratnē, bet kā morālo īpašību, humānisma sabrukums sabiedrībā, iestājoties post-demokrātijas laikmetam. Himēras ir par tā saukto jauno cilvēku veidošanu, kā tas jau ir noticis iepriekšējos lielajos sociālajos projektos. Piemēram, kā tika audzināts padomju cilvēks ar noteiktu vērtību sistēmu un pasaules uztveri. Bet vai bija tik dīvaini sociālie eksperimenti, kuru liecinieki mēs esam tagad?

20. septembris – 7. novembris

Lauras Veļas personālizstāde Ievainotā atmiņa

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Kupola zāle, Jaņa Rozentāla laukums 1

Izstāde veido telpu diskusijai par Latvijas iedzīvotāju deportāciju izraisītās traumas ietekmi uz mūsdienu sabiedrību. Nosaukums Ievainotā atmiņa cēlies no divu jēdzienu savienošanas: sociālā atmiņa – kā izpratne par vēsturiskiem notikumiem, sociālpolitiskiem procesiem un to interpretācija, savukārt ievainojums – atsauce uz fizisku traumu, kas noved pie izmaiņām ķermenī.

28. septembris – 17. novembris

Rituma Ivanova darbu izstāde

Galerija Bastejs, Skultes iela 10, Jūrmala. Priedaine

Vasaras izskaņā Galerija Bastejs savā jaunajā Jūrmalas telpā atklāj jaunu Rituma Ivanova darbu izstādi, kurā būs apskatāmi pēdējo gadu darbi, kas izstādīti starptautiskās mākslas mesēs: Paper Positions Basel 2022, Art Salon Zürich 2023 un Art On Paper Amsterdam 2024.

13. septembris – 31. oktobris

Rotko muzejā tuvojas rudens izstāžu sezona

Rotko muzejs, Mihaila iela 3, Daugavpils

Rotko muzejā tiks svinīgi atklāta rudens izstāžu sezona, pirmos apmeklētājus iepazīstinot ar vērienīgo leģendārajam čehu sirreālisma kinorežisoram Janam Švankmajeram un viņa sievai Evai Švankmajerovai veltīto izstādi Disegno Interno: Padodies savām apmātībām. Vienlaikus muzejs atklās latviešu mākslinieka Vernera Lazdāna izstādi Cilvēki, zvēri un ainavas, slavenā avangarda mākslinieka Solomona Geršova darbu izstādi Ebreju motīvi, bet Martinsona mājā keramiķes Skaidrītes Cihovskas izstādi Atspulgi.

13. septembris – 16. februāris, 2025