Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

LMA SIMTGADES IZSTĀDE ACADEMIA

Arsenāls, Torņa iela 1

Nulla dies sine linea – Ne dienas bez līnijas! Ar šo Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) devīzi 2019. gada laikā tiek realizēti dažādi Mākslas akadēmijas simtgades atzīmēšanas pasākumi. Kā viens no tiem ir neierasta formāta ekspozīcija Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē Arsenāls.

Vakar – 17. novembris

O., Tr., Pk. 11.00–18.00
Ce. 11.00–20.00
Se., Sv. 12.00–17.00
Pr. slēgts

Izstāde Čaks. Pilsēta. Tramvajs

Aleksandra Čaka memoriālais dzīvoklis, Lāčplēša iela 48 – 8

No 17. septembra līdz 10. novembrim Aleksandra Čaka memoriālajā dzīvoklī – muzejā būs apskatāma izstāde Čaks. Pilsēta. Tramvajs.

17. septembris – 10. novembris

O.–Se. 11.00–17.00
Sv., Pr. slēgts

Splendid Palace atklās kino simtgadei veltītu izstādi

Splendid Palace, Elizabetes iela 61

Latvijas kino vēsture ritējusi un parādījusies uz kinoteātra Splendid Palace lielā ekrāna vairāku paaudžu skatītāju acu priekšā. Neskatoties uz politisko varu maiņām, ko nācies piedzīvot mūsu valstij un iedzīvotājiem, Latvijas un pasaules kino vienmēr ir bijis kinoteātra repertuārā. Laika gaitā ir kļuvusi citādāka informatīvā telpa un cilvēku gaume, bet skatītājiem pirms 100 gadiem un šodien pirmajā vietā ir kvalitatīvs kino.

17. septembris – 1. janvāris, 2020

Trīs gleznotāju – Maijas Bērziņas, Dzintras Cepītes un Īras Rozentāles – izstāde Spilgts Trio

Latvijas Mākslinieku savienības galerija, 11. novembra krastmala 35

Izstādē Spilgts Trio tiks eksponētas triju gleznotāju: Maijas Bērziņas, Īras Rozentāles un pāragri aizsaulē aizgājušās Dzintras Cepītes abstraktās, ekspresīvās un košās gleznas, kas radītas dažādos laika periodos. Gleznu motīvi, lietotās tehnikas un glezniecības paņēmieni ir atšķirīgi, tomēr mākslinieces vieno radošais process un spēja atklāt savu pasaules redzējumu krāsās. Izstādē redzamie darbi iemieso dzīvesprieku, vitalitāti un spēku.

16. augusts – 22. septembris

Pr.–Sv. 12.00–18.00

Intas Rukas personālizstāde Zem tām pašām debesīm

Mūkusalas Mākslas salons, Mūkusalas iela 42

Izstādi veido fotoportreti un tajos redzamo cilvēku dzīvesstāsti, kas tapuši un pierakstīti Balvos un to apkārtnē vasaras sezonā trīs gadu garumā. Rukas fotogrāfijās šie subjektīvo stāstu atklājēji portretēti uz tiem apkārt esošās vides un ainavas fona. Tā ir Latvijas iedzīvotāju pieredzēta un pašu stāstīta vēsture no Otrā pasaules kara gadiem līdz pēdējo desmitgažu emigrācijas vilnim.

29. augusts – 26. oktobris

O., Ce., Pk. 12.00–18.00
Tr. 12.00–20.00
Se. 11.00–16.00

Izstāde Kā Marko Mäetamm satika Helēnu Heinrihsoni

Galerija Māksla XO, Elizabetes iela 14

Izstāde ir par vēlmi savienot nesavienojamo vai izcelt vienam otru, vai sacerēt portretstāstu par mākslinieku un viņa mākslu.

29. augusts – 7. oktobris

Pr.–Se. 12.00–18.00
Sv. slēgts

Ludmilas Nazinas un Sergeja Rusakova izstāde Pēterburga-Rīga

Pīgas Porcelāna muzejs, Kalēju iela 9/11

Izstādes saturu veidos apgleznoti porcelāna šķīvji un plaketes – Rīgas un Pēterburgas pilsētainava, kas reprezentē mākslinieku rokrakstu – veikls un virtuozs zīmējums apvienojumā ar glezniecisku laukumu dekorējumu. Izstādes norisi papildinās izglītojoši pasākumi – mākslinieku vadīta lekcija 5. septembrī plkst. 17.00 un meistarklase par porcelāna apgleznošanu 7. septembrī no plkst. 12.00 līdz 14.00.

6. septembris – 3. novembris

O., Ce.–Sv. 11.00–18.00
Tr. 11.00–19.00

Mārtiņa Ratnika personālizstāde Visi satelīti reiz sadegs

Galerija Alma, Tērbatas iela 64

Izstādi varētu raksturot kā valdzinošās transformācijas un sabrukuma enerģijas studijas, kas ir ilgākā laika posmā veidotu attēlu un video samplu digitālu dokumentu arhīvs. Tā sastāvā ir fotogrāfiju sekvences, skenēti attēli, filmēti video ieraksti, ģenerētu un transformētu video signālu ieraksti.

30. augusts – 11. oktobris

O.–Pk. 12.00–18.00

Izstāde Jēkabs Dranda. Keramika

Rīgas Jūgendstila centrs, Alberta iela 12

Muzejs Rīgas Jūgendstila centrs aicina apmeklēt izstādi Jēkabs Dranda. Keramika. Izsmalcināti, krāšņiem augu motīviem rotāti keramikas šķīvji un vāzes raksturo jūgendstila perioda keramiķa J. Drandas meistarību. Izstādi veiksmīgi papildina mākslinieka dzimtā novada - Smiltenes - Mākslas skolas audzēkņu veidotie šķīvji, kuru krāsu tonalitāte un ornamentālais rotājums radniecīgs J. Drandas darbiem. Izstāde iepazīstina ar jūgendstila laika lietišķās mākslas tradīcijām un to pārmantojamību mūsdienās.

6. septembris – 6. oktobris

O.–Sv. 10.00–18.00
Pr. slēgts

Teodora Zeldina Svešinieku mielasts

Dailes teātris, Brīvības iela 75

Oksfordas vēsturnieka un domātāja Teodora Zeldina sarunu vakari ir īpaša formāta pasākums, kas norisinājies jau vairāk nekā 14 valstīs, un 7. oktobra vakarā pirmo reizi arī Baltijā Svešinieku mielasts sniegs iespēju pavadīt vakaru jēgpilnā sarunā ar svešinieku.

7. oktobris

18.30

Laikmetīgās mākslas centrs Kim? X atklāj trīs izstādes

Laikmetīgās mākslas centrs Kim? Sporta 2 k-1

Trīs latviešu mākslinieku veidotu izstāžu atklāšana. Kim? Laikmetīgās mākslas centra telpās būs skatāmas divu jaunākās paudzes mākslinieču Lienes Pavlovskas un Līgas Spundes personālizstādes, kamēr Sporta 2 kvartālā būs iespējams redzēt Kristas un Reiņa Dzudzilo Prāgas Scenogrāfijas kvadriennālei veidoto ekspozīciju ZRwhdZ. Rīga.

22. augusts – 6. oktobris

Ceļu nozares administrācijas simtgadei veltīta izstāde

t/c Origo, Stacijas laukums 2

1. augustā Centrālās dzelzceļa stacijas laukumā Rīgā, pie tirdzniecības centra Origo tika atklāta VAS Latvijas Valsts ceļi un ceļu nozares simtgadei veltīta izstāde Dzīve ir ceļš!. 1919. gada 1. augustā tika nodibināta Ceļu un būvju virsvalde, kas bija VAS Latvijas valsts ceļi (LVC) priekštece.

1. augusts – 1. novembris

Izstāde Latviešu mākslinieki Penzas mākslas skolā

Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs, Elizabetes iela 57a, dz. 26

Ievadot stāstu par Aleksandras Beļcovas dzīvi un daiļradi, kas tiks izvērsts apjomīgajā mākslinieces darbu retrospekcijā Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) galvenās ēkas Lielajā zālē šī gada rudenī, Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs maina pastāvīgo ekspozīciju un piedāvā jaunu izstādi. Tā iepazīstinās ar Penzas mākslas skolu Krievijā, kas bija būtiska daudziem jaunajiem latviešu māksliniekiem, kuri turp devās mācīties Pirmā pasaules kara laikā. No 1912. līdz 1917. gadam šeit mācījās arī Aleksandra Beļcova.

20. augusts – 30. novembris

Tr.–Se. 11.00–18.00
O. 11.00–19.00
Sv., Pr. – slēgts

Četru somu fotogrāfu – Mia Damberga, Esi Orpana, Tīna Palola, Patrisia Rodasa – izstāde Pazušana

Latvijas Fotogrāfijas muzejs, Mārstaļu iela 8

Izstādē Pazušana tiek aplūkoti jautājumi, kas saistīti ar pārkāpumiem un vardarbību, pazemošanu un kaunu, sevis apšaubīšanu, identitāti un tās zaudēšanu – pazušanu no citiem, kā arī no sevis. Mēs mantojam un pārņemam uzvedības modeļus, balss toņus, žestus, lai padarītu citus nepārliecinātus pašiem par sevi, mēs iemācāmies sevi apspiest. Mēs interpretējam un atjaunojam atmiņas un situācijas. To, kas mēs esam un kā jūtamies, ietekmē un nosaka arī citi faktori, ne tikai mēs paši, – mūsu pagātne, mūsu vecāki, mūsu partneri – katrs, kas kļūst mums tuvs un svarīgs. Dažreiz mēs pazūdam, citreiz mēs apzināti slēpjamies, meklējot patvērumu, līdz mēs jūtamies droši, lai paši no jauna definētu robežas un atgrieztu savu telpu.

15. augusts – 22. septembris

Pr., O. – slēgts
T., Pk.–Sv. 10.00–17.00
C. 12.00-19.00

Izstāde Pazudušas kodā

RIXC galerija, Lenču iela 2

Piektdien, 2. augustā plkst. 17.00 RIXC galerijā Rīgā tiks atklāta izstāde Pazudušas kodā, kurā piedalās trīs jauno mediju mākslinieces – Ieva Vīksne, Līga Vēliņa un Milda Ziemane.

2. augusts – Šodien

Pr.–Se. 12.00–18.00
Sv. – slēgts