Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +22 °C
Daļēji apmācies
Svētdiena, 21. jūlijs
Meldra, Meldris, Melisa

Ata Jākobsona personālizstāde Debess Ķermeņi

Rīgas Laikmetīgās mākslas telpa, Kungu iela 3

Izstāde Debess Ķermeņi (Heaven's Bodies) ir Ata Jākobsona personālizstāde, kas veidota sadarbībā ar Ode projects un māksliniekiem Reini Semēvicu, Lindu Boļšakovu, Sandru Kosorotovu. Izstādes kuratore un pētniece – Anna Vilīte. Caur mākslas darbiem, skaņdarbiem un transformatīvām praksēm, šī izstāde ir aicinājums atklāt neredzamās pasaules frekvences un piedzīvot individuālās un kolektīvās apziņas vienojošo spēku. Izpētes centrā ir jēdziens par dzīvi saskaņā ar dabas ritmiem, vides apziņu un personīgo labbūtību, kā arī to kopsaucēju meklēšana.

5. jūlijs – 25. augusts

Izstāde Vasara

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, Skārņu iela 10, Rīga

Kopumā izstādē varēs iepazīt sešus Latvijas zīmolu produktus, kā Stenders, Aretai, Baiba Glass, an&angel, PAA Vannas un Nordi, kopīgi radot Latvijas vasarai raksturīgo noskaņu un estētiku.

11. jūlijs – 8. septembris

Gleznotāja Valda Buša simtgadē skatāmi mākslinieka draugu un laikabiedru darbi

Jūrmalas muzejs, Tirgoņu iela 29, Majori

Jūrmalas pilsētai tik nozīmīgā mākslinieka gleznotāja Valda Buša simtgades atzīmēšanā līdzās viņa darbu vērienīgajai retrospekcijai Jūrmalas muzejā, Bulduru Izstāžu namā eksponētas gleznas no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un Talsu novada muzeja krājumiem, kā arī Talsu Krūmu mākslas grupas mākslinieku Andra Vītola, Guntas Kalseres, Gunas Millersones un Andra Biezbārža piederībā esošajiem darbiem pastāsta par Valda Buša draugu mākslu. Tie ir gleznotāji, kuri darbojās Latvijas mākslas telpā reizē ar viņu 20. gadsimta 80. – 90. gados un 21. gadsimta sākumā. Īpaša vieta izstādē atvēlēta Borisa Bērziņa darbiem.

4. jūlijs – 7. septembris

Madaras Auzenbahas izstāde Zeme ar zilo puķi

Latgales vēstniecība Gors, Pils iela 4, Rēzekne

Zilā krāsa vienmēr ir bijusi tālo debesu simbols. Bet tad cilvēks iemācījās aizsniegt zilās debesis, un izrādījās, ka, augstu no debesīm skatoties, arī planēta Zeme ir spoži zila. Zilā ir Zemes - cilvēces māju - krāsa. Tā apzīmē piederības sajūtu. Zili ziedi dabā ir sastopami visretāk. Tie kļuvuši par ilgu un cerību simboliem. Tie apzīmē metafizisku tiekšanos pēc bezgalīgā un nesasniedzamā.

22. jūnijs – 18. augusts

Mākslinieka Daiņa Gudovska izstāde Ārpasaules klusais klaiņotājs

Liepājas muzejs, Kūrmājas prospekts 16/18

Stikla mākslas izstādē Liepājas muzejā mākslinieks aicina palūkoties uz trauslo stikla mākslas pasauli klusa klaiņotāja acīm. Eksponētajos darbos tiek veikts nošķīrums no cilvēka būtības, saglabājot autora iekšējo psiholoģisko uztveres būtību.

4. jūlijs – 1. septembris

Guntas Krastiņas gleznu izstāde Transcendence

Liepājas muzejs, Kūrmājas prospekts 16/18

Tik atklāta mākslinieces Guntas Krastiņas gleznu izstāde Transcendence. Izstādes ideja radusies intuitīvi, pēdējo četru gadu notikumu iespaidā, kad pasauli pāršalca pandēmija un ziņas par karu Ukrainā, radot mākslinieces zemapziņā vīzijas un tēlus, nereti pārpasaulīgus un transcendentālus.

5. jūlijs – 11. augusts

Ievas Maurītes un Daces Pētersones izstāde Tava roka

Kultūrtelpa Ola Foundation, Ogļu iela 12a

Būs skatāma izstāde Tava roka, kas apvieno divu izcilu mākslinieču - Ievas Maurītes un Daces Pētersones - darbus. Izstāde būs emocionāli piesātināts un vizuāli izteiksmīgs mākslas notikums, kas apliecinās māksliniecisko saikni starp divām paaudzēm. Izstāde ir Ievas Maurītes piemiņas veltījums viņas mammai Dacei Pētersonei.

4. jūlijs – 20. oktobris

Kristiana Fuksa izstāde Istaba Nr. 6

Galerija Alma, Tērbatas iela 64

Laternas gaisma skatītāju var aicināt saprast, ka atrodamies Platona tēlotajā alā vai maldināt Alēna Roba-Grijē labirinta atkārtojumos, vedināt just līdzi laternu iededzinātājam uz kādas mazā prinča apciemotas planētas vai sapņot par to kā zīmi ceļā uz Nārniju... Kristians Fukss jautā: vai pasaulē, kurā valda tikums, dekoratīvo sienas ciļņu vietā būtu skautu mezgli? Un sniedz savu atbildi Istabā Nr. 6.

20. jūnijs – 9. augusts

Jauno mākslinieku grupas jaunā izstāde der*

Latvijas Mākslas Akadēmijas eksperimentālā mākslas telpa Pilot, Vāgnera iela 3

Šajā kopizstādē autori ekspozīcijas nosaukumā ietver vārdu spēli, kurā manāmi jautājumi, kas iespējams katram autoram, māksliniekam, arī absolventam, ir aktuāli gan uzsākot savu personīgo ceļu mākslas telpā, gan sadarbojoties ar citiem māksliniekiem, domubiedriem, laikabiedriem, kā arī mākslas vai sevis iekļaušanās sabiedrībā. Izstāde kļūst par autoru savstarpējās sadarbības un līdzgaitas pēdējo četru gadu laikā iekapsulējumu, reizē uzsverot tās paralelitāti un gan kopīgo, gan individuālo izaugsmi studiju laikā.

14. jūnijs – 2. augusts

Ievas Iltneres izstāde Mana istaba

Mākslas galerija XO, Elizabetes iela 14

«Gribējās tā mierīgi. Bez patosa. Apkārt tik daudz kā uztraucoša. Sava istaba. Vienkāršas lietas un situācijas. Cilvēki telpā. Glezna skatās uz tevi. Grāmatplaukts. Vinila plašu kolekcija. Melnbaltas fotogrāfijas no pagātnes. Pašsaprotamas lietas. It kā...» Ieva Iltnere, 2024.

13. jūnijs – 10. augusts

Brigitas Strodas kroņu izstāde Apli pielūdzot

Ojāra Vācieša muzejs, Robinsona zāle, Ojāra Vācieša iela 19

Ojāra Vācieša muzejā gandrīz visu vasaru būs aplūkojama Brigitas Strodas radīto kroņu kolekcija, turklāt arī katru kroni papildina stāsts. Viens no jaunākajiem izstādes papildinājumiem būs intriģējošais Sēlijas kroņa noslēpums.

20. jūnijs – 28. augusts

Mākslinieku grupas izstāde Brīva forma

Rīgas Porcelāna muzejs, Kalēju iela 9/11

Esiet gatavi pārdefinēt savu izpratni par porcelānu gaidāmajā grupas izstādē Brīvā forma, kurā tiks eksponēti gan starptautiski pazīstamu Latvijas mākslinieku, kā piemēram, dueta Skuja Braden, Ilonas Romules, Elīnas Titānes, Valdas Podkalnes, Sanitas Ābelītes, Jekaterinas Sazonovas, Tatjanas Krivenkovas un Andra Vēža darbi, lietuvietes Egles Einikites-Narkevičienes (Eglė Einikytė- Narkevičienė) un igauņu mākslinieka Kauri Kallasa (Kauri Kallas) jaunākais veikums, kā arī jaunākās keramikas paaudzes pārstāves, talantīgās mākslinieces Ojūnas Batbajaras darbi.

14. jūnijs – 11. augusts

Sintijas Bērziņas porcelāna izstāde Ceļā

Raiņa muzejs, Jasmuiža, Preiļu novads, Aizkalne

Jaunās keramiķes Sintijas Bērziņas porcelāna izstāde Ceļā ir kā ceļojums ne tikai caur mākslinieces radošo procesu un eksponātu tapšanas gaitu, bet arī pa cilvēka radošo ceļu.

13. jūnijs – 31. augusts

Jura Bergina un Živiles Bardzilauskaites-Berginas darbu parāde Satikšanās vieta

Aspazijas māja, Z. Meierovica prospekts18/20, Dubulti

Abi mākslinieki iepazinās Jūrmalā, 1993. gadā porcelāna apgleznošanas simpozijā Latvijas Mākslinieku savienības Dzintaru Mākslinieku namā. Radošajos meklējumos viņi atrada ne tikai ceļu viens pie otra, bet arī savu aicinājumu mākslā, kuram palikuši uzticīgi joprojām.

6. jūnijs – 16. augusts

Izstāde Smalkais skaistums

Liepājas 17. – 19. gs. interjera muzejs, Kungu iela 24, Liepāja

Liepājas 17.–19. gs. interjera muzejā Hoijeres kundzes viesu nams atklās Īrijas mežģīņu izstādi Smalkais skaistums, kas tapusi sadarbībā ar Īrijas vēstniecību Latvijā un Īrijas mežģīņu darinātāju ģildi.

7. jūnijs – 1. septembris