Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +21 °C
Daļēji saulains
Svētdiena, 21. jūlijs
Meldra, Meldris, Melisa

Sigitas Daugules gleznu izstāde Sienas

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, 4. st., Jaņa Rozentāla laukums 1

Sigitu Dauguli kā gleznotāju iedvesmo urbānā vide ar visu, ko cilvēks tajā ir radījis. Pilsētā viņa krāj iespaidus, īpašu uzmanību pievēršot sienām, to faktūrām un krāsām, ko ienesis laika zobs un cilvēka roka.

1. jūnijs – 4. augusts

Foto izstāde Erotiskā fotogrāfija Latvija - Spānija no 1970-tajiem līdz mūsdienām

Galerija Romas dārzs, Zivju 3, Liepāja

Nosaukums Intīmais teātris lieliski raksturo cita laika atmosfēru un jaunas iespējas, kā arī nenoteiktību un cerības. Šī izstāde Liepājā ir nākamais solis tās attīstībā, pieaicinot populārus Madrides fotogrāfus Dāvidu Trullo (David Trullo) un Enriki Tiribio (Enrique Tiribio), Miguel Angel Figueira Troisi, Javier Fernando Gomez Vasquez un Latvijas foto vecmeistaru Jāni Knāķi. Otrā izstāde notika Rīgā, galerijā Tattoo, art, Liepājas izstāde ir trešā šajā ciklā.

23. maijs – 18. augusts

Kim? 15 gadu jubilejas festivāls Jauna adrese: ĒDENE

Hanzas iela 22, Rīga

Atzīmējot 15 pastāvēšanas gadus, Kim? Laikmetīgās mākslas centrs nāk klajā ar ikgadēju starptautisku laikmetīgās mākslas festivālu Rīgā. Kopš publiskās darbības uzsākšanas 2009. gadā Kim? ir saglabājis reģiona mākslas norisēs nozīmīgas platformas statusu, konsekventi sniedzot pārdomātu ieguldījumu laikmetīgās mākslas programmās.

7. jūnijs – 28. jūlijs

Atklās izstādi Dzīvais cimds, kas veltīta mākslinieces Jettes Užānes simtgadei

Cēsu muzejs, Pils laukums 9, Cēsis

«Izstādi apzināti veidojam kā audiovizuālu, intelektuālu un personisku pieredzējumu. Tas būs ceļojums pa Jettes vērojumu un domu pēdām, kas vedinās saklausīt dabas, sievietes, bērna, Latvijas un mākslas balsi. Un, cerams, šajos stāstos, ainavās un cimdu rakstos izdosies nonākt līdz sarunai ar sevi pašu», par izstādi Dzīvais cimds stāsta kuratore Elīna Apsīte.

17. maijs – 31. decembris

Dziesmu svētku ierakstiem veltīta izstāde SAN Dziesmusvētki

Rakstniecības un mūzikas muzejs, Pulka iela 8

2023. gada decembrī apritēja 120 gadi kopš klajā nākušas pirmās latviešu skaņu plates. Skaņu ierakstīšanas tehnoloģijas mūs spēj aizvest kādā pagātnes nogrieznī, kas nolaupīts aizmirstībai. Kā stropā san tūkstošiem bišu, tā dziesmu un deju svētkos san un skan tūkstošiem balsu, tūkstošiem deju soļu – mūsu Latvijas sirds bagātība, kuras liecības nākotnei glabā arī skaņu ieraksti.

10. maijs – 27. septembris

Panku karalienes Vivjenas Vestvudas tērpi Rīgā

Modes muzejs, Grēcinieku iela 24

Modes muzejā būs apskatāma īpaši gaidīta izstāde Vivienne Westwood: Personiska tērpu un aksesuāru kolekcija , kas tapusi sadarbībā ar privātu kolekcionāru no Lielbritānijas. Pirmo reizi Rīgā būs iespēja redzēt izcilās britu dizaineres radītos tērpus un aksesuārus.

18. maijs – 31. oktobris

Izstāde Saderīgi pāri

Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs, Palasta iela 4

«Izstādē aplūkojamas muzeja krājumā izsenis glabātas relikvijas, vērtīgi jaunieguvumi, nesen restaurēti priekšmeti. Aplūkojami tādi portreti, kas ir labi pazīstami Latvijas mākslas vēsturē un arī tādi, kas iepriekš nav ne izstādīti, ne arī kā citādi demonstrēti plašākai publikai,» tā izstādes kuratore Inga Karlštrēma

10. maijs – 19. novembris

Izstāde Iekāres vārdā

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Jaņa Rozentāla laukums 1

Izstāde izgaismo Latvijas 20. gadsimta mākslas vēstures autorus, kuri drosmīgi pievēršas seksualitātes pētniecībai un iekāres fenomenam. Turklāt mūsdienu mākslinieki projektā piedalās ar jau tapušiem vai speciāli radītiem darbiem, interpretējot sabiedrībā joprojām neērto tematiku glezniecības, grafikas, fotogrāfijas, tēlniecības, instalācijas un video mākslas medijā.

27. aprīlis – 28. jūlijs

Ciklā Paaudze skatāma izstāde Svētā nopietnībā Rolands Kaņeps

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, 2. st., Jaņa Rozentāla laukums 1

Rolanda Kaņepa nepārtrauktā balansēšana starp antīkās mitoloģijas un kristietības simboliem, to sadzīviskā interpretācija, ķermeniskums un attēloto ainu seksualitāte skatītājus mulsināja. Kaņepu aizrāva renesanses mākslas vēriens, darbos iemiesoto alegoriju simboliskā sarežģītība un manierisma stila elegance, vieglums, ar kādu parodēja mākslā idealizēto svinīgumu.

11. maijs – 25. augusts

Anitas Arbidānes darbu izstāde Māksla uz paplātes

Liepājas muzejs, Kūrmājas prospekts 16/18

Izstādē lielākoties būs skatāmas Anitas Arbidānes gleznas no mākslas centra Zuzeum mākslas priekšmetu kolekcijas, kā arī vairāki mākslinieces jaunākie darbi, kas tapuši speciāli šai izstādei Liepājas muzejā.

17. maijs – 22. septembris

Izstāde Atmiņas ģenētiskais kods. Azerbaidžānas paklāji

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, Lielā zāle, Skārņu iela 10, Rīga

Iezīmējot Azerbaidžānas un Latvijas diplomātisko attiecību 30. gadadienu, sadarbībā ar Azerbaidžānas vēstniecību Latvijā un publisko akciju sabiedrību Azerkhalcha norisināsies unikālas kolekcijas izstāde Atmiņas ģenētiskais kods. Azerbaidžānas paklāji.

16. maijs – 15. septembris

O., Ce.–Sv. 11.00–17.00, kase 11.00–16.45
Tr. 11.00–19.00, kase 11.00–18.45
Pr. slēgts

Atklās cilvēku ar īpašām vajadzībām radītu izstādi Mēs esam tepat

Liepājas koncertzāle Lielais Dzintars, Mākslas telpa Cita Nova, Radio iela 8, Liepāja

Notiks cilvēku ar īpašām vajadzībām veidoto darbu izstādes Mēs esam tepat atklāšana. Atklāšanas pasākumu rīko Līvupes pamatskolas skolēnu vecāku biedrība sadarbībā ar koncertzāli Lielais dzintars un Liepājas Sociālo dienestu. Pasākuma Mēs esam tepat mērķis ir veicināt savstarpējo sapratni, atbalstu un cieņu pret ikvienu cilvēku, neatkarīgi no viņa individuālajām īpašībām vai spējām.

26. aprīlis – 31. augusts

P.–Pk. 11.00–17.00
Se., Sv. 10.00–15.00

Fotoizstāde Padomju okupācijas mantojums Karostā

Liepājas okupācijas muzejs, K. Ukstiņa iela 7/9

Izstāde vēsta par kādreizējās Padomju Savienības Baltijas kara flotes atstātā mantojuma postu un sekām Karostas infrastruktūrai, ostas un teritoriālo ūdeņu piesārņojumu un atjaunotnes sākumu.

11. aprīlis – 29. septembris

Izstāde Bezdarbības māktie ziloņi

Latvijas Nacionālā bibliotēka, 1. st., Mūkusalas 3

Tiks atklāta laikmetīgās mākslas autora Kriša Salmaņa izstāde Bezdarbības māktie ziloņi. Izstādes izpētes procesā mākslinieks tikās ar visdažādākajiem bibliotēkas speciālistiem – indeksētājiem, mākslas krājuma glabātājiem, grāmatniecības vēsturniekiem un citiem. Guvis ieskatu tās attālākajās krātuvēs, mākslinieks bibliotēku rāda kā spoguļu labirintu, kurā ceļā uz mērķi apmeklētāju vada bibliotekāru izstrādātie meklēšanas rīki.

4. aprīlis – 21. septembris

Izstāde Ķermeņa dzeja. Aisedora Dunkane, Raimonds Dunkans un plastiskās dejas tradīcija Latvijā 20. gadsimta 20.–30. gados

Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs, Elizabetes iela 57a, dz. 26

Izstādē eksponēti Aleksandras Beļcovas darbi no R. Sutas un A. Beļcovas muzeja krājuma, fotomateriāli no Rakstniecības un mūzikas muzeja kolekcijas, Raimonda Dunkana zīmējumi no Lietuvas Teātra, mūzikas un kino muzeja Viļņā, kā arī Cuguharu Fužitas pašportrets no privātkolekcijas Latvijā.

5. marts – 1. februāris, 2025