Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +25 °C
Daļēji saulains
Pirmdiena, 22. jūlijs
Marija, Marika, Marina

Dienas Žurnāli iesaka

Kronis kā laikmeta liecība

Kroņu meistare Brigita Stroda rada unikālus un valkājamus mākslas darbus, kas top, izmantojot upcycling filozofiju, iedvesmojoties no latviešu kultūras mantojuma un mūsu senču prasmēm. “Mani kroņi pārtop no vienas matērijas jaunā matērijā, un tos kā ģimenes mantojumu var nodot tālāk nākamajām paaudzēm,” atklāj Brigita. Mākslinieces jaunākie meistardarbi no 20. jūnija būs skatāmi izstādē “Apli pielūdzot” Ojāra Vācieša muzejā.

Kreklu savedēja

Atbildība, samazinot kaitējumu dabai, un apģērba ilgtspēja ir svarīga pievienotā vērtība mūsdienīgam modes dizainam. Zīmola Zīle autore Aiva Zīle rada ilgtspējīgu apģērbu dizainu zaļi domājošiem cilvēkiem un, izmantojot upcycling filozofiju, veido jaunus apģērbus no reiz lietotām drēbēm. No vīriešu krekliem top sievišķīgas kleitas, bet no veciem džinsiem – jauni mēteļi un jakas.

Pārveidots ir jauns

Turpinot par ilgtspējīgo modi, šoreiz vēlos ielūkoties tēmā upcycling. Tulkojot šo terminu no angļu valodas, tas ietver sevī ideju par jau esošu lietu pārveidošanu par kaut ko jaunu. Arī Latvijā ir zīmoli, kas aizraujas ar šo ilgtspējīgās modes virzienu, un viens no tiem ir Ievas Kozlovskas radītais zīmols Boka.

Veidojam apģērbu kapsulu

Veidot savu garderobi apzināti – pirkt mazāk, bet pārdomātāk, pieturoties apģērbu kapsulas pamatprincipam, – arī ir viens no ilgtspējīgās modes atzariem. Man uzreiz nāk prātā pašmāju zīmols Pixie un viena no tā radītājām Ingrīda Arāja, kas, manuprāt, ir lietpratēja apģērbu kapsulas veidošanā un ar savu piemēru iedvesmo sievietes sev apkārt. Iepazīsimies!

Domāt par modi apzināti

Dizainere Baiba Ripa rada modi pārdomāti un atbildīgi, viņas izveidotā zīmola ilgtspējīgie adījumi ar skulpturālu dizainu ir unikāli roku darbi, kas valkājami vairākās paaudzēs un tiek darināti Latvijā un Nepālā. "Adījumi ir modes sastāvdaļa, tie ir laikmetīgi un ar lielu potenciālu," atzīst dizainere.

Stila iedvesma

Anetei sekoju instagramā (@paradimodi). Viņa mani iedvesmo domāt par ilgtspējīgo modi un meklēt pērles lietoto preču veikalos. Tāpēc aicināju Aneti kļūt par stila meistarklases varoni, padaloties ar savā pieredzē gūtajām atziņām, kuras varētu noderēt un iedvesmot ikvienu no mums.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide