Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +22 °C
Daļēji saulains
Svētdiena, 21. jūlijs
Meldra, Meldris, Melisa

Izstāde Maijpuķītes

Muzejs Rīgas Jūgendstila centrs, Alberta 12 (ieeja no Strēlnieku ielas)

Pavasara izskaņā un krāšņajā vasaras ziedēšanas laikā muzejs Rīgas Jūgendstila centrs aicina aplūkot izstādi Maijpuķītes. Tajā būs iespējams aplūkot interjera priekšmetus, traukus un pastkartes no desmit Latvijas muzeju krājumiem un vairākām privātkolekcijām.

31. maijs – 8. oktobris

Mary Zhang personālizstāde Pūķa laiva

Mākslas galerija MuseumLV, Andreja Pumpura 2

Mary Zhang personālizstādē Pūķa laiva redzēsiet darbus, ko māksliniece izveidojusi 10 gadu laikā dzīvojot Rīgā. Izstādes atklāšana ir saistīta ar Pūķu laivu festivālu mākslinieces dzimtajā pilsētā.

7. jūnijs – 31. jūlijs

Modes zīmola Fyodor Golan retrospekcija Sadursmes harmonija

Muzeju krātuve, Pulka iela 8

Izstāde Sadursmes harmonija iepazīstina ar Fyodor Golan bagātīgo veikumu no 2009. līdz 2022. gadam caur Fjodora Podgornija personīgo skatījumu un pieredzi, apliecinot Latvijas klātbūtni globālā laikmetīgā dizaina un modes procesos

14. jūnijs – 1. septembris

Barbaras Gailes personālizstāde Aqua. Ūdens

Mākslas stacija Dubulti, Zigfrīda Meierovica prospekts 3, Jūrmala

Barbara Gaile parādīs autortehnikā ar akrilu un pigmentiem uz audekla darinātas gleznas, kā arī zīmējumus, kas ir piesūcināti ar visiem ūdens dotumiem un rada pārsteidzoši ticamas ilūzijas iespaidu.

7. jūnijs – 29. septembris

Ritas Uļjanovas personālizstāde Kur satiekas stāsti…

Mākslas galerija MuseumLV, 1. st., Andreja Pumpura 2

«Es bieži sāku no parastiem ikdienas stāstiem, dzirdētā, redzētā, bet vienkārši runāju par to nedaudz alegoriski, izmantojot mitoloģiskus vai pasaku tēlus. Pasaule ir tik dažāda. To arī vēlos parādīt,» saka māksliniece Rita Uļjanova

31. maijs – 31. jūlijs

Rotko muzejs atklās Vasaras izstāžu sezonu

Rotko muzejs, Mihaila iela 3, Daugavpils

Piektdien, 31. maijā, pulksten 16.00 Rotko muzeja pagalmā tiks svinīgi atklāta Vasaras izstāžu sezona. Tās piedāvājumā ir mākslinieku darbi no Latvijas, Lielbritānijas un Ķīnas. Šajā izstāžu sezonā skatītājus priecēs brazīliešu izcelsmes Lielbritānijas gleznotājas, tēlnieces un grafiķes Karinas Lambrehtas (Karin Lambrecht) izstāde Dvēseles gadalaiki, kur caur dažādām formām atklāsies garīgie meklējumi. Ar tiem sabalsosies pašmāju izstāde Laika dimensijas, kuras autore Inese Brants ir viena no Latvijas ievērojamākajām porcelāna meistarēm. Savukārt Latvijas mākslinieku grupas izstādē Ak, figūra, ar ko tu vakardien draudzējies? katrs mākslinieks piedāvās savu interpretāciju par cilvēka figūru un tās simbolisko un komunikatīvo būtību. Skatītāju uzmanībā nonāks arī viena no Ķīnas vadošajiem abstrakcionistiem Taņ Pina (Tan Ping) spilgtā izstāde Turpu šurpu: Taņ Pina māksla.

31. maijs – 25. augusts

Georga Avetisjana un Māra Grosbaha izstāde Bango tālaiks

Rojas brīvdabas estrāde

Mākslinieki uz radošām aktivitātēm Rojā pulcējas nu jau vairāk nekā 20 gadu garumā, un pateicoties tam, pilsētiņa ir iemantojusi unikālu mākslas pieredzi un kolekciju. Šogad mākslinieki Georgs Avetisjans un Māris Grosbahs pēta un veido atsauces ar Rojas vidi, vēsturi, šodienu, meklē sasaistes punktus savai līdzšinējai pieredzei un nupat piedzīvotajai izmantojot pagājušā gadu simtā uzņemtās fotogrāfijas.

25. maijs – 31. augusts

Mākslinieka Vilipsona izstāde Talanta mirdzēšana

Aleksandra Čaka Memoriālais dzīvoklis, Lāčplēša iela 48-8

Tiks atklāta mākslinieka Vilipsona jubilejas izstāde Talanta mirdzēšana, kurā būs apskatāmi jaunākie mākslinieka darbi. Godinot mākslinieku, oriģināldarbu izstāde muzejā būs aplūkojama visas vasaras garumā. Izstādes darbos būs iespēja meklēt un saskatīt mākslinieka vīzijas par nākotnes meklējumiem dzīvē un daiļradē, kā arī atmiņas par pagātnes atziņām un piepildījumu.

31. maijs – 10. septembris

Katrīnas Neiburgas personālizstāde Sologāmija

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Kupola zāle, Jaņa Rozentāla laukums 1

Izstādē, kas pievēršas sologāmijas (laulības pašam vai pašai ar sevi) izpētei un šīs parādības interpretācijām, Katrīna Neiburga caur emocionālu piesātinājumu un vieglu ironiju reflektē sev raksturīgā atvērtumā un personīgās pasaules irdinājumā.

8. jūnijs – 4. augusts

Izstāde Margaritai Stārastei -110

Likteņdārza Saieta nams, Koknese

Ilmārs Šlāpins par Margaritu Stārasti: «Viņa spējusi radīt pati savu pasauli – saulainu, košu, pārsteigumu un briesmu pilnu, taču ārkārtīgi labu un drošu. Šajā pasaulē darbojas vairāki svarīgi likumi, taču viens galvenajiem – acis turēt plaši ieplestas, brīnīties par visu un vienmēr.. Stārastes zīmēto zvēriņu, vīriņu, lellīšu un ķiparu attieksme pret neizprotamo ir tik tīra un iedvesmojoša, ka to spēj saprast un pieņemt par savu ikviens, kas reiz bijis bērns. Arī ja paši kautrējamies to atzīt, Stārastes zīmējumi ir viens no ietekmīgākajiem mūsu kolektīvās zemapziņas arhetipiem, kas uzaudzinājis ne vienu vien latviešu paaudzi ar visām mūsu bailēm, bažām, priekiem un cerībām».

18. maijs – 25. augusts

Izstāde Ieskaņots. Atskaņots. No fonogrāfa līdz mūzikas centram

Latvijas Nacionālā bibliotēka, 1. st., Mūkusalas 3

Izstāde Ieskaņots. Atskaņots. No fonogrāfa līdz mūzikas centram iesāksies ar komponista un izstādes skaņas ainavu autora Platona Buravicka uzstāšanos Mehānikas, jūtu un magnētisma teksts.

23. maijs – 16. novembris

Izstāde Divi ģēniji

Latvijas Arhitektūras muzejs, Mazā Pils iela 19

Izstāde iepazīstina ar diviem 20. gs. Rīgas pilsētas galvenajiem arhitektiem – Edgaru Pučiņu (1924–2009) un Gunāru Asari (1934–2023), kuriem abiem šogad atzīmējam apaļas jubilejas: Pučiņam – 100, Asaraim – 90. Ģēniji ir cilvēki ar augstu radošas apdāvinātības pakāpi. Pilsētas galveno arhitektu ilggadība amatā apliecina viņu spēju veidot attiecības ar visām valdībām.

24. maijs – 30. augusts

Izstāde Grota tālu no jūras

Mākslas centrs Zuzeum, Lāčplēša iela 101

Izstāde apvienos vairākus dažādos laikos tapušus tekstgrupas Orbīta darbus – precīzāk, jaunas, īpaši izstādei radītas jau iepriekš īstenotu ideju un objektu versijas. Šo darbu radīšanas impulss bija autoru interese par teksta dabu un teksta pastāvēšanas formām.

7. jūnijs – 25. augusts

Izstāde Straight, No Chaser

Mākslas centrs Zuzeum, Lāčplēša iela 101

Izstādē redzami darbi no Zuzānu kolekcijas, ārzemju galerijām un Latvijas muzejiem, sākot no 16. gadsimta ikonām līdz mūsdienu mākslas darbiem. Starp tiem ir tādi latviešu vecmeistari kā Vilhelms Purvītis, Janis Rozentāls un Johans Valters. Apskatāma arī daļa no nozīmīgas Visvalža Ziediņa memoriālās kolekcijas, Latvijas laikmetīgas mākslas pārstāvji Andris Grinbergs, Laimonis Stīpnieks, Rudīte Dreimane un tādi starptautiski zināmi mūsdienu mākslinieki kā Alicja Kvade, Tomass Hiršhorns un Deivids Altmejds.

7. jūnijs – 25. augusts