Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +22 °C
Daļēji saulains
Svētdiena, 21. jūlijs
Meldra, Meldris, Melisa

Uraras Cučijas personālizstāde Sahāra

Kim? Laikmetīgās mākslas centrs, Sporta 2, Rīga

Kim? Laikmetīgās mākslas centrs piedāvā Uraras Cučijas pirmo personālizstādi Baltijā. Cučijas daudzveidīgajā praksē – aptverot trakulīgu keramiku, ievelkošas instalācijas, tērpus, performances un video – impulsīvas performances temporalitāte savijas ar ilgākā laika nogrieznī izvērstu pacietības aktu, kas nepieciešama pie cepļa. Cučija iedvesmu rod visur – gan natūristu saunā, gan apšaubāmas reputācijas viesnīcu istabās, gan iepazīšanās aplikāciju saziņā – un veido visaptverošas vides, kuras nereti pārsteidz nesagatavotu, izklaidē vai šokē.

26. jūlijs – 8. septembris

Rūdolfa Štamera personālizstāde Kaut kur kaut kas apgāzās

Kim? Laikmetīgās mākslas centrs, Sporta 2, Rīga

Rūdolfa Štamera pirmās personālizstādes Kim? Laikmetīgajā mākslas centrā motīvs ir iegremdējošs un manipulatīvs piedzīvojums, iedarbojoties uz maņām, tostarp dzirdi, ožu un orientāciju telpā. Savērpjot norādes uz tādiem pašpieredzētiem emocionāliem lielumiem kā iekāre, jūtas, tieksmes un alkas, Kaut kur kaut kas apgāzās kalpo par ietvaru izdomātu prāta scenāriju un absurdu stāstu-situāciju izspēlei.

26. jūlijs – 8. septembris

Atklāta izstāde Viņas ziemeļu sauciens

Koncertzāles Lielais dzintars Mākslas telpa Civita Nova, Radio iela 8, Liepāja

Līdz 22. septembrim koncertzāles Lielais dzintars mākslas telpā Civita Nova skatāma rotu un fotogrāfiju izstāde Viņas ziemeļu sauciens, kuru veidojusi Baltu Rotu un fotogrāmatas Ziemeļmeitas kods radošā komanda. Izstāde savu ceļu noslēdz tieši Liepājā un apmeklētājiem papildus jau citur redzētām kolekcijām ir iespēja redzēt pavisam jaunu rotu kolekciju, kas simbolizē šo pilsētu.

13. jūlijs – 22. septembris

Ievas Iltneres izstāde Komēta nāk!

Galerija DAUGAVA, Ausekļa iela 1

Mākslinieces Ievas Iltneres izsmalcinātās estētikas meistarībai Latvijas mākslā ir maz līdzinieku. Viņa ir viena no leģendārās grupas Maigās svārstības dalībniecēm, Latvijas Mākslas akadēmijas asocētā profesore un viņas darbi atrodami prestižās mākslas kolekcijās Latvijā un pasaulē.

17. jūlijs – 17. augusts

Atklāts astoņpadsmitais mākslas festivāls Cēsis

Cēsis

13. jūlijā festivāla pilngadības svinības aizsāks izstāde Sava pasaule. No neesoša muzeja krājumiem Cēsu Laikmetīgās mākslas centrā. Visa festivāla garumā apmeklētājus gaidīs arī tikšanās ar pasaules un pašmāju mūzikas zvaigznēm. 27. un 28. jūlijā uz koncertzālē Cēsis izskanēs tango karaļa Astora Pjacollas opera María de Buenos Aires (Orasio Ferrera librets), savukārt 3. augustā notiks Riharda Vāgnera operu tetraloģijas Nībelunga gredzens noslēdzošās operas Dievu mijkrēslis koncertatskaņojums. Mākslas festivāla Cēsis apmeklētājiem sniegta iespēja izbaudīt daudzpusīgu programmu, kas iekļauj izmeklētas un augstvērtīgas mūzikas, vizuālās mākslas un teātra norises.

13. jūlijs – 31. augusts

Antras Ivdras gleznu izstāde MAINĪGAIS

Mākslas galerija BAZAR’T, t/c Mols, Krasta iela 46

Izstādē apskatāmie darbi ietver dažādu gadu gleznas, kuru vienojošais elements ir Ūdens. Ūdens un laika plūdums, mūžīgā kustība un nepārtrauktība, ūdens kā robeža citai materialitātei, ūdens kā refleksija...

3. jūlijs – 31. jūlijs

Vasaras izstādes Jūrmalas muzejā

Jūrmalas muzejs, Tirgoņu iela 29, Majori

No 17. jūlijā Jūrmalas muzejā būs skatāmas Starptautiskās jūras tematikai veltītās biennāles Marīna starpgada izstādes – Laimas Bikšes izstāde Cilvēki, zvēri, koki un tapetes, Roberta Bāliņa tēlniecības izstāde Viens vai divi, kā arī izstāde no Latvijas muzeju kolekcijām Jūrmalas gleznās un grafikā. iz vēstures, kas reflektē uz 1936. gadā notikušo Jūrmalas Latviešu biedrības peldsezonas laikā organizēto pirmo mākslas izstādi Jūrmala gleznās Majoros.

17. jūlijs – 8. septembris

Anetes Meleces izstāde bērniem Anetes kiosks

Valmieras muzeja Manšera nams, Bruņinieku iela1, Valmiera

Vai esi kādreiz gribējis pa nakti palikt veikalā vai kioskā? Paspaidīt pogas kases aparātā, izdzert pāris limonādes, atvērt žurnālu iepakojumus un sajust tikko drukāta žurnāla vilinošo smaržu? Būt tur, kur parasti netiec ielaists?

3. jūnijs – 30. augusts

Mākslinieka Māra Čačkas personālizstāde Pieņemšana

Ventspils muzejs, Jāņa iela 17, Ventspils

Mākslinieka Māra Čačkas radošās darbības vizuālā valoda ir konsekventi abstrakta, tie ir līksmi akrila krāsas šļaksti, kas klājas uz tumšāka audekla fona, tās ir arī spēles ar materialitāti – top grafikas uz spoguļvirsmām. It kā netraucēts bērns spēlētos. Un tomēr šajos krāsu salūtos ir kāds noslēpums, ko mākslinieks it kā nejauši atklāj nosaukumu šifrā un izstādes apmeklētāji ir aicināti to izzināt.

6. jūlijs – 15. septembris

Ilzes Lībietes izstāde Ceļš uz jūru

Valmieras muzeja Izstāžu nams, Bruņinieku iela 3, Valmiera

«Jūra. Kā neaprakstāms skaistums un varenums. Kā apskaidrība un glābiņš. Kā mūžīgi mainīgā un mainīgi mūžīgā,» tā Ilze Lībiete, kuras iecienītākā nodarbošanās bērnībā bijusi lielo akmeņu mazgāšana Skultes jūrmalā, mēģinot noturēt akmeņu patieso krāsu, piesaka savu izstādi. Lai arī kļuvusi par grafiķi, lielākoties darbojoties litogrāfijas tehnikā, viņai krāsa ir svarīga.

8. jūnijs – 7. augusts

Izstāde Zirgi un zirgošanās Kurzemes-Zemgales hercogistē

Rundāles pils muzejs, Rundāles pils, Bauskas nov.

Bez maksas būs apskatāma izstāde Zirgi un zirgošanās Kurzemes-Zemgales hercogistē. Izstādes tēma, tāpat kā aizritējušo Dārza svētku tēma, nav izvēlēta nejauši. Eiropas Karalisko rezidenču tīkls, kurā iesaistījies arī Rundāles pils muzejs, par godu 2024. gada olimpisko spēļu jāšanas sacensībām Versaļā attīstīja kopīgu projektu par vienojošu, taču vienlaikus plašu un daudzslāņainu tēmu Zirgi un zirgošanās Eiropas galmos. Projekta laikā visa gada garumā vairākās Eiropas karaliskajās rezidencēs norisinās dažādi pasākumi.

6. jūlijs – 31. janvāris, 2025

Izstāde LAIKU MAIŅAS Imanta Vecozola radošais darbs retrospektīvā

Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs, Skolas iela 10a, Madona

Sagaidot mākslinieka Imanta Vecozola jubileju, atklāj izstādi LAIKU MAIŅAS. Izstāde veltīta izcilā latviešu gleznotāja vairāk kā 70 gadu darba gaitām un daiļradei. Izstādes apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar Imanta Vecozola plašo daiļrades spektru, apskatot darbus, kas izstaro gaišu, kolorītu un metafizisku mieru, kurā jūtama cilvēka klātbūtne.

Vakar – 1. septembris