Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Literatūra

Rīts ar literatūrzinātnieku 3. sezonu uzsāk ar lekciju par Preiļu konceptuālistiem

Valhalla Lounge Siguldā, Pils ielā 8a, 3. februārī plkst. 12.00 notiks cikla Rīts ar literatūrzinātnieku pirmā trešās sezonas tikšanās. Literatūrzinātnieks Ivars Šteinbergs uzstāsies ar priekšlasījumu Atraktīvs nosaukums lekcijai par Preiļu konceptuālismu, tā vēsturi un saistību ar konceptuālo literatūru, kas veltīts vienam no jaunākajiem literārajiem strāvojumiem.

Raimonds Celms un Matīss Žilinskis uzstāsies Vilim Plūdonim veltītā koncertprogrammā Tālie krasti

2024. gads paies viena no izcilākajiem Latvijas dzejniekiem Viļa Plūdoņa zīmē, jo viņam 9. martā ir 150. jubileja. Iedvesmojoties no Viļa Plūdoņa romantiski tēlainās dzejas, apvienojies radošs duets – harizmātiskais Nacionālā teātra aktieris Raimonds Celms un jauns, daudzsološs pianists, mūziķis jau 4. paaudzē Matīss Žilinskis un tapusi jauna koncertprogramma Tālie krasti.

Jāņa Akuratera muzejā skanēs soneti

Jāņa Akuratera muzejs 20. janvārī plkst. 15.00 aicina uz lasījumiem Kamīnzālē Jel mainies Tu! Pasākumā apmeklētāji kopā ar muzeja speciālistiem varēs lasīt un dalīties iespaidos par Laimas Akurateres dzeju un Viljama Šekspīra un viņa laikabiedru sonetiem. Ar stāstījumu par Šekspīru Latvijā piedalīsies Guna Zeltiņa.

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā atzīmēs Grāmatu draugu ķēdes desmitgadi

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) 2024. gada 18. janvārī plkst. 15.00, atzīmējot Grāmatu draugu ķēdes desmitgadi, norisināsies simboliska akcija, kurā LNB darbinieki aicinās bibliotēkas apmeklētājus improvizētā grāmatu ķēdē pāri ātrijam no rokas rokā nodot un svinīgi ievietot grāmatu dāvinājumus Tautas grāmatu plauktā 4. stāvā.

Pie skatītājiem atgriežas literāro ceļojumu raidījums Literatūre

Sākot ar 20. janvāri, raidījumā Literatūre 8 rakstnieki, kuri vairs neraksta, nokļūs vienā mijiedarbības laukā ar 8 mūsdienu autoriem, un viņu pasaules pārklāsies. Literārās attiecības pa pāriem būs apskatāmas LTV1 ēterā katru otro sestdienu, pussešos vakarā un jebkurā laikā interneta platformā Replay.lv.

Vairāk interesē Ziepniekkalns, nevis Tortuga. Grāmatu sērijā 100 kartes apkopoti 39 Latvijas pilsētu 100 vēsturiskie plāni © DIENA

Saka, ka nevar iekāpt vienā upē, bet mēs jau esam to izdarījuši trešo reizi. Objektīvi mēs vairs neizdodam tik daudz tādu karšu, kādas ir ierasts redzēt Jāņa sētas darbībā. Dzīve ir mainījusies, un kartes ir pārcēlušās uz digitālo vidi. Tāpēc mēs mēģinām savu misiju realizēt šādā veidā – saka Jāņa sētas valdes priekšsēdētājs Mareks Kilups.

Ar stāstu Breiveiba konkursā Latgales prozas lasījumi 2023 uzvar Ilze Sperga

Ceturtdien, 7. decembrī, Rēzeknē un tiešraidē internetā notika literārā konkursa Latgales prozas lasījumi 2023 noslēguma pasākums Proza i karbonadis, kas bija viens no literatūras festivāla Prozas lasījumi notikumiem. Šī gada konkursā vislielāko žūrijas punktu skaitu saņēma un par uzvarētāju kļuva literāte, literatūrzinātniece Ilze Sperga ar stāstu Breiveiba.