Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā -16 °C
Daļēji saulains
Otrdiena, 7. decembris
Dzirkstīte, Anta, Antonija

Eiropa

Latvijā joprojām vieni no zemākajiem Covid-19 izplatības rādītājiem Eiropā(5)

Aizvien pasliktinoties epidemioloģiskai situācijai Eiropā, Latvija ir uzlabojusi savas pozīcijas kopējā rādītājā starp Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) valstīm. Aizvadītajās divās nedēļās Latvijā konstatēts septītais zemākais rādītājs starp 30 valstīm, liecina Eiropas Slimību un profilakses centra (ECDC) apkopotie dati.

Vācijā streiko vilcienu vadītāji

Vācijas iedzīvotājus trešdien sagaida būtiski dzelzceļa satiksmes traucējumi, jo vilcienu vadītāji sākuši streiku saistībā ar nesaskaņām par atalgojuma palielināšanu.

Par spīti protestiem, Francijā ieviesta prasība uzrādīt Covid-19 sertifikātu © DIENA

Neņemot vērā pēdējo četru nedēļu nogalēs notikušos protestus pilsētu ielās, no vakardienas Francijā spēkā stājusies prasība uzrādīt veselības pasi (passe sanitaire), lai varētu ieturēt maltītes ēstuvēs, piedalīties sabiedriskajos pasākumos, kuros pulcējas vairāk nekā 50 cilvēku, un izmantot lielu daļu sabiedriskā transporta, vēsta France24.com. Veselības pase būtībā ir QR kodu saturošs sertifikāts, kas apliecina, ka tā uzrādītājs ir vakcinējies ar Eiropas Savienībā apstiprinātu Covid-19 vakcīnu, viņam pēdējo trīs diennakšu laikā veiktais Covid-19 tests bijis negatīvs vai arī viņš pārslimojis Covid-10 pēdējā pusgada laikā.

Lukašenko daiļrunīgi mēģina atspēkot kritiku © DIENA(5)

Baltkrievijas varasiestādes rīkojas pilnīgi adekvāti, cenšoties garantēt valsts drošību un suverenitāti, bet visi Rietumu pārmetumi demokrātijas ierobežošanā un represijās pret opozīciju nav pamatoti, gluži tāpat kā pret Minsku noteiktās sankcijas. To vakar dažādās variācijās uzsvēra Baltkrievijas līderis Aleksandrs Lukašenko, tā dēvētās Lielās sarunas ar prezidentu ietvaros uzstājoties ar runu un atbildot uz žurnālistu, tai skaitā Rietumu mediju pārstāvju, jautājumiem.

Uguns liek bēgt no otras lielākās Grieķijas salas © DIENA

Karstais un vējainais laiks neļauj savaldīt savvaļas ugunsgrēkus Grieķijā. Kritiskākā situācija izveidojusies Evijas salā, no kuras nācies evakuēt vairākus tūkstošus cilvēku. Neraugoties uz grieķu un talkā nākušo ārvalstu ugunsdzēsēju pūliņiem, vairākās apdzīvotās vietās nodegušas desmitiem ēku, kuras cilvēki jau bija paspējuši pamest. Izdevies lokalizēt ugunsgrēku, kas apdraudēja Atēnu ziemeļu priekšpilsētas, taču spēcīgi ugunsgrēki joprojām plosās Peloponēsas pussalā.

Vācijā un Beļģijā slīkst pēcplūdu atkritumos © DIENA

Vācijai un Beļģijai, kas jūlija vidū pārdzīvoja vienus no postošākajiem plūdiem pēdējās desmitgadēs, kas ne tikai izpostīja īpašumus, bet arī prasīja daudzu cilvēku dzīvību, tagad ir grūtības atrisināt plūdu seku radītu problēmu – tikt galā ar milzīgajiem atkritumu kalniem.