Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Eiropa

Ar Batjku jau ceturtdaļgadsimtu © DIENA(39)

Baltkrievijā šajās dienās pirms 25 gadiem notika valsts vēsturē pirmās un līdz šim arī pēdējās demokrātiskās prezidenta vēlēšanas, kurās pārliecinoši uzvarēja bijušais sovhoza priekšsēdētājs Aleksandrs Lukašenko. Kopš tā brīža Lukašenko nav atlaidis varas grožus un šogad pēc Kazahstānas ilggadējā prezidenta Nursultana Nazarbajeva atkāpšanās kļuvis par visilgāk valdījušo līderi bijušajā Padomju Savienībā.

Atkāpies Lielbritānijas vēstnieks ASV(3)

Lielbritānijas Ārlietu ministrija trešdien paziņojusi, ka no amata atkāpies Apvienotās Karalistes vēstnieks Vašingtonā Kims Darohs, kura kritiskie izteikumi par ASV prezidenta Donalda Trampa administrāciju nedēļas nogalē parādījušies presē.

Londona aizstāv Trampa kritizēto vēstnieku © DIENA(5)

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja negrasoties atsaukt karalistes vēstnieku ASV Kimu Deroku, kurš vairāku gadu garumā savās atskaitēs Londonai ir regulāri neglaimojoši izteicies par savas rezidences valsts prezidentu Donaldu Trampu. Daļa no konfidenciālajiem diplomātiskajiem ziņojumiem pagājušajā nedēļā nonāca britu preses slejās.

Parīze izsludina klimata ārkārtas situāciju(10)

Sekojot vairāku citu pilsētu un nacionālo parlamentu piemēram, Parīze, kur 2015.gadā tika parakstīta vienošanās par globālās sasilšanas ierobežošanu, otrdien izsludinājusi klimata ārkārtas situāciju.

Konservatīvie atgriežas pie varas Grieķijā © DIENA

Ar solījumu smagi strādāt pirmdien amatā stājās krīžu nomocītās Grieķijas jaunais premjerministrs Kirjaks Micotakis. Konservatīvais politiķis pārņēma varu pēc tam, kad svētdien notikušajās parlamenta pirmstermiņa vēlēšanās pārliecinoši uzvarēja viņa vadītā centriski labējā partija Jaunā demokrātija, apsteidzot līdz šim valdījušā galēji kreisā premjera Alekša Cipra partiju Syriza.

Lielbritānijas vēstnieks nopludinātos ziņojumos kritizē Trampu(5)

Lielbritānijas vēstnieks ASV Savienoto Valstu prezidenta Donalda Trampa administrāciju raksturojis kā neveiklu un nemākulīgu un norādījis, ka no ASV prezidenta virmo nedrošība, lasāms nopludinātās diplomātiskās telegrammās, kas svētdien publicētas britu laikrakstā Mail on Sunday.

Vācijas ministre: Meži mirst lielās platībās(2)

Vācijas lauksaimniecības ministre Jūlija Kleknere aicinājusi īstenot vērienīgu apmežošanas programmu, lai atjaunotu milzīgās mežu platības, kas zaudētas ugunsgrēku, sausuma, vētru vai kaitēkļu dēļ.