Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Eiropa

Meja no amata atbrīvo aizsardzības ministru(2)

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja trešdien no amata atbrīvojusi aizsardzības ministru Gevinu Viljamsonu, šādu lēmumu pieņemot pēc izmeklēšanas saistībā ar ziņu nopludināšanu, ka valdība varētu atļaut Ķīnas uzņēmumam Huawei iesaistīties Apvienotās Karalistes 5G tīkla attīstīšanā.

Pudždemonam aizliedz kandidēt EP vēlēšanās(2)

Spānijas vēlēšanu komisija no Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu kandidātu sarakstiem svītrojusi bijušo Katalonijas premjerministru Karlesu Pudždemonu, pirmdien pavēstīja ekspremjera pārstāvētais politiskais spēks. Vēlēšanu komisija vēlas Pudždemonu "apklusināt un nostumt malā, lai viņš Eiropas institūcijās nevar paskaidrot, par ko viņš iestājas", teikts partijas Kopā par Kataloniju paziņojumā.

NVO pētījums: Latvija EP ietekmīgāka nekā Igaunija un Lietuva(8)

Astotajā Eiropas Parlamenta (EP) sasaukumā ietekmīgākais politiķis no Latvijas bijis Roberts Zīle (NA). Kaut valsts kopējā ietekme tiek vērtēta kā zema, tā tomēr ir lielāka nekā pārējām Baltijas valstīm, secināts nevalstiskās organizācijas VoteWatch Europe veiktā pētījumā.

Skotijas valdība vēlas neatkarības referendumu © DIENA(7)

Nebeidzamās Brexit sāgas nogurdinātajai Apvienotās Karalistes valdībai tuvākajos gados draud vēl viena liela konfrontācija karalistes iekšienē. Skotijas pirmā ministre Nikola Stērdžena pagājušajā nedēļa paziņoja, ka viņas vadītā valdība nolēmusi spert pirmos soļus referenduma par Skotijas neatkarību organizēšanai laikā līdz 2021. gada maijam. Viņa cer jau līdz gada beigām pieņemt nepieciešamos grozījumus likumos, lai referendums varētu notikt, vēsta Deutsche Welle. Lielbritānijas premjerministres vietnieks Deivids Lidingtons jau paziņojis, ka Skotijas parlamentam netiks dota pilnvara neatkarības referenduma organizēšanai, bet bez Lielbritānijas parlamenta akcepta šāds referendums nebūšot leģitīms, ziņo BBC.

Zelenskis Putinam atbildi parādā nepaliek, solot Ukrainas pilsonību krieviem(19)

Jaunievēlētais Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis paziņojis, ka Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam nevajadzētu cerēt uz lielu ukraiņu atsaucību viņa pasu piedāvājumam, un pavēstīja, ka Ukraina piedāvās pilsonību visiem cilvēkiem, kas cieš no autoritāriem un korumpētiem režīmiem, pirmkārt, jau krieviem.

Francijā dzelteno vestu protestiem pievienojas galēji kreisie(9)

Parīzes ielās kopā ar dzelteno vestu kustības aktīvistiem sestdien ielās izgājuši arī tūkstošiem arodbiedrību aktīvistu un kreiso partiju atbalstītāju, lai tādējādi demonstrētu vienotu fronti pret prezidenta Emanuela Makrona pēdējām reformu iecerēm.

Francijā gaidāmi dzelteno vestu protesti, ierobežo metro darbību(1)

Francijas prezidents Emanuels Makrons ceturtdien, izklāstot pasākumus, kurus iecerēts īstenot, reaģējot uz jau gandrīz pusgadu ilgstošajiem dzelteno vestu protestiem, apsolījis samazināt strādājošo ienākumu nodokli, kas bija viena no galvenajām protestēju prasībām.

Spānijā trešās vēlēšanas četru gadu laikā © DIENA(4)

Eirozonas ceturto lielāko ekonomiku – Spāniju – vairākus gadus ir pārņēmusi politiskā krīze, kas varētu padziļināties pēc šonedēļ notiekošajām parlamenta ārkārtas vēlēšanām. Spānijas pilsoņi svētdien trešo reizi pēdējo nepilnu četru gadu laikā dosies pie balsošanas urnām, lai izraudzītos likumdevējus. Arī pēc šīm vēlēšanām parlaments būs ļoti saskaldīts, kas apgrūtinās iespēju izveidot stabilu vairākuma valdību. Ir skaidrs, ka pirmo reizi kopš diktatora Fransisko Franko režīma beigām Spānijas parlamentā būs pārstāvēta labēji radikāla partija.

ES pērn piešķīrusi aizsardzību 333 355 patvēruma meklētājiem(1)

Eiropas Savienība (ES) pagājušajā gadā piešķīrusi aizsardzību 333 355 patvēruma meklētājiem, kas ir par gandrīz 40% mazāk nekā 2017.gadā, ceturtdien paziņojis ES statistikas birojs Eurostat. Vislielākā grupa, kam piešķirta aizsardzība, ir sīrieši, kuri veido 29% no kopskaita. Sīriešiem seko afgāņi, kas sastāda 16% no kopskaita, un irākieši, kas veido 7% no kopējā skaita.