Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +4 °C
Daļēji saulains
Piektdiena, 3. aprīlis
Daira, Dairis

Eiropa

ES līderi steidz risināt Grieķijas robežas krīzi © DIENA(9)

Migrācijas krīzei uz Eiropas Savienības (ES) dienvidu robežas ar Turciju samilstot, otrdien simboliskā vizītē Grieķijā pie tās robežas ar Turciju ieradās Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena, Eiropadomes prezidents Šarls Mišels un Eiropas Parlamenta prezidents Davids Sasoli, lai demonstrētu atbalstu Vidusjūras dalībvalstij. Savukārt EK viceprezidents Joseps Borels otrdien devās uz Ankaru.

Ukrainā konstatēts pirmais koronavīrusa gadījums

Ukrainā konstatēts pirmais koronavīrusa gadījums, otrdien pavēstīja Ukrainas veselības aizsardzības ministra vietnieks, galvenais sanitārais ārsts Viktors Ļaško. Koronavīruss diagnosticēts ukrainim, kas pēc brauciena uz Itāliju ieradies Černivcu pilsētā .

Eirobarometrs: Vairāk nekā 90% Eiropas iedzīvotāju rūp vides un klimata aizsardzība(12)

Kā liecina jauna Eirobarometra aptauja, 94% iedzīvotāju visās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs vides aizsardzību uzskata par viņiem svarīgu tematu. Turklāt 91% iedzīvotāju atbildējis, ka klimata pārmaiņas ir nopietna problēma ES. 83% aptaujāto ir pārliecināti, ka vides aizsardzībai ir vajadzīgi ES līmeņa tiesību akti, portālu Diena.lv informēja Eiropas Komisijas (EK) pārstāvniecībā Latvijā.

ES vadība apmeklēs Grieķijas robežu ar Turciju(7)

Trīs Eiropas Savienības (ES) institūciju – Eiropas Komisijas (EK), Eiropas Parlamenta (EP) un Eiropadomes – vadītāji apmeklēs Grieķijas robežu ar Turciju, lai migrācijas krīzes saasināšanās apstākļos paustu atbalstu Atēnām, pirmdien pavēstīja EK prezidente Urzula fon der Leiena.

ES sola atbalstu Grieķijai migrantu pieplūdumā © DIENA(7)

Eiropas Komisija ir apsolījusi pilnīgu atbalstu un palīdzību Grieķijai un Bulgārijai pēc tam, kad Turcija ļāvusi tajā mītošajiem imigrantiem no citām pasaules valstīm netraucēti šķērsot robežu ar Grieķiju. Eiropas Savienība arī plāno savas robežu aizsardzības aģentūras Frontex iesaistīšanu savu ārējo robežu ar Turciju aizsardzībā, vēsta Deutsche Welle.

Boriss Džonsons precēsies(20)

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons plāno salaulāties ar savu partneri Keriju Simondsu, kura no Džonsona gaida bērnu, ziņo Lielbritānijas mediji.

Slovākijas parlamenta vēlēšanās uzvarējusi opozīcija(7)

Slovākijā sestdien notikušajās parlamenta vēlēšanās uzvarējusi konservatīvā prorietumnieciskā partija Parastie cilvēki un neatkarīgās personības (OL’aNO), un gaidāms, ka kopā ar citām opozīcijas partijām tā izveidos valdošo vairākumu.