Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Eiropa

Makrons ierosina samitu ar Poliju un Vāciju(23)

Francijas prezidents Emanuels Makrons pirmdien vizītē Varšavā ierosinājis tuvākajos mēnešos sarīkot augsta līmeņa Vācijas, Polijas un Francijas tikšanos tā dēvētā Veimāras trīsstūra formātā.

Francijā aizturēts Sīrijas islāmists, kuru apsūdz kara noziegumos

Francijā ir aizturēts Sīrijas islāmistu bruņotā grupējuma Jaysh al-Islam (Islāma armija) bijušais preses sekretārs, kurš tiek apsūdzēts kara noziegumos un spīdzināšanā saistībā ar ievērojamas Sīrijas aktīvistes nolaupīšanu 2013.gadā, piektdien pavēstīja ziņu avots tiesu aprindās.

Briti atvadās no ES(39)

Piektdien plkst.23 (sestdien plkst.1 pēc Latvijas laika) Lielbritānija atstāj Eiropas Savienību (ES), kuras sastāvā tā aizvadījusi 47 gadus.

Polija sāk evakuēt savus un citu ES valstu pilsoņus no Ķīnas

Jaunā koronavīrusa uzliesmojuma dēļ Polija sākusi evakuēt savus un citu Eiropas Savienības (ES) valstu pilsoņus no Ķīnas, piektdien paziņojusi Polijas nacionālā aviokompānija LOT, kas šim nolūkam nosūtījusi pasažieru lidmašīnu uz Pekinu.

Britu bye-bye Eiropas Savienībai © DIENA(8)

Eiropa piektdien piedzīvos būtiskāko ģeopolitisko pavērsienu XXI gadsimtā. Pulksten 23.00 pēc Griničas laika (sestdien pulksten 1.00 pēc Latvijas laika) Apvienotā Karaliste pametīs Eiropas Savienību (ES), kuras sastāvā tā ir atradusies 47 gadus. Šķiršanās notiks trīs gadus un septiņus mēnešus pēc referenduma, kurā 52% nobalsojušo atbalstīja Brexit. Laikā starp balsojumu un Brexit Lielbritānijā nomainījās trīs valdības un Londona un Brisele bija ierautas haotiskās sarunās par šķiršanās nosacījumiem.