Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Eiropa

Spēkā stājusies ES autortiesību direktīva(21)

Ceturtdien stājušās spēkā pretrunīgi vērtētās izmaiņas Eiropas Savienībā (ES) autortiesību noteikumos, un dalībvalstīm doti divi gadi, lai iestrādātu šīs izmaiņas savos likumos.

Dānijas premjers iesniedzis atlūgumu

Dānijas premjerministrs Larss Loke Rasmusens, kura vadītais centriski labējais bloks nule kā notikušajās parlamenta vēlēšanās zaudējis opozīcijas kreisajam blokam, ceturtdien iesniedzis atlūgumu.

Meja atkāpjas, bet Brexit neziņa paliek © DIENA

Apvienotās Karalistes premjerministre Terēza Meja no piektdienas oficiāli vairs nebūs valdošās Konservatīvās partijas līdere, tādējādi ievadot arī savu aiziešanu no valdības vadītājas posteņa.

Tramps noslēgs vizīti Apvienotajā Karalistē © DIENA

Ar dalību piemiņas ceremonijā par godu 75. gadadienai kopš sabiedroto karaspēka izcelšanās Normandijā ASV prezidents Donalds Tramps trešdien ostas pilsētā Portsmutā noslēgs valsts vizīti Apvienotajā Karalistē. Pilsētas iedzīvotāji ar dalītām jūtām uzņem augsto viesi, vieniem priecājoties par ASV līdera ierašanos, bet citiem bažījoties, ka Tramps novērsīs uzmanību no pasākuma.

Donaldu Trampu briti sagaidīs ar protestiem © DIENA(4)

ASV prezidents Donalds Tramps ar kundzi Melāniju pirmdien uzsāks valsts vizīti Apvienotajā Karalistē, atsaucoties karalienes Elizabetes II ielūgumam. Ārvalstu vadītājiem šāds gods tiek izrādīts ļoti retos gadījumos.