Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Eiropa

Britu premjers neiekaro skotu simpātijas © DIENA(5)

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons šonedēļ ieradās Skotijā šarmēšanas vizītē, taču brauciens pie "kalniešiem" neizvērtās īpaši veiksmīgs. Tā laikā spilgti izgaismojās viņa un vietējās nacionālistu valdības dziļās domstarpības jautājumā par draudošo bezvienošanās Brexit un iespējamo referendumu par Skotijas neatkarību. Siltas jūtas pret Džonsonu nav arī viņa vadītās Konservatīvās partijas līderei Skotijā. Pēc viņa kļūšanas par britu premjeru no skotu politiķiem izskan brīdinājums, ka Džonsons var būt pēdējais Apvienotās Karalistes vadītājs.

Džonsons dodas vizītē uz Skotiju

Lielbritānijas jaunais premjerministrs Boriss Džonsons centienos stiprināt valsts vienotību pirmdien dodas savā pirmajā oficiālajā vizītē uz Skotiju.

Sausuma dēļ Reinā var apstāties kuģu satiksme © DIENA

Reinas upe ir viena no Eiropas svarīgākajām transporta artērijām, pa kuru augšup un lejup notiek intensīva kuģu satiksme, kas nodrošina izejmateriālu un gatavās produkcijas pārvadāšanu. Tās ceļā no Alpu kalniem Šveicē līdz Ziemeļjūrai atrodas daudzi rūpniecības uzņēmumi, kas ir ļoti atkarīgi no upes.

Lielbritānijas mediju regulators piemēro naudas sodu RT(8)

Lielbritānija uzlikusi 200 000 mārciņu (225 000 eiro) lielu sodanaudu Krievijas valdības finansētajam televīzijas kanālam RT "par nopietniem raidīšanas noteikumu pārkāpumiem", piektdien paziņojis elektronisko mediju regulators Ofcom.

Barnjē: Džonsona Brexit stratēģija ir nepieņemama(7)

Eiropas Komisijas (EK) Brexit sarunu delegācijas vadītājs Mišels Barnjē Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu valdībām adresētā vēstulē jaunā Lielbritānijas premjerministra Borisa Džonsona nostāju ceturtdien nosaucis par nepieņemamu.