Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +1 °C
Daļēji apmācies
Otrdiena, 25. februāris
Alma, Annemarija

Eiropa

Britu džihādiste zaudē lietā par pilsonības atņemšanu(5)

Bangladešas izcelsmes bijusī Lielbritānijas iedzīvotāja Šamima Beguma, kas pirms pieciem gadiem bija devusies uz Sīriju, lai tur pievienotos džihādistu grupējumam Islāma valsts, piektdien zaudēja lietā imigrācijas lietu tribunālā, kur viņa bija vērsusies, apstrīdot Lielbritānijas valdības lēmumu atņemt viņai pilsonību.

Vēlēšanas Īrijā var nest būtiskas pārmaiņas © DIENA(2)

Ekonomiski plaukstošā Īrija nedēļas nogalē varētu piedzīvot pamatīgu politisko satricinājumu. Sestdien Eiropas Savienības (ES) dalībvalsts pilsoņi izraudzīsies savus pārstāvjus nacionālajā parlamentā, un vēlētāju aptaujas liecina, ka vislielāko atbalstu iegūs kreisi nacionālā partija Sinn Fein. Savukārt pašreizējā premjerministra Leo Varadkara vadītā centriski labējā partija Fine Gael, visticamāk, zaudēs varu.

EK ierosina reformēt iestāšanās procesu ES(6)

Cenšoties atbloķēt sarunu sākšanu ar Albāniju un Ziemeļmaķedoniju par iestāšanos Eiropas Savienībā (ES), Eiropas Komisija (EK) ierosinājusi ieviest stingrākus noteikumus sankciju piemērošanai valstīm, kas vēlas pievienoties blokam, bet atkāpjas no nepieciešamo reformu īstenošanas.

Krīt Rumānijas valdība(4)

Trešdien kritusi tikai pirms trim mēnešiem apstiprinātā Rumānijas liberālā valdība, kas nav izturējusi parlamenta uzticības balsojumu.

Migrācija rada milzu spriedzi Grieķijas salās © DIENA(8)

Sprādzienbīstama situācija ir izveidojusies uz Grieķijai piederošajām salām, kuras netiek galā ir pārpildītajām migrantu nometnēm. Pirmdien Lesbas salā izcēlās sadursmes starp policistiem un patvēruma meklētājiem, kuri protestēja pret necilvēcīgajiem dzīves apstākļiem migrantu nometnēs un lēno patvēruma lūgumu izskatīšanu. Arī vietējie iedzīvotāji pēdējās nedēļās ir izgājuši demonstrācijās, lai pieprasītu valdībai Atēnās risināt migrantu nometņu pārapdzīvotību. Pērn pie varas nākušais konservatīvais premjerministrs Kirjaks Micotakis ir solījis problēmas risināt, taču līdz šim nekāda konkrēta rīcība nav sekojusi.