Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Eiropa

EP deputāti aicina ES Padomi nosodīt pasākumus, kas apdraud sieviešu tiesības(8)

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti ceturtdien pieņemtajā rezolūcijā aicina Eiropas Savienības (ES) Padomi nodrošināt vienotu ES nostāju un pretoties nelabvēlīgai attieksmei pret dzimumu līdztiesību, kā arī nosodīt visus pasākumus, kas apdraud sieviešu tiesības, aģentūru LETA informēja EP preses sekretārs Latvijā Jānis Krastiņš.

Minskas vienošanās nepildīšanas piecgade © DIENA(8)

Pirms pieciem gadiem Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā Ukrainas, Krievijas, Vācijas un Francijas līderi parakstīja vienošanos, kuras mērķis bija izbeigt karadarbību Austrumukrainā un atjaunot mieru. Vienošanās nosacījumi tā arī nav tikuši pilnībā ieviesti, bet uz frontes līnijas regulāri notiek apšaudes starp Ukrainas spēkiem un Krievijas atbalstītajiem kaujiniekiem.

CDU jāmeklē līderis un Merkeles pēctecis © DIENA

Vācijā valdošajai Kristīgo demokrātu savienībai (CDU) būs jāizraugās nākamais līderis, kurš politiskā spēka vadību pārņems no Annegrētas Krampas-Karenbaueres. Tikai 14 mēnešus pēc stāšanās CDU priekšēdētājas amatā viņa pirmdien paziņoja par nodomu atkāpties. Tas nozīmē, ka nākamgad paredzētajās federālā parlamenta vēlēšanās CDU kanclera amata kandidāts būs kāds cits. Pašreizējā Vācijas valdības vadītāja Angela Merkele, kura Krampu-Karenbaueri redzēja kā savu politisko mantinieci, ir paziņojusi, ka 2021. gada vēlēšanās nestartēs.

Leiena noraida Džonsona ideju par brīvās tirdzniecības līgumu(13)

Eiropas Savienība (ES) piedāvās Lielbritānijai unikālu piekļuvi bloka vienotajam tirgum tikai tad, ja tā ievēros ES standartus, otrdien paziņojusi Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena, noraidot Lielbritānijas premjerministra Borisa Džonsona ideju par brīvās tirdzniecības līgumu.

Sinn Fein izmainījusi Īrijas politisko ainavu © DIENA

Kreiso nacionālistu partija Sinn Fein pēc uzvaras Īrijas parlamenta vēlēšanās vēlas runāt ar diviem likumdevējā līdz šim visvairāk pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem – Fine Gael un Fianna Fail – par jaunās valdības veidošanu. Neviena partija nav ieguvusi absolūto vairākumu 160 deputātu lielajā parlamentā, tāpēc ir gaidāmas ilgas un sarežģītas koalīcijas stiķēšanas sarunas.

Vētra sasniegusi Baltijas jūru

Vētra, kas svētdien plosās Eiropas ziemeļrietumu un centrālajā daļā, vakarā sasniegusi arī Baltijas jūru, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām.