Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Eiropa

Donaldu Trampu briti sagaidīs ar protestiem © DIENA(4)

ASV prezidents Donalds Tramps ar kundzi Melāniju pirmdien uzsāks valsts vizīti Apvienotajā Karalistē, atsaucoties karalienes Elizabetes II ielūgumam. Ārvalstu vadītājiem šāds gods tiek izrādīts ļoti retos gadījumos.

Tramps mudina Lielbritāniju uz bezvienošanās Brexit(23)

ASV prezidents Donalds Tramps svētdien britu laikrakstā The Sunday Times publicētā intervijā paudis viedokli, ka Lielbritānijai vajadzētu izstāties no Eiropas Savienības (ES) bez vienošanas, turklāt nemaksājot tā dēvēto šķiršanās rēķinu 39 miljardu sterliņu mārciņu (45 miljardu eiro jeb 50 miljardu ASV dolāru) apmērā.

Ukrainas parlaments nobalso pret valdības demisiju

Ukrainas likumdevēji ceturtdien atteikušies pieņemt premjerministra Volodomira Groismana valdības atkāpšanos, šādi liedzot īstenoties nule kā zvērestu nodevušā prezidenta Volodimira Zelenska plāniem.

Tusks: EK prezidenta amatā nav obligāti jābūt "spices kandidātam"

Kandidātiem uz Eiropas Komisijas (EK) prezidenta amatu nav obligāti jābūt no Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu partiju sarakstu vadošo kandidātu, tā dēvēto "spices kandidātu", vidus, uzskata Eiropadomes prezidents Donalds Tusks. "Nav jābūt nekādam automātiskumam" izraudzīšanās procesā, pēc Eiropas Savienības (ES) līderu sanāksmes, kurā tika apspriests process, bet ne konkrēti kandidāti, sacīja Tusks.

Kariņš būs EPP sarunvedējs diskusijās par ES augstāko amatu kandidātiem(18)

Labēji centriskā Eiropas Tautas partija (EPP) ir izvēlējusies Latvijas Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu un Horvātijas premjerministru Andreju Plenkoviču par saviem oficiālajiem sarunvedējiem Eiropas Parlamenta (EP) diskusijās, kurās tiks apspriesti kandidāti Eiropas Savienības (ES) augstākajiem amatiem, otrdienas vakarā ziņoja interneta izdevums Politico.

Vācijā aicina iestāties pret antisemītismu © DIENA(9)

Vācijas amatpersonas un prese ir iedrošinājuši publiski valkāt ebreju vīriešu tradicionālās cepurītes kipas, lai tādējādi izrādītu solidaritāti ar valstī dzīvojošajiem ebrejiem. Vācijas ebreju kopienā un Izraēlā lielu neizpratni izraisīja Vācijas galvenā antisemītisma apkarotāja ieteikums izvairīties no kipu valkāšanas. Pērn Vācijā pieauga reģistrēto antisemītisko uzbrukumu skaits, ko saista gan ar galēji labējo politisko spēku popularitātes pieaugumu, gan ar musulmaņu imigrantu pieplūdumu.