Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Eiropa

Danske Bank vadītāja amatā iecelts Kriss Vogelzangs

Dānijas bankas Danske Bank padome par jauno bankas vadītāju iecēlusi Krisu Vogelzangu. Vogelzangs darbu jaunajā amatā sāks 1.jūnijā, un oktobrī ieceltais Danske Bank pagaidu vadītājs Jespers Nīlsens darbu turpinās kā bankas pakalpojumu nodaļas Dānijā vadītājs un valdes loceklis.

VIDEO: Patērētāju aizsardzība Eiropā(4)

Izdevīgi viesabonēšanas nosacījumi, mobilais internets visā Eiropā, 14 dienas, lai apdomātos par internetveikalā iegādātām precēm, labāk aizsargāti personas dati, pasažieru tiesības visos ceļošanas veidos… Eiropas dienā un pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām Eiropas Patērētāju informēšanas centrs Latvijā (ECC Latvia) publicē īsu video par to, kas, pateicoties Eiropas Savienībai, mainījies eiropiešu ikdienā.

EP vēlēšanas Lielbritānijā notiks(3)

Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanas Lielbritānijā notiks neatkarīgi no tā, kāds būs rezultāts valdības sarunām ar opozīciju par iespējamo izeju no Brexit strupceļa, otrdien paziņojis premjerministres Terēzas Mejas faktiskais vietnieks Deivids Lidingtons.

Zelenskis: Ukrainai un Krievijai kopīga ir tikai robeža(26)

"Ilgi domāju par Ukrainai un Krievijai "daudz kopīgā". Realitāte ir tāda, ka šodien pēc Krimas aneksijas un agresijas Donbasā no kopīgā mums ir pāri palicis tikai viens - tā ir valsts robeža. 2295 kilometri un 400 metri "kopīgā". Un Krievijai ir jāatdod kontrole pār katru milimetru no Ukrainas puses. Tikai tad mēs varēsim turpināt "kopīgā" meklējumus," savā Facebook lapā raksta Zelenskis.

Asanžs nepiekrīt izdošanai ASV(5)

Tīmekļa vietnes WikiLeaks dibinātājs Džūljens Asanžs ceturtdien Lielbritānijas tiesā apstiprinājis, ka nepiekrīt izdošanai ASV, vēsta vietējie mediji.

Čehijā atzīst viesnīcnieka tiesības neuzņemt Krimas aneksijas atbalstītājus © DIENA(4)

Čehijas Konstitucionālajā tiesā pārsūdzēts Augstākās tiesas lēmums, tādējādi nosakot, ka Čehijas viesnīcai Brioni Boutique Hotel īpašnieks Tomašs Krčmars nav pārkāpis likumu, pēc 2014. gadā Krievijas veiktās Krimas pussalas starptautiski neatzītās aneksijas sākumā neuzņemot tūristus no Krievijas, bet pēc tam liekot viņiem parakstīt paziņojumu, ka viņi ir pret Krimas aneksiju, vēsta proukrainiskais medijs Euromaidan Press.

Serbija un Kosova sola atsākt dialogu © DIENA(1)

Serbijas un Kosovas līderi šonedēļ piekrita atsākt sarunas par attiecību uzlabošanu, neraugoties uz virkni nesaskaņu starp abām kaimiņvalstīm. Serbijas prezidents Aleksandrs Vučičs un Kosovas prezidents Hašims Tači bija ieradušies Berlīnē, kur tikās ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli, Francijas prezidentu Emanuelu Makronu un Eiropas Savienības (ES) ārlietu vadītāju Federiku Mogerīni. Serbija Kosovu, kas 2008. gadā pasludināja neatkarību, uzskata par savu teritoriju un neatzīst tās suverenitāti, tāpēc abu valstu attiecības ir saspīlētas. Taču ES kā priekšnosacījumu Serbijas un Kosovas uzņemšanai blokā ir noteikusi divpusējo attiecību normalizēšanu.