Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +8 °C
Daļēji apmācies
Pirmdiena, 18. oktobris
Rolanda, Rolands, Ronalds, Erlends

Eiropa

Uguns liek bēgt no otras lielākās Grieķijas salas © DIENA

Karstais un vējainais laiks neļauj savaldīt savvaļas ugunsgrēkus Grieķijā. Kritiskākā situācija izveidojusies Evijas salā, no kuras nācies evakuēt vairākus tūkstošus cilvēku. Neraugoties uz grieķu un talkā nākušo ārvalstu ugunsdzēsēju pūliņiem, vairākās apdzīvotās vietās nodegušas desmitiem ēku, kuras cilvēki jau bija paspējuši pamest. Izdevies lokalizēt ugunsgrēku, kas apdraudēja Atēnu ziemeļu priekšpilsētas, taču spēcīgi ugunsgrēki joprojām plosās Peloponēsas pussalā.

Vācijā un Beļģijā slīkst pēcplūdu atkritumos © DIENA

Vācijai un Beļģijai, kas jūlija vidū pārdzīvoja vienus no postošākajiem plūdiem pēdējās desmitgadēs, kas ne tikai izpostīja īpašumus, bet arī prasīja daudzu cilvēku dzīvību, tagad ir grūtības atrisināt plūdu seku radītu problēmu – tikt galā ar milzīgajiem atkritumu kalniem.

Vatikānā pie atbildības sauc naudas izšķērdētājus © DIENA(4)

Vatikānā sākusies mūslaiku vēsturē plašākā tiesas prāva, kas saistīta ar naudas izšķērdēšanu, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, krāpšanu, kukuļņemšanu, naudas izspiešanu, liecinieku ietekmēšanu un vēl virkni noziegumu. Starp desmit apsūdzētajiem ir arī kardināls Andželo Beču, kurš vēl pirms pāris gadiem ieņēma otru nozīmīgāko amatu Vatikāna Valsts sekretariātā jeb valdībā. Viņa saukšanu krimināltiesas, nevis kardinālu tiesas priekšā sankcionējis Romas pāvests Francisks, kurš liedzis Beču arī visas kardināla privilēģijas.

Ugunsgrēku dēļ ārkārtas stāvoklis Sardīnijā © DIENA

Itālija izsludinājusi ārkārtas stāvokli Sardīnijas salā un lūgusi papildu starptautisko palīdzību, lai mēģinātu savaldīt mežu ugunsgrēkus, kas kopš sestdienas pelnos pārvērtuši vairāk nekā 20 tūkstošus hektāru teritorijas, vēsta ziņu aģentūra ANSA