Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā -16 °C
Daļēji saulains
Otrdiena, 7. decembris
Dzirkstīte, Anta, Antonija

Eiropa

Vatikānā pie atbildības sauc naudas izšķērdētājus © DIENA(4)

Vatikānā sākusies mūslaiku vēsturē plašākā tiesas prāva, kas saistīta ar naudas izšķērdēšanu, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, krāpšanu, kukuļņemšanu, naudas izspiešanu, liecinieku ietekmēšanu un vēl virkni noziegumu. Starp desmit apsūdzētajiem ir arī kardināls Andželo Beču, kurš vēl pirms pāris gadiem ieņēma otru nozīmīgāko amatu Vatikāna Valsts sekretariātā jeb valdībā. Viņa saukšanu krimināltiesas, nevis kardinālu tiesas priekšā sankcionējis Romas pāvests Francisks, kurš liedzis Beču arī visas kardināla privilēģijas.

Ugunsgrēku dēļ ārkārtas stāvoklis Sardīnijā © DIENA

Itālija izsludinājusi ārkārtas stāvokli Sardīnijas salā un lūgusi papildu starptautisko palīdzību, lai mēģinātu savaldīt mežu ugunsgrēkus, kas kopš sestdienas pelnos pārvērtuši vairāk nekā 20 tūkstošus hektāru teritorijas, vēsta ziņu aģentūra ANSA

Francijā restorānos, vilcienos prasīs Covid pasi(2)

Francijā restorānu un citu sabiedrisko vietu apmeklēšanai, kā arī ceļojumiem ar vilcienu un lidmašīnu turpmāk būs jāuzrāda "veselības pase", ko varēs iegūt pret Covid-19 vakcinētie, ar to pārslimojušie vai negatīvu testu saņēmušie, paredz naktī uz pirmdienu Francijas parlamentā apstiprinātais ierobežojumu likums. Tas nosaka arī obligāto vakcināciju visiem veselības aizsardzības jomā strādājošajiem, vēsta France24.com.

Latvija Covid-19 izplatības rādītājā noslīdējusi līdz 22.vietai Eiropā

Lielā daļā Eiropas valstu pasliktinoties Covid-19 epidemioloģiskajai situācijai, Latvija aizvadītajās divās nedēļās ir noslīdējusi līdz 22.vietai starp Eiropas Savienības (ES) un Eiropas ekonomiskās zonas (EEZ) valstīm, vērtējot inficēšanās ar Covid-19 līmeni, liecina Eiropas Slimību un profilakses centra (ECDC) apkopotie dati.

Francijā tapis likums par veselības sertifikātiem © DIENA(1)

Francijas parlamenta apakšpalāta šodien steidzamības kārtībā sāks skatīt valdības sagatavoto likumprojektu, kas paredz no 1. augusta pastiprināt ierobežojumus tiem cilvēkiem, kuri nevarēs uzrādīt Covid-19 veselības sertifikātu. Pagājušās nedēļas nogalē Francijā notika plašas protesta demonstrācijas pret jauno kārtību, kuru dalībnieki to uzskata par savu brīvību ierobežojumu. Tomēr augstākā administratīvā tiesa jeb Valsts padome, kas konsultējusi valdību, atzinusi, ka likumprojekts principā ir korekts, raksta The Local.