Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +4 °C
Daļēji apmācies
Ceturtdiena, 9. aprīlis
Valērija, Žubīte, Alla

Eiropa

Liberāļi pret populistiem Slovākijas vēlēšanās © DIENA(6)

Tieši pirms nedēļas tūkstošiem cilvēku visā Slovākijā pulcējās, lai pieminētu 2018. gada 21. februārī nogalināto pētniecisko žurnālistu, kura nāve un slepkavības izmeklēšana satricināja valsts politisko sistēmu un, visticamāk, novedīs pie būtiskām politiskās ainas izmaiņām pēc rīt notiekošajām parlamenta vēlēšanām.

Norvēģijā un Dānijā apstiprināti pirmie koronavīrusa gadījumi

Norvēģijā un Dānijā apstiprināti pirmie jaunā koronavīrusa Covid-19 gadījumi. Norvēģijā inficētais ir cilvēks, kas pagājušajā nedēļas nogalē atgriezās no Ķīnas, trešdien paziņoja amatpersonas. Savukārt Dānijā Covid-19 konstatēts vīrietim, kurš atgriezies no slēpošanas brīvdienām Itālijas ziemeļos.

Merkeles CDU sāk vētīt potenciālos vadītājus © DIENA(3)

Pēc diviem mēnešiem būs zināms, kurš kļūs par Vācijas Kristīgo demokrātu savienības (CDU) jauno līderi un potenciālo Eiropas ietekmīgākās politiķes daudzu gadu garumā – Angelas Merkeles – pēcteci Vācijas kancleres amatā.

Grieķijā apstiprināts pirmais Covid-19 gadījums(3)

Grieķija trešdien apstiprinājusi pirmo inficēšanās gadījumu ar jauno koronavīrusu Covid-19. Ar vīrusu inficējusies 38 gadus veca sieviete, kura nesen bijusi Itālijas ziemeļos. Viņa ievietota slimnīcā Salonikos. Sievietes stāvoklis tiek raksturots kā labs.

Grieķi cenšas bloķēt migrantu nometņu būvi © DIENA(6)

Grieķijas valdība paziņojusi, ka, neskatoties uz piecu Egejas jūras salu iedzīvotāju asajiem protestiem, neatkāpsies no saviem nodomiem būvēt tajās jaunus migrantu un bēgļu izvietošanas centrus, lai paātrinātu patvēruma lūgumu izskatīšanu un to migrantu deportāciju, kuru patvēruma lūgums noraidīts, vēsta Ekathimerini.com.