Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +7 °C
Daļēji saulains
Sestdiena, 4. aprīlis
Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds, Ārvaldis

Ziņas

Pašvaldības strādā attālināti, domā par atbalstu uzņēmējiem un skolēniem © DIENA(16)

Situācija, kad ar katru dienu pieaug ar Covid-19 saslimušo skaits, rada jaunus apstākļus arī pašvaldībām, kuru rūpju lokā ir gan iedzīvotāju informēšana, gan palīdzība kā riska grupām, tā skolēniem attālinātās apmācības nodrošināšanai. Tāpat jādomā par atbalstu uzņēmējiem, no kuriem daudzi klientu skaita straujā krituma dēļ slēguši savas durvis, īpaši apkalpojošajā sfērā un sabiedriskajā ēdināšanā iesaistītie.

EM atgādina: Brīvdienās tirdzniecības centros atvērta būs tikai daļa veikalu(4)

Lai pēc iespējas mazinātu Covid-19 vīrusa izplatības risku, ierobežojot cilvēku uzturēšanos publiskās vietās, valdība 24. martā veica grozījumus Ministru kabineta 2020.gada 12.marta rīkojumā Nr.103 Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu, nosakot, ka brīvdienās un svētku dienās visos tirdzniecības centros, nodrošinot sociālās distancēšanās pasākumus, var darboties tikai: pārtikas veikali, aptiekas (tai skaitā veterinārās aptiekas), optikas veikali, dzīvnieku barības veikali, higiēnas un saimniecības preču veikali, būvniecības veikali, dārzkopības preču veikali.

Latvijā Covid-19 gadījumu skaits pieaudzis līdz 244(28)

Jaunā koronavīrusa izraisītā slimība Covid-19 pēdējā diennaktī apstiprināta vēl 23 cilvēkiem, bet kopumā ar to valstī saslimuši 244 cilvēki, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.

Vīruss sācis ceļot no rokas rokā © DIENA(9)

Tas, vai jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 pandēmija līdz ar infekcijas transmisiju sabiedrībā attīstīsies strauji un plaši, ir atkarīgs ne tikai no valdības pieņemtajiem ierobežojošajiem pasākumiem, bet arī no ikviena cilvēka atbildīgas rīcības. Galvenais šajā situācijā ir mainīt savus ieradumus un fiziski distancēties.

Trešdien dzēsts 51 kūlas ugunsgrēks(1)

Trešdien Latvijā dzēsts 51 kūlas ugunsgrēks, kas ir šosezon lielākais vienā diennaktī reģistrēto kūlas degšanas gadījumu skaits, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) apkopotie dati.

Apmēram 40 miljardu netīrās naudas © DIENA(50)

Swedbank neatkarīgā izmeklēšanā, ko veica starptautiskais juridiskais birojs Clifford Chance, noziedzīgi iegūtu līdzekļu faktiska legalizācija neesot konstatēta, pirmdien ar atsauci uz Latvijas Swedbank pārstāvi akcentēja vietējā aģentūra LETA. Tikmēr ASV ziņu aģentūra Bloomberg par šiem pašiem izmeklēšanas rezultātiem vēstīja, ka Swedbank AB ir rīkojusies ar apmēram 40 miljardiem ASV dolāru netīrās naudas. Vairāk nekā 200 lappušu garais izmeklēšanas ziņojums rāda, ka nesalīdzināmi adekvātāks ir otrais secinājums.

Par saviem līdzekļiem dienā uz Covid-19 testējas aptuveni 100 cilvēku(7)

Par saviem līdzekļiem dienā uz jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 testējas aptuveni 100 cilvēku, tiešsaistes preses konferencē pastāstīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Latvijā sākusies Covid-19 transmisija sabiedrībā(55)

Epidemiologiem negūstot informāciju par vairāku jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 slimnieku inficēšanās gaitu, speciālisti atzinuši, ka Latvijā ir sākusies Covid-19 transmisija sabiedrībā.

Spriedums lietā par Ušakova atstādināšanu no Rīgas mēra amata būs pieejams aprīlī(4)

Tiesa ir pagarinājusi sprieduma sagatavošanas termiņu Saskaņas politiķa Nila Ušakova sūdzībā par vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces (AP) rīkojumu par viņa atstādināšanu no Rīgas mēra amata. Sākotnēji nolēmumu bija plānots sagatavot līdz trešdienai, 25.martam, bet tiesa ir pagarinājusi termiņu līdz 8.aprīlim, aģentūra LETA noskaidroja tiesā. Tiesu lietu skatīja 4.martā.

Daugavpils slimnīca sākusi aizsargmasku šūšanu(3)

Lai vajadzības gadījumā spētu nodrošināt aizsarglīdzekļus mediķiem, Daugavpils slimnīcā sākta aizsargmasku šūšana, informēja SIA Daugavpils reģionālā slimnīca sabiedrisko attiecību speciāliste Gundega Gronska.