Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

Pētījums: Sarukušas pusaudžu iespējas strādāt skolēnu brīvlaikā(1)

Kaut arī liela daļa jauniešu vēlas vasarā strādāt un to atbalsta arī 88% vecāku, šogad daudziem no šīs iespējas var nākties atteikties Covid-19 radīto seku dēļ, konstatēts Swedbank Finanšu institūta veiktajā pētījumā. Tam par pamatu ir gan samazinātais darba piedāvājums (21%), gan pašu vecāku piesardzība, šajā sezonā ar vasaras darbu nogaidot (20%). Lielākās cerības, meklējot jaunietim iespējamo darbavietu, teju puse vecāku (44%) liek uz uzņēmumiem, kuri īpaši skolēniem piedāvā darbu vasaras sezonā, vai arī iespējas strādāt tiek meklētas ģimenes, draugu un paziņu lokā (28%).

Vides organizācijas aicina parakstīt petīciju bišu glābšanai(4)

Latvijas Dabas fonds, Pasaules dabas fonds, Ekodizaina kompetences centrs, kā arī Latvijas Biškopības biedrība aicina parakstīt petīciju, kas pieprasa Eiropas Savienībā (ES) pakāpeniski samazināt sintētisko pesticīdu lietošanu, aģentūru LETA informēja organizāciju pārstāvji.

Melu tvertne: Pašārstēšanās internetā var beigties arī slikti © DIENA(5)

Nepareiza vai nepilnīga faktu interpretācija, kas noved pie kļūdainiem secinājumiem. Īpaši bīstami tas var būt jautājumos, kuri skar iedzīvotāju veselību. Mūsdienās šādu nepatiesu vai nepilnīgu faktu izplatīšanai sabiedrībā jo īpaši pateicīga vide ir sociālie tīkli. Tas spilgti novērojams arī šobrīd, Covid-19 izplatības laikā.

Mācībspēki sāks kravāt skolas somu © DIENA(3)

Vajadzība pēc skolotājiem Latvijā ir neizmērojama, un to apliecina arī pieteikšanās viengadīgās pedagogu sagatavošanas programmai rezultāti – aptuveni 2000 interesentu, no kuriem 612 iesnieguši oficiālu pieteikumu. Valsts apmaksātajām studijām un darbam konkrētās skolās tiks atlasīts vien 100 pretendentu, taču skolu pieprasījums pēc jauniem kolēģiem bijis daudzkārt lielāks.

E-Saeimas ugunskristības © DIENA(10)

Saeima, šodien skatot administratīvi teritoriālās reformas (ATR) likumprojektu galīgajā lasījumā, pirmo reizi strādās ar jauno tehnoloģisko rīku e-Saeimu, kas ļaus deputātiem piedalīties parlamenta sēdē attālināti, fiziski atrodoties ārpus Saeimas telpām.

SPKC nerekomendē atjaunot aviosatiksmi ar sešām Eiropas valstīm(6)

Kopumā sešās Eiropas Savienības, Eiropas Ekonomikas zonas un citās atsevišķās valstīs 14 dienu kumulatīvā saslimstība ir virs 25 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotājiem, kas nozīmē, ka patlaban aviosatiksme ar šīm valstīm nebūtu atjaunojama, liecina Slimību profilakses un kontroles centra aprēķini.