Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Ziņas

LVC: Vētra visvairāk skārusi Ventspils un Valmieras šosejas(1)

Otrdien vētras laikā un pēc tās valsts autoceļu tīklā visvairāk kritušo koku bija uz Valmieras šosejas, kur periodā no plkst. 22.42 līdz plkst. 00.21 viens pēc otra krita vairāki koki, kā arī uz Ventspils šosejas, kur krītošie koki sabojāja arī ceļa aprīkojumu.Tāpat Lai atbrīvotu ceļu un atjaunotu satiksmi, notikumu vietās strādāja gan VAS Latvijas autoceļu uzturētājs (LAU), gan Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD). Uz Valmieras šosejas gan uzturētāji, gan glābēji vētras sekas likvidēja vairākas stundas, jo koki krita vairākkārt ilgākā laika periodā, informē VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC).

Lai gribētos atgriezties un palikt © DIENA(29)

"Mammu, tagad es saprotu, kāpēc tev ir svarīgi, lai runāju latviski," kādā no vasaras nometnēm Latvijā reiz atzinies pusaudzis ar latviskām, bet citā zemē nostiprinātām saknēm. Vai arī: "No cik gadiem iespējams kļūt par Latvijas Valsts prezidentu?" Atbildi uz tik zīmīgu jautājumu savās viedierīcēs meklējuši jaunieši no Austrālijas un Amerikas pēc iepriekšējā dienā nometnes ietvaros notikušās vizītes pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa. Šos jaunos cilvēkus vieno Latvija un latviešu valoda, kā arī viņi ir piedalījušies kādā no Latvijas bērniem un no Latvijas aizbraukušo vecāku atvasēm paredzētajās vasaras nometnēs, kas notiek Latvijā. Sirsnīgi, emocionāli spilgti, latviski – tā Latvijas valsts budžeta finansētās programmas Atbalsts diasporas un Latvijas bērnu kopējām nometnēm pasākumus, kas Latvijā noris jau vairāk kā piecus gadus, raksturo Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) projektu konkursu nodaļas vadītāja Linda Mežviete.

Forumā apspriež kontrabandas problemātiku(3)

Rīgā šodien norisinās nacionālais kontrabandas problemātikas forums Cīņa ar kontrabandu – izaicinājumi un panākumi, aģentūru LETA informēja biedrībā Business Against Shadow Economy (BASE). Forums notiks no plkst. 10 līdz 12 augstskolā SSE Riga, W32 auditorijā, Strēlnieku ielā 4a, Rīgā.

Trešdien Latvijas dienvidos gaiss sakarsīs līdz +32 grādiem

Trešdien Latvijas dienvidos gaiss sakarsīs līdz +28..+32 grādiem, savukārt valsts ziemeļu daļā maksimālā gaisa temperatūra būs +22..+25 grādi, vēl nedaudz zemāka temperatūra saglabāsies Rīgas līča Kurzemes piekrastē, prognozē sinoptiķi.

Dzelzceļa stacija mainīsies līdz nepazīšanai, ilgstoši būs traucēta satiksme © DIENA(8)

Pirmie pasažieri ātrvilciena Rail Baltica dzelzceļa līniju varētu izmantot 2026. gadā, bet pirmie būvdarbi Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas apkārtnē varētu sākties 2020. gada beigās vai 2021. gada sākumā. Pašlaik notiek darbu neredzamā daļa – projektēšana. Iedzīvotājiem jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem, taču Eiropas dzelzceļa līnijas valdes loceklis Kaspars Vingris uzsver, ka būvniecības laikā netiks vienlaikus slēgts pilsētas centrs un stacija, lai neierobežotu cilvēku iespējas pārvietoties ar sabiedrisko transportu.

Riga.lv kā plaša profila mediju barotava © DIENA(14)

Lai gan ilgus gadus par Saskaņas ruporiem publiski ir dēvēti tādi mediji kā Vesti un Pirmais Baltijas kanāls, Saskaņas pārstāvju līdz šim cieši kontrolētā Rīgas domes nodibinājuma Riga.lv nule publiskotie finanšu dati rāda – ievērojami lielākas summas par konfidenciāliem pakalpojumiem saņēmuši tādi mediji kā Delfi un TV3.

Latvija piedzīvo spēcīgu negaisu © DIENA

Pēdējo stundu laikā Latvijas teritorijai pāri veļas spēcīgi negaisa mākoņi. Vietām valstī piedzīvoti elektrības pārtraukumi, traucēta vilcienu satiksme. Portāls Diena.lv ir apkopojis sociālajā tīklā Twitter publicētos aculiecinieku ierakstus par piedzīvoto negaisu.

Pērkona negaiss var skart arī Rīgu

Tuvākajās stundās galvaspilsētā gaidāms pērkona negaiss ar krasām vēja brāzmām un krusu, brīdina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).