Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Ziņas

Neatkarīgo deputātu frakcija parakstījusi sadarbības līgumu ar GKR(7)

Neatkarīgo deputātu frakcija (NDF) parakstījusi sadarbības līgumu ar Gods kalpot Rīgai! (GKR), tādējādi solot Oļegam Burovam (GKR) savu atbalstu pirmdien, 19. augustā, gaidāmajās Rīgas domes priekšsēdētāja vēlēšanās, aģentūrai LETA apstiprināja NDF vadītājs Valērijs Petrovs.

Pensiju indeksācija šogad provizoriski izmaksās 41,6 miljonus eiro(2)

Pensiju un atlīdzību indeksācija šogad provizoriski izmaksās 41,6 miljonus eiro, aģentūru LETA informēja Labklājības ministrijas (LM) pārstāve Aiga Ozoliņa. Šī gada 1. oktobrī tiks indeksētas vecuma, invaliditātes, izdienas un apgādnieku zaudējuma pensijas un atlīdzības, kuras piešķirtas vai pārrēķinātas līdz šī gada 30. septembrim, tā rezultātā pensiju un atlīdzību apmēram palielinoties.

Apturēts PNB Bankas biedra statuss biržā Nasdaq Riga(23)

Uz nenoteiktu laiku apturēts AS PNB Bankas biedra statuss biržā Nasdaq Riga, aģentūru LETA informēja biržā. Nasdaq Riga valde lēmumu pieņēma šodien un tas stājās spēkā uzreiz. Tāpat tiks dzēsti visi aktīvie biedra uzdevumi ar kodu NRK.

Piektdienas rīts vēl vēss, bet dienas laikā gaiss iesils līdz +25 grādiem(1)

Piektdienas saullēktā Vidzemes, Latgales un Zemgales lielākajā daļā gaisa temperatūra noslīdējusi līdz +6..+9 grādiem, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām. Piecos rītā zemākā gaisa temperatūra bija +5,9 grādi Zosēnos. Siltākais rīts ir Kurzemē, kur mākoņu sega neļāva gaisa temperatūrai nokrist zemāk par +10..+14 grādiem.

Paplašinās biļešu tirgotāju loks © DIENA

Pie tā, ka pasākumu biļetes lielākoties jāpērk nevis pirms pasākuma, bet iepriekšpārdošanā no izplatītājiem, mūsu skatītājs ir pieradināts. Cita lieta, ka iestādes un producenti izvēlas dažādas firmas, un, interesējoties par pasākumu, jāzina, kas ir biļešu tirgotājs, kādā veidā – klātienē vai internetā – biļetes ir iegādājamas un kādi ir tirdzniecības nosacījumi, piemēram, servisa maksa. Nesen par ienākšanu Latvijā paziņoja Lietuvas biļešu tirdzniecības tīkls Tiketa.lv. Joprojām netrūkst arī mazāku firmu, kuru klientu skaits nav liels. Vienlaikus pamazām attīstās tendence, ka uz vienu un to pašu pasākumu biļetes tirgo vairāki uzņēmumi.

No PNB Bankas klientiem apmēram 40% ir seniori(6)

No PNB Bankas, kuras darbība ceturtdien apturēta, klientiem apmēram 40% ir seniori, aģentūrai LETA pavēstīja Finanšu un kapitāla tirgus komisijā (FKTK) atsaucoties uz datiem 2018.gada beigās.

Uzņēmumu reģistrs plāno izmaiņas datu sniegšanā(2)

No nākamā gada reģistrs plāno bez maksas nodrošināt ziņas par uzņēmuma īpašniekiem, vadību un citu pamata informāciju. Vienlaikus privātās datu bāzes satraucas par Uzņēmumu reģistra monopola stāvokļa veidošanos un gatavojas vērsties Konkurences padomē, vēsta LNT ziņas.

Puntulis ticies ar JRT pārbūves projekta īstenotājiem(1)

Lai uzklausītu abu pušu pozīcijas, kultūras ministrs Nauris Puntulis šonedēļ ticies ar Jaunā Rīgas teātra (JRT) pārbūves projekta īstenotājiem – būvdarbu pasūtītāju VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) un būvnieku ReRe Būve 1.

Rosina atbrīvot no parādsaistībām personas ar zemiem ienākumiem un nelielu parādu(4)

Valsts sekretāru sanāksmē ceturtdien izsludināta Tieslietu ministrijas (TM) izstrādātā septiņu likumprojektu pakete, ar kuru plānots nodrošināt iespēju fiziskām personām, kurām ir zemi ienākumi un neliels parādsaistību apmērs, noteiktā kārtībā atbrīvoties no parādsaistībām, aģentūrai LETA pastāstīja TM pārstāve Alise Dārzniece.

LU plāno veidot 17 jaunas studiju programmas(4)

Lai celtu studiju programmu starptautisko konkurētspēju, Latvijas Universitāte (LU) sākusi darbu pie septiņu jaunu studiju programmu izveides, bet tuvākajā laikā plāno izstrādāt vēl desmit studiju programmas, aģentūrai LETA pastāstīja LU Studiju attīstības un pārvaldības pilnveides programmas komunikācijas vadītāja Kitija Balcare.

Noslēpumi ap LU rektora vēlēšanām © DIENA(25)

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) cer, ka valdība jau nākamās nedēļas sēdē skatīs rīkojumu par Indriķa Muižnieka neapstiprināšanu Latvijas Universitātes (LU) rektora amatā. Ja Ministru kabinets šo rīkojumu pieņems, tajā būs arī norādīts konkrēts rektora pienākumu izpildītājs, ko ieceļ augstskolas dibinātājs jeb IZM. Dienai no neoficiāliem, bet drošiem avotiem zināms, ka līdz ar šo rīkojumu par rektora pienākumu izpildītāju plānots iecelt LU Datorikas fakultātes domes priekšsēdētāju profesoru Juri Borzovu. Viņš bija Muižnieka konkurents arī iepriekšējās rektora vēlēšanās 2015. gadā, kad tajās zaudēja.

Aisberga neredzamā daļa armijas iepirkumos © DIENA(24)

Latvijas aizsardzības spēju attīstību galvenokārt kavē trūkumi plānošanā, secinājusi Valsts kontrole (VK), izvērtējot pēdējo četru gadu projektus. Ir konstatēti vairāki gadījumi, kad bruņojuma iegādes izpētes laikā netiek apzināts pilnīgi viss dzīvescikls – cik izmaksās iekārtas uzturēšana, kas un kur veiks apkopes, kur iegādāsies rezerves daļas, vai iekārtas ir savietojamas ar jau esošo aprīkojumu. Turklāt tiek norādīts uz būtiskiem riskiem, ka pērn par 5,5 miljoniem eiro iegādātā ieroču sistēma varētu netikt efektīvi ieviesta un izmantota. Tāpat joprojām nav atrisināts jautājums par militārā transporta remontiem un uzturēšanu.

VNĪ gatavi ne tikai pārņemt JRT būvlaukumu, bet to arī apsargāt © DIENA(1)

Ņemot vērā būvnieka rīcību un nostāju, Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) plāno tuvāko divu nedēļu laikā vienpusēji pārņemt Jaunā Rīgas teātra (JRT) būvlaukumu atbilstoši noslēgtajam līgumam, Dienai norāda VNĪ valdes locekle Kitija Gruškevica. Būvniekam tikusi dota iespēja nodot objektu labprātīgi un pieturēties nosacījumiem, kas bijuši paredzēti līguma laušanas gadījumā. Vienlaikus VNĪ paredzējuši, ka sabiedrība RERE Būve 1 liks tam šķēršļus, taču uzsver – uzņēmuma atrašanās būvlaukuma teritorijā "pēc līguma uzteikuma ir prettiesiska". Atbilstoši noslēgtajam līgumam pasūtītāja vienpusējas atkāpšanās gadījumā būvniekam ir pienākums pasūtītāja norādītajā termiņā nodot objektu un būvnieka rīcībā esošo ar līguma izpildi saistīto dokumentāciju pasūtītājam, skaidro Gruškevica.