Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +3 °C
Daļēji apmācies
Svētdiena, 19. janvāris
Alnis, Andulis

Ziņas

Trešdien gaidāms siltums līdz +9 grādiem

Tuvākajā diennaktī Latviju šķērsos siltā atmosfēras fronte, tādēļ maksimālā gaisa temperatūra trešdien gaidāma no +4 grādiem Latgalē līdz +9 grādiem Kurzemē, prognozē sinoptiķi.

Latvijas Pasta klienti saziedojuši vairāk nekā 10 000 eiro programmai Piepildi bērniņa sapni

2019.gadā Latvijas Pasta klienti saziedojuši vairāk nekā 10 000 eiro labdarības organizācijas Ziedot.lv programmai Piepildi bērniņa sapni, kas paredzēta visu Latvijas reģionu bērnu un pusaudžu ar kustību traucējumiem atbalstam. Par ziedotajiem līdzekļiem, šogad iespējams apmaksāt 402 audiologopēda nodarbības 40 bērniem, portālu Diena informēja Latvijas Pastā.

Paziņojums var izraisīt domstarpības © DIENA(41)

Partiju savienības Jaunā Vienotība (JV) sagatavotajā paziņojuma projektā uzsvērts, ka Krievijas amatpersonu mēģinājumi noliegt vēstures faktus par Otrā pasaules kara cēloņiem, notikumu gaitu un noslēgumu, lai mazinātu Padomju Savienības atbildību par kara izcelšanos Eiropā, ir nepieņemami. JV skatījumā zināmā mērā Krievija vēlas izvairīties no atbildības par padomju totalitārā režīma laikā pastrādātajiem noziegumiem.

Valsts kontrole: Daudzdzīvokļu ēkas netiek pienācīgi uzturētas(17)

Tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju dzīvo savos vai īrētos dzīvokļos pašvaldību apsaimniekotos daudzdzīvokļu namos, no kuriem daudzi ir veselībai un dzīvībai bīstami. Valsts kontrole secinājusi, ka kopš denacionalizācijas efektīva pieeja mājokļu drošībai valstī faktiski neeksistē. Liela daļa Latvijas dzīvojamā fonda degradējas pat līdz grausta stāvoklim.

Mikrouzņēmumu nodokļa ēra tuvojas savam noslēgumam © DIENA(15)

Vienas no būtiskākajām izmaiņām šogad paredzētajā nodokļu reformas kontekstā varētu būt saistītas ar mikrouzņēmuma nodokļa (MUN) likvidēšanu. Par to liecina koalīcijas pārstāvju publiskie izteikumi, tāpat to lobē gan vairums ekonomikas ekspertu, gan Latvijas Banka.

Dienas gaitā pastiprināsies vējš

Otrdien Latvijā pieņemsies spēkā dienvidu vējš, vakarā valsts rietumu un centrālajā daļā tā ātrums brāzmās sasniegs 14-19 metrus sekundē, dažviet jūras krastā - 22 metrus sekundē, prognozē sinoptiķi.

Radzevičs: politiskais spiediens ir © DIENA(4)

Politiķiem jārunā par stratēģiskajiem uzdevumiem, nevis jāpārbīda cilvēki kā šaha figūras kapitālsabiedrību vadībā – Romānam Meļņikam saka Rīgas izpilddirektors Juris Radzevičs.

LVM pērn realizējusi rekordlielu apmēru koku stādu

Valsts mežu apsaimniekotājas a/s Latvijas valsts meži (LVM) struktūrvienība LVM Sēklas un stādi 2019.gadā realizējusi rekordlielu koku stādu apjomu - 56,3 miljonus stādu jeb par 6,6% vairāk nekā gadu iepriekš, liecina informācija LVM mājaslapā.

Centrāltirgus teritorijas nomnieks neplāno pats demontēt tajā esošos kioskus(2)

Rīgas Centrāltirgus nomnieks SIA Tirdzniecības nams Latgales priekšpilsētā neplāno demontēt Gogoļa ielas laukumā esošos tirdzniecības kioskus un apsver iespēju vērsties tiesā, ja Rīgas domes Īpašuma departamenta pārstāvji demontāžu sāks paši, jo nomnieks savas līguma saistības esot pildījis, aģentūrai LETA pauda kompānijas valdes loceklis Armands Veinbergs.