Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +5 °C
Daļēji apmācies
Sestdiena, 28. marts
Ginta, Gunda, Gunta

Ziņas

Latvijā sākusies Covid-19 transmisija sabiedrībā(55)

Epidemiologiem negūstot informāciju par vairāku jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 slimnieku inficēšanās gaitu, speciālisti atzinuši, ka Latvijā ir sākusies Covid-19 transmisija sabiedrībā.

Spriedums lietā par Ušakova atstādināšanu no Rīgas mēra amata būs pieejams aprīlī(4)

Tiesa ir pagarinājusi sprieduma sagatavošanas termiņu Saskaņas politiķa Nila Ušakova sūdzībā par vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces (AP) rīkojumu par viņa atstādināšanu no Rīgas mēra amata. Sākotnēji nolēmumu bija plānots sagatavot līdz trešdienai, 25.martam, bet tiesa ir pagarinājusi termiņu līdz 8.aprīlim, aģentūra LETA noskaidroja tiesā. Tiesu lietu skatīja 4.martā.

Daugavpils slimnīca sākusi aizsargmasku šūšanu(3)

Lai vajadzības gadījumā spētu nodrošināt aizsarglīdzekļus mediķiem, Daugavpils slimnīcā sākta aizsargmasku šūšana, informēja SIA Daugavpils reģionālā slimnīca sabiedrisko attiecību speciāliste Gundega Gronska.

Bankas palielina bezkontakta maksājumu limitu kartēm līdz 50 eiro

Lai ierobežotu Covid-19 vīrusa izplatību Latvijā, mazinot tiešos cilvēku savstarpējos kontaktus, saskarsmi ar maksājumu terminālu virsmām, līdz ar to arī kontaktu ar citiem cilvēkiem, sākot no 26. marta bankas paaugstina bezkontakta maksājumu limitu kartēm līdz 50 eiro, informē Finanšu nozares asociācijas pārstāvis Edgars Pastars.

Levits aicina pēc novadu reformas īstenošanas ar likumu noteikt latviešu vēsturiskās zemes un vietējo kopienu tiesības(12)

Valsts prezidents Egils Levits 24. martā ir nosūtījis Saeimai savus priekšlikumus likumprojekta Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums trešajam lasījumam. Levits ir norādījis, ka arī pēc otrā lasījuma likumprojektā joprojām nepietiekami spēcīgi ir noteikta iedzīvotāju demokrātiskā piederība vietējām kopienām un kultūrvēsturiskās identitātes stiprināšana, portālam Diena.lv pavēstīja Valsts prezidenta kancelejas Mediju centra vadītāja Justīne Deičmane.

Augsta interese par kredītbrīvdienām. Grūtību iemesli – dīkstāve, bezdarbs, bezalgas atvaļinājums © DIENA(9)

Kredītņēmēju interese par kredītbrīvdienām saistībā ar Covid-19 izraisīto ekonomisko krīzi ir gana liela, Dienai apliecina lielākajās bankās. Par kredītsaistību atlikšanu interesējas gan privātpersonas, gan uzņēmēji. No banku atbildēm iezīmējas skaidras tendences: privātpersonu grūtību veikt kārtējos kredītmaksājumus galvenie iemesli ir darba zaudēšana, atrašanās bezalgas atvaļinājumā, dīkstāve, kā arī pieprasījuma krass samazinājums individuālajiem uzņēmējiem un pašnodarbinātajiem. Banka Luminor īpaši atzīmē, ka biežāk kredītbrīvdienas nepieciešamas pašnodarbinātajām personām, individuālajiem komersantiem un mikrouzņēmējiem.