Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +3 °C
Apmācies
Svētdiena, 29. marts
Agija, Aldonis

Ziņas

Visā pasaulē atzīmēs Zemes stundu

Zemes stunda ir viena no lielākajām vides kustībām pasaulē un dalība tajā ir simbolisks rīcība, lai kopīgi paustu atbalstu plašākām pārmaiņām. Pasaules Dabas Fonds un akcijas partneris Latvijā Tetra Pak aicina sestdien, 28. martā, plkst. 20.30 piedalīties Zemes stundā savās mājās, izslēdzot vai iespējami samazinot apgaismojumu uz vienu stundu.

Aicina neatsaukties izspiešanas šantāžai e-pastā(1)

Tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija Cert.lv aicina iedzīvotājus neatsaukties šantāžai, kas patlaban izplatās e-pastā un kurā ļaundaris apgalvo, ka ievācis sensitīvu informāciju par iespējamo upuri, liecina Cert.lv paziņojums mājaslapā.

Pēdējā diennaktī apstiprināti 36 Covid-19 gadījumi(9)

Jaunā koronavīrusa izraisītā slimība Covid-19 pēdējā diennaktī apstiprināta vēl 36 cilvēkiem, līdz ar to kopumā ar to valstī saslimuši 280 cilvēki, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.

Ārkārtas situācija nav viesusi būtiskas izmaiņas kravu pārkraušanā Rīgas ostā

Divu nedēļu laikā, kopš Latvijā ieviesta ārkārtas situācija un spēkā stājušies dažādi ierobežojumi saistībā ar Covid 19 izplatību, Rīgas ostā pieņemti un apkalpoti 119 kuģi un kopā pārkrauts 908 000 tonnu dažādu kravu. Kravu plūsma norit gan ar jūras pārvadājumiem, gan pa sauszemi, izmantojot autotransportu un dzelzceļu. Kopš 13.marta Rīgas ostā saņemot un nosūtot kravas apkalpotas 20 300 autotransporta vienības un 6 300 dzelzceļa vagonu vienības, portālu Diena.lv informēja Rīgas brīvostas pārvaldes pārstāve Liene Ozola.

Muižnieks LU oficiāli uz otro termiņu © DIENA(3)

Laikā, kad faktiski visi Ministru kabineta lēmumi vērsti uz situācijas normalizēšanu valstī saistībā ar jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatību, šonedēļ valdība pieņēma arī kādu ar to nesaistītu lēmumu. Proti, Latvijas Universitātes (LU) rektora amatā tika apstiprināts Indriķis Muižnieks. Šo lēmumu ministri pieņēma attālinātā valdības sēdē un bez diskusijām, lai arī iepriekš skandāls saistībā ar LU rektora iecelšanu tika minēts kā iemesls, lai prasītu izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas (JKP) atkāpšanos.

Pabalstu varētu saņemt ilgāk © DIENA(7)

Lai gan gada sākumā spēkā stājās grozījumi likumā, kas ļāva samazināt bezdarbnieku pabalsta izmaksas ilgumu par vienu mēnesi, ņemot vērā Covid-19 radītās krīzes sekas, Labklājības ministrija (LM) strādā pie priekšlikumiem, kas ļautu pārskatīt pabalsta izmaksas ilgumu atsevišķām sociālajām grupām.

Piektdiena būs šogad siltākā diena

Piektdienas pēcpusdienā gaisa temperatūra Latvijā sasniegs +12..+15 grādus, līdz ar to gaidāma siltākā diena kopš pērnā gada oktobra, prognozē sinoptiķi.

Salaspils un Garkalnes novados pieaudzis Covid-19 gadījumu skaits(2)

Aizvadītajā diennaktī nedaudz pieaudzis ar jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 inficēto skaits Salaspils un Garkalnes novados, kuros agrāk inficēti bija viens līdz pieci cilvēki, bet tagad - seši līdz desmit, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.