Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +2 °C
Daļēji apmācies
Piektdiena, 3. aprīlis
Daira, Dairis

Ziņas

ĀM: Latvija atzinīgi vērtē Ukrainas panākumus reformu īstenošanā(5)

Otrdien, 31. martā, Ukrainas Augstākās radas pieņemtie grozījumi par lauksaimniecības zemes aprites kārtību un pirmajā lasījumā atbalstītais likuma projekts par grozījumiem banku darbības regulēšanas mehānismu uzlabošanai ir nozīmīgs solis Ukrainas ciešākas integrācijas virzienā Eiropas Savienībā (ES), teikts Latvijas Ārlietu ministrijas paziņojumā.

Dīkstāves pabalsti nepienāksies AKKA/LAA vai LaIPA autoratlīdzību saņēmējiem(1)

Lai arī valdība otrdien nolēma izmaksāt dīkstāves pabalstu pašnodarbinātajiem, autoratlīdzību saņēmējiem un mikrouzņēmumu nodokļa maksātājiem, uz šo pabalstu nevarēs pretendēt cilvēki, kuri saņem Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūras/Latvijas Autoru apvienības (AKKA/LA) vai Latvijas izpildītāju un producentu apvienības (LaIPA) administrētās autoratlīdzības, neatkarīgi no viņiem izmaksāto autoratlīdzību summas, šodien preses konferencē norādīja kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA).

Pabalsts pienāksies tiem, kuriem kopš 14. marta nav saimniecisko ienākumu © DIENA(11)

Latvijā uz dīkstāves pabalstu varēs pretendēt arī pašnodarbinātie, mikrouzņēmumos strādājošie un autoratlīdzību saņēmēji, vakar lēma valdība. Saskaņā ar Valsts ieņēmumu dienesta (VID) sniegto informāciju 2019. gada 4. ceturksnī kopumā Latvijā bija 29 292 pašnodarbinātas personas, kuras darbojas dažādās nozarēs, 1160 personas ir reģistrējušās kā pašnodarbinātās personas kultūras jomā. Jāmin, ka šie cilvēki nevar pretendēt uz bezdarbnieka pabalstu.