Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +1 °C
Daļēji apmācies
Otrdiena, 25. februāris
Alma, Annemarija

Ziņas

Siguldā mirušā autosportista lietā aiztur VUGD amatpersonu(5)

Iekšējās drošības birojs (IDB) privātu svinību laikā Siguldā bojāgājušā autosportista Nika Elekša nāves lietā aizturējis kādu Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) amatpersonu, noskaidroja aģentūra LETA.

Apstiprināts sugas aizsardzības plāns sešām Latvijā ligzdojošām pūcēm(2)

Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) uzdevumā izstrādāts sugas aizsardzības plāns sešām Latvijā regulāri ligzdojošām pūču sugām, kurā atrodama izsmeļoša informācija par sugu raksturojumu, izplatību un populāciju, apdraudētību, sugu līdzšinējiem pētījumiem un ieteikumiem, kā dažādu sugu pūces turpmāk sargājamas, portālam Diena.lv pavēstīja DAP Dabas skaitīšanas vadītājas asistente Ilze Reinika.

Nākamnedēļ paziņos tiesas nolēmumu Bērnu slimnīcas kukuļošanas lietā

Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa ceturtdien pieņēma precizēto vienošanos starp apsūdzētajiem tā dēvētajā Bērnu slimnīcas kukuļošanas lietā un prokuroru un pēc tam devās pārtraukumā līdz 20.februārim, kad tiks paziņots nolēmums, aģentūrai LETA pastāstīja tiesas pārstāve Viktorija Mežance.

Grib ierobežot krievu kanālu skaitu © DIENA(44)

Tas ir simbolisks un svarīgs solis, kurš gan pilnībā neatrisina problēmu, ka Latvijas sabiedrība dzīvo divās informatīvajās telpās. Tā par Valsts prezidenta Egila Levita iniciatīvu pārskatīt Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumu, nosakot, ka visiem televīzijas abonentiem nodrošinātajā pamatpiedāvājumā vismaz 80% no visām iekļautajām papildu televīzijas programmām jābūt tādām, kuru saturs sākotnēji veidots kādā no Eiropas Savienības vai Eiropas Ekonomiskās zonas oficiālajām valodām, teic mediju eksperts Mārtiņš Kaprāns.

Luksemburga piešķirs līdzfinansējumu vides attīrīšanai militāros objektos Latvijā

Trešdien, 12. februārī, Briselē NATO aizsardzības ministru sanāksmes laikā aizsardzības ministrs Artis Pabriks (A/P) un Luksemburgas valdības Luksemburgas valdības pārstāvis aizsardzības jautājumos Anri Kokss parakstīja saprašanās memorandu, kas paredz līdzfinansējuma piešķiršanu vides attīrīšanas darbiem militāros objektos Latvijā, stiprinot Latvijas uzņemošās valsts atbalsta spēju, portālam Diena.lv pavēstīja Aizsardzības ministrijas (AM) pārstāve Vita Briže.

Izstrādāts jauno elektrovilcienu eksterjera dizains(13)

Trešdien, 12. februārī, satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP) tikās ar AS Pasažieru vilciens valdes priekšsēdētāju Rodžeru Jāni Griguli, kā arī Čehijas uzņēmuma Škoda Vagonka pārstāvjiem – valdes priekšsēdētāju Martinu Bednāru un pārdošanas direktoru Ivo Gurņaku –, lai pārrunātu elektrovilcienu ražošanas projekta norises gaitu, portālam Diena.lv pavēstīja Pasažieru vilciena pārstāve Agnese Līcīte. Tikšanās laikā ministrs dāvanā saņēma jauno elektrovilcienu modeli, tādējādi pirmo reizi arīdzan plašākai publikai Latvijā atrādot topošo vilcienu dizainu.

Piedāvā palielināt ģimenes valsts pabalstu(9)

Gaidāmo nodokļu izmaiņu kontekstā piedāvā palielināt ģimenes valsts pabalstu par bērniem, lēšot, ka gadā tas papildus izmaksātu no 81 līdz pat 97 miljoniem eiro, paredz aģentūras LETA rīcībā esošais ministriju izstrādātais piedāvājums nodokļu politikas pamatnostādņu izmaiņām no 2021.gada līdz 2025.gadam.