Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

PVD pārbaudes Ģirģena mātes uzņēmumā bijušas ieplānotas, nevis spontānas(6)

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) iekšlietu ministra Sanda Ģirģena (KPV LV) mātei piederošajā uzņēmumā Krustpils ceļavējš 3 veicis plānveida pārbaudi, aģentūra LETA noskaidroja dienestā. PVD Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistere pastāstīja, ka PVD Krustpils ceļavēju 3, saskaņā ar pārbaužu plānu, pērn ir pārbaudījis divas reizes un šogad vienu reizi. "Tā ir bijusi plānveida pārbaude," sacīja Meistere.

LDz koncerna uzņēmumi saņem ģimenei draudzīga komersanta statusu(1)

Koncerna Latvijas dzelzceļš (LDz) uzņēmumi arī šogad ir saņēmuši Labklājības ministrijas apbalvojumu Ģimenei draudzīgs komersants, kas apliecina, ka uzņēmumiem ir svarīgi ne tikai finanšu rādītāji, bet arī darbinieki un ģimenei piemērotas dzīves un darba vides veidošana.

Sāk pārbaudes vairāk nekā 300 OIK elektrostacijās(4)

Uzsākta vērienīga pārbaude vairāk nekā 300 elektrostacijās, kas saņēmušas tiesības pārdot elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros, elektroenerģijas pašpatēriņa kontroles uzlabošanai, portālu Diena.lv informēja Ekonomikas ministrija (EK).

SEB banka brīdina par krāpnieku izsūtītiem e-pastiem(4)

"Esam saņēmuši informāciju, ka SEB bankas klientiem tiek izplatītas krāpnieciska satura e-pasta vēstules SEB bankas vārdā ar aicinājumu atvērt norādīto saiti un ievadīt Smart-ID kodu. Aicinām šos e-pastus nekavējoties izdzēst, neatvērt norādīto saiti un neizpaust savus datus un paroles," aģentūrai LETA sacīja bankas privātpersonu segmenta komunikācijas vadītāja Elīna Neimane.

Gaidāmo pērkona negaisu laikā iespējami pat virpuļviesuļi

Šonedēļ Latvijas teritorijā no dienvidiem ieplūst neierasti karsts un mitrs gaiss, kas veicinās stipru pērkona lietusgāžu veidošanos, un Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC) aicina iedzīvotājus sekot līdzi jaunākajām prognozēm un ievērot piesardzību, tuvojoties negaisam.

Avārijā Rēzeknes novadā gājis bojā nepilngadīgais(1)

Pirmdien Rēzeknes novada Kaunatas pagastā, pārpildītai mašīnai ietriecoties kokā un iebraucot ezerā, dzīvību zaudējis nepilngadīgais, aģentūru LETA informēja Valsts policijas (VP) Latgales reģiona pārvaldes pārstāve Ksenija Belova.

Ministri lems par lielo ostu valdes locekļu algu samazināšanu(1)

Valdība otrdien izskatīs satiksmes ministrs Tāļa Linkaita (JKP) piedāvājumu lemt par izmaiņām ostu valdes locekļu atalgojuma regulējumā, rosinot aptuveni par ceturto daļu samazināt lielo ostu vadības algas. Ministru kabineta noteikumi nosaka ostu valdes locekļu mēnešalgu apmēru atbilstoši ostu iedalījumam, kas savukārt noteikts saskaņā ar ostas bilances kopsummu un neto apgrozījumu. Šobrīd valdes priekšsēdētāja alga mazajās ostās ir 854 eiro, vidējās ostās - 2134 eiro, bet lielajās ostās - 3984 eiro mēnesī, savukārt lielo un vidējo ostu valdes locekļu mēnešalgu nosaka 95% apmērā no ostas valdes priekšsēdētāja mēnešalgas.

Šogad pirmo reizi Latvijā oranžā līmeņa brīdinājums karstuma dēļ(5)

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC) izsludinājis brīdinājumu par gaidāmu karstumu otrdien, trešdien un ceturtdien. Dienas laikā gaisa temperatūra daudzviet paaugstināsies līdz +27..+32 grādiem, bet trešdien un ceturtdien vietām valsts dienvidos karstums kļūs ļoti stiprs - gaisa temperatūra sasniegs +33 vai pat +34 grādus, brīdina sinoptiķi.

Šodien Latvijā valdīs karstums un dārdēs pērkons

Otrdien Latvijā, no dienvidiem samazinoties mākoņu daudzumam un karsējot saulei, gaisa temperatūra pakāpsies līdz +26..+31 grādam, prognozē sinoptiķi. Karstākais laiks gaidāms vēlā pēcpusdienā valsts dienvidos. Vēsāk nekā citviet valstī būs Ziemeļkurzemes piekrastē; gaisa temperatūra Kolkasragā var saglabāties zem +20 grādiem.

Jaunsardze un skolas lielu pārmaiņu priekšā © DIENA(21)

Ieviešot valsts aizsardzības mācību (VAM), būtiski mainīsies ne vien skolēnu ikdiena, bet arī Jaunsardzes funkcijas, paredz Aizsardzības ministrijas (AM) izstrādātais plāns, par kuru otrdien gaidāms konceptuāls Ministru kabineta lēmums. AM atzīst, ka tieši skolotāju sagatavošana būs lielākais izaicinājums. VAM skolotājiem tiks prasīta augstākā izglītība, militārā sagatavotība un bērnu un jauniešu pasākumu organizēšanai nepieciešamās prasmes. Skolotājus piesaistīt un sagatavot plānots divos veidos: sedzot mācību izdevumus par augstākās izglītības ieguvi esošajiem jaunsargu instruktoriem un pieņemot darbā sporta skolotāju sagatavošanas programmas absolventus.

Norīkos papildu 16 vilcienus maršrutā Rīga-Dubulti-Rīga

Pasažieru vilciens no otrdienas, 11.jūnija norīkos 16 papildu vilcienus maršrutā Rīga-Dubulti-Rīga, ņemot vērā tuvākajās dienās gaidāmos atpūtai pludmalē piemērotos laika apstākļus, aģentūru LETA informēja AS Pasažieru vilciens pārstāve Agnese Līcīte.

Latvijas olu ražotāji aicina PVD nopietnāk pārbaudīt no Ukrainas importētās olas

Latvijas olu ražotāji vērsušies pie Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) un citām atbildīgām institūcijām, aicinot veikt ļoti nopietnas pārbaudes no Ukrainas importētām olām saistībā ar salmonellas konstatēšanu no Ukrainas vestajā olu baltuma masā, aģentūru LETA informēja Latvijas Olu un putnu gaļas ražotāju asociācijā.