Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Ziņas

Vitenbergs: Katram ēdināšanas un izmitināšanas sektorā strādājošajam varētu izmaksāt 300 eiro lielu grantu mēnesī(8)

Katram ēdināšanas un izmitināšanas sektorā strādājošajam varētu trīs mēnešus izmaksāt 300 eiro lielu grantu mēnesī, sacīja ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (KPV LV). Pieņemot, ka grantiem tiktu pieteikti visi sektorā nodarbinātie, tas valsts budžetam izmaksātu 36 miljonus eiro. Ekonomikas ministrs piebilda, ka patlaban nav zināms, kurā budžeta programmā šie līdzekļi tiks rasti.

Valmierā bērnudārza Sprīdītis darbiniekiem kļūdaini aizsūtīti it kā pozitīvi Covid-19 analīžu rezultāti(2)

Valmierā konstatēta Covid-19 testēšanas kļūda bērnudārza Sprīdītis darbiniekiem, informē Valmieras pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Melece. Četriem darbiniekiem kļūdaini aizsūtīti it kā pozitīvi Covid-19 analīžu rezultāti nevis tāpēc, ka būtu pieļautas kļūdas testēšanā, bet gan tāpēc, ka "cilvēciskā faktora dēļ" radās kļūdas, manuāli ievadot testēšanas rezultātus Centrālās laboratorijas (CL) informācijas sistēmā, uzsvēra CL pārstāve Līga Ribkinska.

ĀM plāno izveidot līgumdarbinieku pieņemšanas kritērijus

Pēc Valsts kontroles Ārlietu ministrijas (ĀM) pagājušā gada revīzijā konstatētajām nepilnībām ĀM līgumdarbinieku skaita noteikšanā un tā palielināšanai nepieciešamās naudas plānošanā, ministrija plāno izveidot līgumstrādnieku pieņemšanas kritērijus.

Latvenergo turpinās vadīt Žīgurs

AS Latvenergo padome lēmusi pagarināt darba attiecības ar energokompānijas vadītāju Āri Žīguru un līdzšinējiem valdes locekļiem, aģentūru LETA informēja Ekonomikas ministrijā (EM).

BVKB sāks degvielas valsts drošības rezervju kontroli(5)

Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) sāks degvielas drošības rezervju uzglabāšanas vietu pārbaudes Latvijas teritorijā, kopumā pārliecinoties par teju 817 000 tonnu dīzeļdegvielas un benzīna kvalitāti un pieejamību valsts mēroga enerģētiskās krīzes vai valsts apdraudējuma gadījumā, aģentūru LETA informēja BVKB.

Bez rokasspiediena, radu un draugu pulka © DIENA(1)

Skolas un pirmsskolas izlaidumus pārsvarā plāno atbilstoši pašreizējiem ierobežojumiem – dokumentus absolventiem drīkst izsniegt, bet bez viesu klātbūtnes, vienkopus nedrīkst pulcēties vairāk par 25 cilvēkiem un jāievēro divu metru distance. Turklāt līdz 9. jūnijam, kas vairāk attiecas uz svinīgajiem pasākumiem bērnudārzos, ieteicama arī sejas masku lietošana, bet tā nav obligāta prasība.