Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Ziņas

Svarīgi celt attiecību līmeni ar ASV © DIENA(35)

Ja rodas kādas problēmas attiecībās ar mūsu stratēģisko partneri, ir ārkārtīgi svarīgi tās uzreiz izrunāt visaugstākajā politiskajā līmenī, uzsver kādreizējais Latvijas vēstnieks ASV Aivis Ronis, pozitīvi vērtējot premjera un nākamā Valsts prezidenta interesi par ārpolitiku.

Ceturtdien gaidāmi jauni karstuma rekordi

Ceturtdien Latvijā, pūšot lēnam līdz mērenam dienvidaustrumu vējam, saule gaisu sakarsēs līdz +28..+32 grādiem, prognozē sinoptiķi. Pašlaik Latvijā skaidrs laiks, vien vietām - galvenokārt dienvidaustrumu novados - ir nelieli mākoņi, liecina meteoroloģiskā informācija.

VID veicis procesuālas darbības uzņēmumā Kolonna(7)

Valsts ieņēmumu dienests (VID) šonedēļ veicis procesuālas darbības skaistumkopšanas uzņēmumā Kolonna, kura pārvaldītājs ir Latvijas-Vācijas kopuzņēmums SIA Reho, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija.

LPS: "Problemātiski" ir tikai daži pašvaldību laikraksti(3)

Tikai trīs līdz četru pašvaldību izdoto laikrakstu darbībā ir saskatāmas problēmas, plānoto liegumu pašvaldībām izdot masu informācijas līdzekļus aģentūrai LETA komentēja Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) priekšsēdētājs Gints Kaminskis.

Mēneša laikā saņemti 14 trauksmes cēlēju ziņojumi(2)

Trauksmes celšanas likuma darbības pirmajā mēnesī valsts pārvaldes iestādes saņēmušas 41 ziņojumu, no kuriem gan tikai 14 atzīti par trauksmes celšanas ziņojumiem, aģentūru LETA informēja Valsts kancelejas pārstāve Zane Ozola.

Asociācija: Valstij pārņemot bāriņtiesu funkcijas, tās var kļūt grūtāk sasniedzamas(5)

Otrdien labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV) paziņoja, ka ir plānots valsts pārziņā pārņemt bāriņtiesu funkcijas, kā arī veidot jaunu bērnu tiesību aizsardzības iestādi. Latvijas Bāriņtiesu darbinieku asociācijas valdes priekšsēdētāja un Smiltenes novada bāriņtiesas priekšsēdētāja Aurika Zīvere pauž, ka tādā gadījumā risks, ka iedzīvotājiem bāriņtiesas funkcijas nebūs viegli sasniegt, ir zīmīgs.

Aptauja: Vecāku ieskatā skolēniem vairāk jāmāca ikdienas un sadzīves prasmes(3)

Mēģinot noskaidrot vecāku un skolēnu viedokļus par izglītības sistēmu, Skola2030 un uzņēmums Edurio veiktās aptaujas par pašreizējo mācīšanās pieredzi skolās Latvijā. Kopā tika aptaujāti 737 vecāki un 3304 7.-12.klases skolēni no 327 Latvijas skolām. Vecākiem un skolēniem tika vaicāts par, viņuprāt, svarīgiem izglītības mērķiem, nepieciešamajām izmaiņām mācību pieejā un saturā, kā arī citām lietām, ar ko viņi ikdienā saskaras skolā.

Latvijā aptur zāļu Rigvir reģistrāciju(9)

Līdz neatbilstību novēršanai Zāļu valsts aģentūra (ZVA) apturējusi zāļu Rigvir šķīdums injekcijām reģistrāciju, aģentūra LETA uzzināja iestādē. ZVA skaidroja, ka šī gada laikā tika konstatēti kvalitātes defekti vairākām Rigvir sērijām, tādēļ tika apturēta šo zāļu izplatīšana. Uzņēmums, kas zāles Rigvir reģistrējis - SIA Latima -, joprojām nav noteicis konkrētu, viennozīmīgu neatbilstības cēloni konstatētajam kvalitātes defektam, skaidroja ZVA.