Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Ziņas

Ceturtdien līs

Ceturtdien Latvijā, sākot no valsts rietumiem un dienvidiem, palaikam gaidāmi nokrišņi - galvenokārt neliels lietus, prognozē sinoptiķi.

Zinātnieki un sabiedrībā zināmi cilvēki atklātā vēstulē vērsušies pret IZM jauno doktorantūras modeli(16)

Vairāk nekā 800 zinātnieki un sabiedrībā zināmi cilvēki atklātā vēstulē vērsušies pie Valsts prezidenta Egila Levita, Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV), Ministru kabineta un Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM), lūdzot pārskatīt ministrijas rosināto jauno doktorantūras modeli, aģentūrai LETA pavēstīja Ventspils Augstskolas docents, viens no vēstules iniciatoriem Jānis Veckrācis.

Konstatēti traucējumi astoņām trauksmes sirēnām(7)

Šodien, 27.novembrī, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) visā Latvijā ieslēdza trauksmes sirēnas, lai pārbaudītu Valsts agrīnās brīdināšanas sistēmas darbību – trauksmes sirēnu tehnisko stāvokli, bojājumus vai traucējumus sirēnu darbībā un to skaņas signāla dzirdamību. Trauksmes sirēnu pārbaudē tika konstatēti būtiski traucējumi sirēnu automātiskās palaišanas iekārtā, portālu Diena informēja VUGD.

VP pārtraukusi bordeļa darbību Rīgas centrā(15)

Valsts policijas (VP) Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes likumsargi aizvadītajā nedēļas nogalē pārtraukuši kāda bordeļa, kurā nodarbinātas ārvalstu sievietes, informēja VP

Modernizētā robežšķērsošanas vieta Silene nodota ekspluatācijā(2)

VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) pabeigusi robežšķērsošanas vietas Silene pārbūvi un modernizāciju Skrudalienas pagastā, Daugavpils novadā. Objekts nodots ekspluatācijā 22. novembrī. Darbi tika realizēti Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas valdību pasākuma plāna ietvaros, norāda VNĪ valdes loceklis Jānis Ivanovskis-Pigits.

Tieslietu padome atkārtoti noraida Ekonomisko lietu tiesas izveidi(3)

Tieslietu padome, izskatot Tieslietu ministrijas sagatavotos grozījumus likumā Par tiesu varu, kas paredz ekonomiskās tiesas izveidi, atkārtoti paudusi noraidošu viedokli par šādas specializētas tiesas izveidi, aģentūru LETA informēja Augstākās tiesas pārstāve Rasma Zvejniece.

Kā izdodas tik daudz smaidīt?! © DIENA(10)

Šogad novembrī paiet gads, kopš Antra Ozoliņa atgriezusies Latvijā, bet, runājot par pērnā gada rudenī piedzīvotajām izjūtām, izrādās, ka viņa šeit bijusi, lai piedalītos 13. Saeimas vēlēšanās 6. oktobrī. Staigājusi pa Jūrmalu, Kauguriem, un ienākusi kādā šūšanas darbnīcā – apvaicāties, vai nevajag šuvējas. Vajag! Antra atgriezusies Lielbritānijā, mēneša laikā pieņēmusi lēmumu - sakravājusi mantas, pārdevusi tur viņai piederošo šūšanas darbnīcu un pārcēlusies uz Jūrmalu. "Doma par atgriešanos bija, bet nedomāju, ka tas notiks tik ātri," vaļsirdīgi teic Antra.

VP kriminālvajāšanai nodevusi lietu par nelicencēti publiskotām filmām(1)

Šī gada oktobrī Valsts policijas (VP) Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes amatpersonas pabeidza izmeklēšanu krimināllietā par nelicencēti publiskotām filmām kādā tīmekļa vietnē. Aizdomās par autortiesību un blakustiesību pārkāpšanu aizturēta personu grupa. Policisti nostiprinājuši pierādījumu bāzi un kriminālprocesu nodevuši prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai, portālu Diena.lv informē policijā.

Lielāku algu vilciens aizgājis © DIENA(29)

2020. gadā, visticamāk, tomēr nebūs iespējams izpildīt mediķiem doto un likumā ierakstīto solījumu paaugstināt mediķiem algas par 20%. Par to liecina koalīcijas lēmums valsts budžetu vairs neatvērt, ja nu vienīgi Valsts prezidents Egils Levits pēkšņi nelems citādi. Lai gan veselības ministres Ilzes Viņķeles partija Attīstībai/Par! centās pamest glābšanas riņķi un nāca klajā ar ierosinājumu par trūkstošajiem 60 miljoniem jeb 0,2% no IKP palielināt budžeta deficītu, koalīcija to noraidīja. Tāpat nākamgad nav paredzētas nekādas nodokļu izmaiņas, kas varētu kalpot par naudas avotu algu palielinājumam.

Nav zināms, vai Latvija Expo 2020 Dubaijā būvēs savu paviljonu(8)

Ministru kabinets otrdien atbalstīja priekšlikumu par Latvijas dalību starptautiskajā izstādē Expo 2020, kas nākamgad norisināsies Dubaijā, bet vēl nav zināms, vai tiks būvēts Latvijas paviljons, pēc valdības sēdes žurnālistiem sacīja ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV).