Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

Meklē bezvēsts pazudušo Jeļenu Fedorecu

Valsts policija (VP) meklē 1960. gadā dzimušo Jeļenu Fedorecu, kura pēdējo reizi redzēta 7. jūnijā pie savas dzīvesvietas Rīgā, Purvciema ielā. Iespējams, viņa todien pārvietojās ar sabiedrisko transportu – 3. autobusu uz Bolderājas pludmali.

Latviju par mājvietu izvēlas telemedicīnas uzņēmums, ieviešot attālinātu briļļu pielaikošanu(1)

Darbu Latvijā sācis telemedicīnas uzņēmums SIA Smart Vision, kas piedāvā pasūtīt brilles attālināti, izmantojot 3D tehnoloģiju. Līdz gada beigām uzņēmums Rīgā plāno uzsākt attālinātās redzes pārbaudes savā veikalu tīklā, izmantojot vismodernākās telemedicīnas tehnoloģiskās iespējas. Latvija izvēlēta, pateicoties attīstītajam internetam, kā arī ģeogrāfiskajam izvietojumam, kas izdevīgs eksportam. Līdztekus Baltijas valstīm šo pakalpojumu no Rīgas plānots attīstīt arī Skandināvijas un Polijas tirgū.

Arī piektdiena būs vējaina

Piektdien Latvijā saglabāsies stiprs ziemeļu, ziemeļrietumu vējš. Valsts lielākajā daļā vēja brāzmas kļūs nedaudz vājākas, bet Latgalē un Vidzemes austrumos piektdien gaidāms lielāks vējš nekā ceturtdien, prognozē sinoptiķi.

Latvijas Institūtu vadīs Vita Timermane-Moora(6)

Ceturtdien, 27. jūnijā, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) ar šī gada 1. jūliju Latvijas Institūta (LI) vadītājas amatā uz laiku ir iecēlis karjeras diplomāti Vitu Timermani-Mooru. Ārlietu ministra pārraudzībā esošās iestādes vadība uzticēta ilggadējai diplomātei, lai nodrošinātu pārmaiņu vadību un sagatavotu institūta pārveidošanu par publisku nodibinājumu. LI statusa maiņa ļaus nostiprināt organizācijas autonomiju, paātrināt lēmumu pieņemšanu un efektīvi piesaistīt finansējumu, portālu Diena.lv informē Ārlietu ministrijā (ĀM).

Uz festivālu Lampa norīko papildu vilcienus(7)

Sarunu festivāls Lampa šogad Cēsu pils parkā norisināsies piekto reizi, un šī pasākuma viesu ērtībām nu jau tradicionāli tiek norīkoti papildu vilcieni gan no rīta uz Cēsīm, gan naktī atpakaļ uz Rīgu, portālu Diena informē AS Pasažieru vilciens pārstāvji.

Ar piekrišanu vien nepietiek © DIENA(2)

Sabiedrībā joprojām valda maldīgs uzskats, ka jebkuras personas datus, piemēram, dzīvesvietas adresi, personas kodu un citus datus, var apstrādāt tikai ar cilvēka piekrišanu, norāda Datu valsts inspekcijas (DVI) direktores vietniece Lāsma Dilba. Vairākums arī vēl aizvien nezina, ka no attiecīgās iestādes vai pakalpojuma sniedzēja var pieprasīt paskaidrojumu, kādiem nolūkiem personas dati tiek uzglabāti. Pagājušajā gadā DVI saņēmusi 1206 sūdzības un iesniegumus par iespējamiem personas datu apstrādes pārkāpumiem. Sūdzības iesniegušas gan privātpersonas, gan tiesībsargājošās iestādes, kā arī publiskas organizācijas. Vienlaikus DVI pārstāve atzīst – personu apliecinoša dokumenta kopijas pieprasīšana, lai pārliecinātos par cilvēka pilngadību, ir pārmērīga prasība. Viens no iespējamiem risinājumiem būtu, ka pēc vecuma pārbaudes klienta pases vai ID kartes kopija tiek dzēsta.

Interešu konfliktu nesaskata © DIENA(24)

Publisku protesta vēstuli saistībā ar a/s Latvenergo padomes atlaišanu parakstījušo labas pārvaldības ekspertu vidū ir bijis vismaz viens eksperts, kura labklājība ir tieši atkarīga no Latvenergo vadības labvēlības iepirkumu jomā. "Mūsuprāt, nav pieļaujama situācija, kad bez saprotama pamatojuma pirms termiņa tiek atlaista konkursa kārtībā atlasīta neatkarīga uzņēmuma padome," bija teikts Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei (NA) un valdības vadītājam Krišjānim Kariņam (JV) adresētajā atklātajā vēstulē, ko Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūta vārdā līdz ar tā vadītāju Latvijā Andri Grafu parakstījuši vēl četrpadsmit citi labas pārvaldības eksperti.

Mazinot turpmākos zaudējumus, ABLV banka Luksemburgā atbalsta likvidācijas uzsākšanu(4)

Aizsargājot klientu un akcionāru intereses, kā arī ņemot vērā ievērojamos finansiālos zaudējumus ilgstošā periodā, ABLV Bank Luxembourg pieņēmusi lēmumu par atbalstu likvidācijas uzsākšanai. Atbilstoši vietējam regulējumam, Luksemburgas finanšu uzraudzības iestāde Commission de Surveillance du Secteur Financier (CSSF) iesniegusi lūgumu Luksemburgas komerctiesai par bankas likvidācijas procesa sākšanu.