Laika ziņas
Šodien
Migla

Ziņas

Attiecības bez mākoņiem © DIENA(6)

"Labdien, dārgie draugi!" pēc abu delegāciju tikšanās Rīgas pilī Ukrainas prezidents Volodomirs Zelenskis latviešu valodā uzrunāja preses konferences dalībniekus. Šī ir standarta vizīte, kas ir jāveic prezidentūras sākumā, Dienai norāda Latvijas Ārpolitikas institūta pētniece Elizabete Vizgunova. Jāatgādina, ka Zelenska pirmā vizīte pēc stāšanās prezidenta amatā bija Briselē, skaidri parādot Ukrainas virzību Eiropas Savienības un NATO virzienā. Zelenska viesošanās Latvijā, pēc ekspertes domām, ir mēģinājums veicināt attiecības ar tām valstīm, kuras atbalsta Ukrainas eiroatlantisko virzību, kas arī ir viena no Latvijas ārpolitikas prioritātēm.

Cilvēki, kurus valsts padara par nabadzības ķīlniekiem © DIENA(35)

Iemanās dzīvot arī ar mazām pensijām, maziem pabalstiem, taču problēma tā, ka valsts daudzus cilvēkus ar invaliditāti šādā veidā faktiski iznīcina kā personības. Viņiem nepārtraukti jāsēž ar izstieptu roku sociālajā dienestā, nepārtraukti kādam jālūdz palīdzība – intervijā Romānam Meļņikam saka Sustento valdes locekle Iveta Neimane.

Pēc incidentiem Šveicē airBaltic uzsāk Airbus A220 dzinēju pārbaudi

Pēc drošības incidentiem ar Šveices aviokompānijas Swiss lidmašīnu Airbus A220 dzinēju apstāšanos lidojumu laikā, arī Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic trešdien sākusi savā flotē esošo visu 20 lidmašīnu Airbus A220 dzinēju tehniskās pārbaudes, vēsta LNT Ziņas.

OECD darba grupa kritizē Latviju par nepietiekamu cīņu pret pārrobežu kukuļošanu(3)

Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) Darba grupa korupcijas jautājumos, jaunākajā ziņojumā vērtējot Latvijā īstenoto cīņu pret pārrobežu kukuļošanu, uzteikusi valsts paveikto no tiesību normu un regulējuma viedokļa, tomēr kritizējusi šo normu reālo piemērošanu praksē un tiesībsargājošo institūciju darbu.

Ceturtdien daudzviet līs

Naktī uz ceturtdienu Latviju šķērsos aukstā atmosfēras fronte, tādēļ valsts lielākajā daļā dažbrīd gaidāms lietus, vietām - lietusgāzes, prognozē sinoptiķi.

LVC: Lietus dēļ daudzviet pasliktinājies grants autoceļu un remontposmu stāvoklis

Iestājoties rudenīgiem laikapstākļiem, kad bieži līst, autoceļi ar grants segumu pārmitrinās, zaudē nestspēju un tajos intensīvāk veidojas bedres, ceļi kļūst grūti izbraucami, informē VAS Latvijas Valsts ceļi. Tieši lietus un mitrums apgrūtina autoceļu uzturēšanu, jo slapjā laikā greiderēšana ir mazāk efektīva un bedres ātri vien veidojas atkārtoti.

Olainfarm atklāj jaunu ražošanas korpusu par 3,6 miljoniem eiro

Trešdien, 16. oktobrī, AS Olainfarm 47. gadu jubilejas mēnesī svinīgi atklāja jauno ražošanas korpusa ēku, kuras būvniecībā un iekārtu iegādē ieguldīti aptuveni 3,6 miljoni eiro. AS Olainfarm līdz ar jaunā korpusa atklāšanu būs gatava Krievijas speciālas zāļu serializācijas un izsekojamības prasībām, portālu Diena.lv informē uzņēmumā.

Pārspēts 16. oktobra nacionālais siltuma rekords

Trešdienas pēcpusdienā Latvijas lielākajā daļā gaisa temperatūra paaugstinājusies līdz +18..+20 grādiem, un tik silts laiks 16.oktobrī ir pirmo reizi valsts meteoroloģisko novērojumu vēsturē.