Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā -4 °C
Apmācies
Sestdiena, 2. decembris
Sniedze, Meta

Deja

Agris Daniļevčs savā jubilejā aicina uz autorkoncertu Manas tautas dejas

Deju skolas Dzirnas vadītājs, horeogrāfs Agris Daniļevčs, atzīmējot savu 55. jubileju, aicina uz autorkoncertu Manas tautas dejas 18. oktobrī plkst. 19 Rīgā VEF Kultūras pilī un 27. oktobrī plkst. 19 Siguldas pilsētas kultūras centrā Siguldas devons, informēja pasākuma parstāve Dagnija Dižbite.

48 baltie gulbji uz vienas skatuves © DIENA

5. novembrī Dailes teātri baleta trupa St. Petersburg Festival Ballet uzstāsies ar programmu Gulbju ezers, kura ir unikāla ar to, ka gulbjus atveidos 48 balerīnas. Vakars notiks divos cēlienos, tajā skanēs Pētera Čaikovska mūzika

FOTO: Deju lieluzvedums No zobena saule lēca Vecāķu pludmalē(1)

Dejas izrāde No zobena saule lēca, kas skatītāju simpātijas gūst jau kopš pirmizrādes 2010. gada, Latvijas valsts simtgadē atgriežas pie skatītājiem ar pārsteidzošu konceptu - izrādi brīvā dabā, jūras krastā. Pirmās izrādes ir notikušas, bet vēl divas notiks sestdienas, 25. augusta, vakarā.

Horeogrāfe Lizbeta Gruveza Liepājā izdejos Bobu Dilanu

Liepājas koncertzālē Lielais dzintars 29. septembrī plkst. 22.30 mūsdienu mākslas festivāls Liepājas Mākslas forums aicina uz dejas izrādi Lizbeta Gruveza izdejo Bobu Dilanu, kur intīmā vakara gaisotnē pasaulslavenā beļģu horeogrāfe un dejotāja Lizbeta Gruveza (Lisbeth Gruwez) dejā saplūdīs ar popmūzikas poēta Boba Dilana (Bob Dylan) aizkustinošajām dziesmām, informēja pasākuma pārstāve Santa Margeviča.

Jau deviņpadsmito gadu Jūrmala pulcēs pasaules baleta zvaigznes

Sestdien, 4. augustā, Dzintaru koncertzālē norisināsies jau 19. Starptautiskais baleta festivāls _Baleta zvaigznes Jūrmalā, kurā šogad viesosies baleta izcilības no Vācijas, Šveices un Horvātijas baleta trupām, pārstāvot Koreju, Meksiku, Itāliju, Ukrainu, Spāniju, Baltkrieviju un Austrāliju.

VIDEO: Deju lieluzvedums un īstās latgaliešu kāzas

Tuvojoties Dziesmu un deju svētku kulminācijai svētdienas vakarā portāls Diena.lv un LMT Straume aicina atskatīties uz emocijām, kas valdīja deju lieluzveduma Māras zeme laikā Daugavas stadionā un piedāvā ieskatu īstās latgaliešu kāzās Latvijas etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā kopā ar Māru Sleju un Gintu Andžānu.

TIEŠRAIDE: Ieskats uzveduma Māras zeme aizkulisēs

Deju lieluzvedums Māras zeme ir viens no XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku centrālajiem un dalībnieku ziņā kuplākajiem notikumiem. Portāls Diena.lv sadarbībā ar LMT Viedtelevīziju aicina šovakar, 7. jūlijā no plkst. 21.45 tiešraidē no Daugavas stadiona ielūkoties uzveduma tapšanas aizkulisēs. Tiešraides vadītāji Māra Sleja un Gints Andžāns dosies svētku dalībnieku un skatītāju pulkā, lai parādītu, kādas emocijas valda, kopīgiem spēkiem gatavojoties simtgades lielākajam deju notikumam. Tiešraides video meklē zemāk!

FOTO: Grandiozos deju rakstos izstāsta mūsu tautas vēsturi(3)

Piektdien Daugavas stadionā aptuveni 18 tūkstoši visu paaudžu deju kolektīvu dalībnieki izdejoja latviešu tautas vēstures nozīmīgākos brīžus no pašiem pirmssākumiem līdz pat mūsdienu Latvijai. Caur laukumā izveidoto ornamentu, mūziku, enerģiju, ritmu un krāsu četros nosacīti izveidotos tautas vēstures posmos dejotāji iezīmēja tautas dejas un dziesmas ciešo saikni ar cilvēka mūža ritumu un viņa laiku, bet katras daļas centrā īpašā aranžējumā bija sadzirdami arī Dziesmu svētku repertuāra motīvi.

Festivālā Laiks dejot viesosies izrādes no Lietuvas, Igaunijas un Somijas

Ikgadējā starptautiskajā laikmetīgās dejas festivālā Laiks dejot, kas no 2. līdz 6. jūnijam norisināsies Rīgā, viesosies četras izrādes no Igaunijas, Lietuvas un Somijas – valstīm, kas tāpat kā Latvija šogad atzīmē 100 gadu jubileju, informēja festivāla pārstāve Maija Uzula-Petrovska.