Laika ziņas
Šodien
Migla
Piektdiena, 1. decembris
Emanuels, Arnolds

Deja

Notiks Latvijas horeogrāfu un ārvalstu recenzentu tiešsaistes sarunas

22. un 25. februārī notiks projekta 2D Deja tiešsaistes sarunas starp latviešu dejas māksliniekiem un ārvalstu autoriem, kas rakstījuši recenzijas par viņu izrāžu video ierakstiem, informēja Latvijas Dejas informācijas centra sabiedrisko attiecību konsultante Maija Treile.

Dejas domas mēs visi radām kopā. Pārsteigums dejas mākslā interneta vietnē Dance.lv © DIENA

"Šajā miniatūrā es strādāšu ar stāvokli, kurā iecerēts, cik nu tas iespējams, izdzēst pieredzi un zināšanas par to, kā veikt jebkādu kustību, dodot sev iespēju kustēties brīvi no priekšstatiem un ieradumiem," par savu darbu Skaļākā vieta pasaulē raksta horeogrāfe Agnese Bordjukova. Tiešsaistes projekts Deja domā. Kā deju uztvert, saprast un aprakstīt aicina interneta vietnē Dance.lv iepazīties ar astoņiem dažādu žanru dejas jaundarbiem videoformātā, horeogrāfa radošā procesa piezīmēm un 16 recenzijām. Jāatzīmē, ka projekts ir ticis nominēts Dejas balvai 2019– 2020 kategorijā Pārsteigums dejas mākslā.

Projekts Deja domā. Kā deju uztvert, saprast un aprakstīt tiešsaistē iepazīstina ar dažādiem dejas žanriem

Tiešsaistes projekts Deja domā. Kā deju uztvert, saprast un aprakstīt ar astoņiem dažādu žanru dejas jaundarbiem video formātā, horeogrāfu radošā procesa piezīmēm un sešpadsmit recenzijām, aicina iepazīt dažādu žanru Latvijas deju un reflektē par dejas uztveres un aprakstīšanas iespējām. Projekts nominēts Dejas balvai 2019–2020 kategorijā Pārsteigums dejas mākslā, informēja Latvijas Dejas informācijas centr a pārstāve Maija Treile.

Paziņoti Dejas balvas nominanti. Mūža balva – Ingrīdai Edītei Saulītei un Haraldam Ritenbergam

8. janvārī Kultūras ministrijas organizētā tiešsaistes konferencē tika pasludināti nacionālas nozīmes apbalvojuma – Dejas balvas – pretendenti 12 nominācijās un mūža balvas dejas mākslā saņēmēji – dejas pedagoģe, horeogrāfe un Deju svētku virsvadītāja Ingrīda Edīte Saulīte un baletdejotājs, pedagogs Haralds Ritenbergs, informēja Latvijas Dejas informācijas centra pārstāve Maija Treile.

Zirgu pastā varēs noskatīties Karīnas Lapšinas diplomdarba izrādi Я, ты, мы – равны

7. augustā plkst. 19 un 8. augustā plkst. 18 un 21 Latvijas Kultūras akadēmijas Teātra mājā Zirgu pasts pirmizrādi piedzīvos horeogrāfes Karīnas Lapšinas izrāde Я, ты, мы – равны (Es, tu, mēs – vienlīdzīgi), kas ir viņas diplomdarbs, absolvējot Latvijas Kultūras akadēmijas Audiovizuālās un skatuves mākslas maģistrantūru, informēja Latvijas Kultūras akadēmijas pārstāvji.

Liepājas mākslas forumu ieskandinās ar dejas izrādi Labrys

Gaidot sesto mūsdienu mākslas festivālu Liepājas mākslas forums, sestdien, 25. jūlijā, plkst. 15 skvērā pie koncertzāles Lielais dzintars norisināsies foruma ieskandināšanas pasākums. Tā būs īpaša – iekļaujoša dejas izrāde Labrys, kurā skatītāji kopā ar izrādes veidotājiem – Krišjāni Santu un Ievu Gaurilčikaiti-Sants – vienlaikus būs gan vērotāji, gan arī radītāji, informēja foruma rīkotāji.

Valmierā notiks meistarklases Latvijas un ASV dejas profesionāļu vadībā

Valmieras Mākslas dienu laikā lieliska iespēja būs ikvienam dejotājam – klasiskās, laikmetīgās, džeza un Hosē Limona deju tehniku meistarklases Valmierā vadīs Latvijā un ASV atzīti dejas profesionāļi. Pieteikšanās no 9. marta, aizpildot elektronisko pieteikuma formu. Dalība meistarklasēs ir bez maksas, vietu skaits ir ierobežots, informēja Valmieras pilsētas pašvaldības pārstāve Zane Bulmeistare.

Tapusi latviešu skatuviskajai dejai veltīta interneta vietne

Radīta interneta vietne www.dejaszeltafonds.lv, kas rāda latviešu skatuviskās dejas vēsturi un attīstību. Tā ietver 54 nozīmīgākās dejas laika posmā no 1933. līdz 2008. gadam, un tiks periodiski papildināta. Latviešu skatuviskās dejas zelta fonds ir Latvijas Nacionālā kultūras centra iniciatīva, kas radīta sadarbībā ar skatuviskās tautas dejas nozari, ņemot vērā arī sabiedrības priekšlikumus, informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra pārstāve Gunta Miheloviča.

FOTO: Pasaules pirmizrādi piedzīvojis balets Trīs draugi(1)

29. novembrī Latvijas Nacionālajā operā un baletā pasaules pirmizrādi piedzīvoja komponista Pāvela Akimkina un režisora-horeogrāfa Sergeja Zemļanska balets Trīs draugi, kas tapis pēc Ēriha Marijas Remarka populārā romāna motīviem.

Burtnieku novada iedzīvotāji sadarbībā ar atzītiem māksliniekiem rada laikmetīgās dejas izrādi Un pēkšņi gulbji!

15. novembrī plkst. 19 Matīšu Tautas namā un 16. novembrī plkst. 12 Valmieras pagasta kultūras namā ar izrādi Un pēkšņi gulbji! noslēgsies sociāls mākslas projekts Mana brīvība un piederība, kas notiek Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros. Izrāde ir gan demonstrācija, gan koncerts, gan šķietami nebeidzama saruna, kurā Burtnieku novada iedzīvotāji un viņu draugi mākslas valodā pārvērtuši savas atklāsmes par brīvības un piederības nozīmi – individuālā, kolektīvā, vēsturiskā un sociālpolitiskā izpratnē, ziņoja pasākuma pārstāve Daina Tabūna.

Notiks LKA Laikmetīgās dejas mākslas programmas 20 gadu jubilejai veltīti pasākumi(1)

Pēdējā desmitgadē laikmetīgā deja Latvijā ir strauji attīstījusies, kļūstot par nozīmīgu skatuves mākslas kultūras sastāvdaļu. Šī attīstība lielā mērā notikusi, pateicoties profesores Olgas Žitluhinas 1999. gadā Latvijas Kultūras akadēmijā (LKA) izveidotajai Laikmetīgās dejas mākslas (LDM) bakalaura studiju programmai, ko 20 gados ir absolvējušas piecas horeogrāfu paaudzes. Jubilejai par godu LKA organizē svētku notikumu ciklu, kopā pulcējot gan programmas studentus, absolventus un pasniedzējus, gan visus tos, kuri programmu veidojuši un attīstījuši, informēja Laikmetīgās dejas mākslas svētku notikuma cikla koordinatore Patrīcija Kolāte.