Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

ASV

ASV paziņo par izstāšanos no INFT

ASV izstājas no Līguma par vidējā un tuvā darbības rādiusa raķešu likvidāciju (INFT), piektdien paziņojis Baltais nams.

Kritizē Trampa vēršanos pret izlūkiem © DIENA(7)

ASV prezidenta Donalda Trampa un viņam pakļauto izlūkdienestu attiecības ir sasniegušas vārīšanās punktu. Viņš šonedēļ asi kritizēja nacionālo spiegu aģentūru ikgadējo globālo draudu novērtējumu, kurā izlūkdienesti pauž no ASV virspavēlnieka atšķirīgu viedokli par Irānu, Ziemeļkoreju un teroristisko grupējumu Islāma valsts (IV). ASV prezidents ziņojumā ir saskatījis negatīvu novērtējumu savam ārpolitiskajam kursam. Likumdevēji un bijušie izlūkdienestu darbinieki nosoda Trampa izteikumus.

Tramps: Izlūkdienestam, iespējams, jāatgriežas skolā(1)

ASV prezidents Donalds Tramps trešdien kritizēja paša izlūkdienestu, to dēvējot par "ārkārtīgi pasīvu un naivu", šādi izsakoties pēc tam, kad Nacionālās izlūkošanas direktors Dens Koutss un citas amatpersonas bija izteikušies pretēji Baltā nama nostādnēm.

FIB aiztur Trampa uzticamības personu Rodžeru Stounu © DIENA(10)

Federālās izmeklēšanas birojs (FIB) piektdien aizturējis ilggadējo ASV prezidenta Donalda Trampa līdzgaitnieku un bijušo padomnieku priekšvēlēšanu kampaņas laikā Rodžeru Stounu aizdomās par Trampa sakariem ar Krieviju ASV prezidenta vēlēšanu kampaņas laikā, vēsta ārvalstu mediji.