Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

ASV

NATO jubileju aizēno nesaskaņas ar Trampu © DIENA(4)

ASV galvaspilsētā Vašingtonā par godu Ziemeļatlantijas līguma organizācijas (NATO) dibināšanas 70. gadadienai trešdien un ceturtdien pulcēsies 29 dalībvalstu ārlietu ministri. Nozīmīgajai jubilejai vajadzētu būt ļoti pamatotam iemeslam, lai kopā sanāktu militārās alianses dalībvalstu vadītāji un saskandinātu par nesatricināmo vienotību. Taču tā nenotiks, jo NATO militāri varenākās dalībvalsts ASV prezidents Donalds Tramps kopš stāšanās amatā regulāri ir apšaubījis NATO nepieciešamību un pārmetis sabiedrotajiem nepietiekamus izdevumus aizsardzībai. Visticamāk, ka arī svinīgajos pasākumos Vašingtonā amerikāņi atgādinās sabiedrotajiem par nepieciešamību palielināt tēriņus militārajām vajadzībām.

ASV izmeklē Hyundai un Kia automobiļu aizdegšanās gadījumus

ASV Ceļu satiksmes drošības pārvalde (NHTSA) pirmdien paziņoja, ka sākusi divas atsevišķas izmeklēšanas pret Dienvidkorejas autobūves uzņēmumiem Hyundai Motor un Kia Motors pēc tam, kad saņemtas vairāk nekā 3100 sūdzības par aizdegšanās gadījumiem, kas ietekmējuši abu kompāniju ražotus automobiļus.

Piemērota skafandra trūkuma dēļ NASA astronautes pagaidām vēl nepārraksta vēsturi © DIENA

Atcelts kosmosa izpētes aģentūras NASA iecerētais vēsturiskais mirklis, kad darbam atklātā kosmosā, proti, ārpus Starptautiskās kosmosa stacijas (SKS), dotos astronautu komanda ar tikai sievietēm sastāvā. Kaut vairs nav nekas neparasts, ka sievietes dodas veikt nepieciešamos darbus ārpus stacijas sienām, parasti komandā ir arī vīrietis. Arī pirmā sieviete, kas jebkad izgāja atklātā kosmosā - padomju kosmonaute Svetlana Savicka - 1984. gadā šo sasniegumu paveica kopā ar vīrieti. Nu NASA bija ieplānojusi ierakstīt jaunu lapu kosmosa izpētes vēsturē, taču iecere pagaidām atcelta - trūcis piemērota izmēra skafandru, vēsta The Guardian.

ASV demokrāti aicina publiskot visu Millera ziņojumu(8)

ASV Kongresa demokrātu līderi svētdien aicināja nekavējoties publiskot visu īpašā prokurora Roberta Millera izmeklēšanas ziņojumu par Krievijas iejaukšanos 2016. gada ASV prezidenta vēlēšanās, uzsverot, ka ziņojumā ASV prezidents Donalds Tramps nav attaisnots.

Manafortam piespriež vēl 43 mēnešus aiz restēm

ASV prezidenta Donalda Trampa bijušajam kampaņas štāba vadītājam Polam Manafortam, kuram jau par krāpšanos ar nodokļiem un banku darījumiem piespriesti 47 mēneši cietumā, trešdien saistībā ar apsūdzībām sazvērestībā piespriesti vēl 43 mēneši cietumā.

Trampa kampaņas bijušajam vadītājam Manafortam piespriesti 47 mēneši aiz restēm

ASV prezidenta Donalda Trampa vēlēšanu kampaņas bijušajam vadītājam Polam Manafortam ceturtdien tika piespriests 47 mēnešu cietumsods par finanšu noziegumiem, ziņoja telekanāli CNN un Fox News. 69 gadus vecais Manaforts pirms soda pasludināšanas vērsās pie tiesas. Viņš sacīja tiesnesim, ka viņam bijis pietiekami daudz laika pārdomām apcietinājumā vieninieka kamerā, un lūdza izrādīt žēlsirdību.

Huawei tiesāsies ar ASV valdību © DIENA(1)

Ķīnas telekomunikāciju lieluzņēmums Huawei ir vērsies tiesā pret ASV valdību saistībā ar Vašingtonas noteikto aizliegumu federālajām iestādēm izmantot kompānijas ražotās tehnoloģijas. ASV varasiestādes tur aizdomās Huawei par iespējamu spiegošanu Ķīnas valdības uzdevumā, tāpēc uzskata uzņēmuma ražotās tehnoloģijas par draudu nacionālajai drošībai. Amerikāņi ir mudinājuši arī savus sabiedrotos apsvērt līdzīgus aizliegumus, kuru pieņemšanas gadījumā daudzās valstīs varētu aizkavēties nākamās paaudzes – 5G – mobilo sakaru tīkla ieviešana.