Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +1 °C
Daļēji apmācies
Otrdiena, 25. februāris
Alma, Annemarija

ASV

ASV un Dienvidkoreja atliek kopīgās gaisa spēku mācības(5)

ASV un Dienvidkoreja atlikušas kopīgās gaisa spēku mācības, un tas ir labas gribas žests, lai uzlabotu attiecības ar Ziemeļkoreju un veicinātu tās atgriešanos pie kodolsarunu galda, svētdien paziņoja ASV aizsardzības ministrs Marks Espers.

Tramps slavē Erdoganu par spīti abu valstu domstarpībām(8)

ASV prezidents Donalds Tramps trešdien vairākkārt uzslavēja Turcijas prezidentu Redžepu Tajipu Erdoganu, viņam apmeklējot Balto namu, tomēr abi līderi neieskicēja skaidrus soļus domstapību mazināšanai starp abām valstīm, kuras ir arī NATO locekles.

Sākas Trampa impīčmenta izmeklēšanas pirmā publiskā sēde(7)

ASV parlamentā impīčmenta izmeklēšanā pret ASV prezidentu Donaldu Trampu trešdien sākās pirmās publiskās sēdes, un Pārstāvju palātas Izlūkošanas komitejas priekšsēdētājs Adams Šifs atklāšanas runā aicināja procesu virzīt bez naida un kavēšanās.

Sašķeltās ASV lūkojas vēlēšanu virzienā © DIENA(9)

Jau mazāk par gadu ir atlicis līdz 2020. gada ASV prezidenta vēlēšanām, kurās pašreizējais Baltā nama saimnieks no Republikāņu partijas Donalds Tramps cīnīsies par vēlētāju mandātu otrajam prezidentūras termiņam, bet Demokrātu partija lūkos atgūt varu. Kamēr Tramps faktiski jau ir uzsācis savu priekšvēlēšanu kampaņu, tikmēr demokrātu nometnē vēl vairākus mēnešus turpināsies process, kura rezultātā ir jāizraugās kandidāts, kas vēlēšanās nākamā gada 3. novembrī stāsies pretī pašreizējam prezidentam.

Investīciju trūkums atstāj Kaliforniju tumsā © DIENA(17)

Tas vairāk piederētos tādām valstīm kā Haiti vai Pakistāna, kurās sistemātiska elektrības padeves atslēgšana ir ikdienišķa parādība, bet ne valstij, kas sevi uzskata par modernu tehnoloģiju lielvaru, – ASV. Taču pēdējo nedēļu notikumi parādījuši, ka ASV pēc iedzīvotāju skaita vislielākajā un, iespējams, visinovatīvākās ekonomikas štatā – Kalifornijā – elektrības atslēgšana kļuvusi par nenovēršamu «dabas parādību», ko vēl spilgtāk izcēluši pašlaik pat Holivudas zvaigžņu mītnes nesaudzējošie ugunsgrēki. Džordža Meisona Universitātes ekonomikas profesors Tailers Kauens viedokļu slejā ziņu aģentūrai Bloomberg jautā, kā Kalifornija nonāca tik tālu, ka grimst tumsā, un kāpēc šāda notikumu attīstība netiek uzskatīta par nepiedodamu, sašutumu izraisošu gadījumu?

El Bagdādi nāve nenozīmējot Islāma valsts galu © DIENA(5)

Pasaulē visvairāk meklētā terorista Abū Bakra el Bagdādi nāve ir liela uzvara ASV prezidentam Donaldam Trampam, taču tā nenozīmē beigas Bakra el Bagdādi vadītajai džihādistu kustībai Islāma valsts (IV), brīdina analītiķi. Bakrs el Bagdādi gāja bojā nedēļas nogalē amerikāņu militārās operācijas laikā Sīrijas ziemeļrietumos.

Islāma valsts līderis Bagdadi apglabāts jūrā(5)

ASV bruņotie spēki teroristu organizācijas Islama valsts līderi Abu Bakru el Bagdadi, kurš nedēļas nogalē notikušās operācijas gaitā slēpnī Sīrijā izdarīja pašnāvību, apglabājuši jūrā, ziņu aģentūrai AFP pirmdien apliecināja avoti Pentagonā.