Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā -3 °C
Apmācies
Sestdiena, 28. janvāris
Spodris, Kārlis

Kino/TV

Uz ekrāniem nonāks seriāla Baltais lotoss otrā sezona

Pirmdien, 31. oktobrī HBO sāks demonstrēt desmit Emmy balvas guvušā satīriskā seriāla Baltais lotoss (The White Lotus) otro sezonu, un pirmā sērija līdz ar pasaules pirmizrādi būs skatāma arī LMT viedtelevīzijā. 2021. gadā iznākusī seriāla pilotsezona par dramatiskajiem notikumiem Havaju salu viesnīcā Baltais lotoss guva plašu skatītāju interesi un augstu kritiķu novērtējumu, savukārt otrās sezonas darbība norisināsies gleznainajā Sicīlijā.

Rīgā notiks kārtējā tikšanās ar kinokritiķi Antonu Doļinu

Otrdien, 11.oktobrī, plkst.19.00 kinoteātra Splendid palace Lielajā zālē festivālā Botānika notiks kārtējā tikšanās ar kinokritiķi, žurnālistu, radio raidījumu vadītāju Antonu Doļinu. Pasākums turpina projekta Kultūras praktikums publisko sarunu sēriju. Tikšanās tēma: No Venēcijas festivāla līdz Oskaram: sezonas svarīgākās filmas.

Ar lielu skatītāju interesi Latvijas kinoteātros sāk izrādīt komēdiju Mamma vēl smaida

Jaunā latviešu komēdija, Elzas Gaujas spēlfilma Mamma vēl smaida, jau pirmajās dienās pulcējusi gandrīz pusotru tūkstoti skatītāju uz lielajiem ekrāniem. Pēc 29. septembra pirmizrādes filmas radošā komanda ar aktrisēm Antu Aizupi, Baibu Broku un Daigu Kažociņu priekšgalā ir arī uzsākusi īpašo seansu tūri pa Latviju, lai pārspriestu filmu un tās tapšanu ar skatītājiem.

Lindas Oltes filma Māsas pasaules pirmizrādi piedzīvos Varšavā

18. oktobrī pasaules pirmizrādi Varšavas Starptautiskā kinofestivāla konkursa programmā svinēs Lindas Oltes debijas spēlfilma Māsas, kura Latvijā būs skatāma divas dienas vēlāk Rīgas Starptautiskā kinofestivāla ietvaros. Māsas ir sociāla ģimenes drāma par bērnunamā uzaugušām māsām Anastasiju un Diānu, kurām paveras iespēja tikt adoptētām amerikāņu ģimenē.

Līdz septembra beigām aicina pieteikt filmas Lielajam Kristapam

Līdz 30. septembrim filmu autori un producenti var pieteikt savas filmas Nacionālajai kino balvai Lielais Kristaps, kas norisināsies no 23. līdz 26. februārim. Iepazīties ar nolikumu un pieteikt filmas var tiešsaistē lielaiskristaps.lv, informēja balvas rīkotāji.

Par Riga IFF galveno balvu sacentīsies desmit Baltijas jūras reģiona un ziemeļvalstu darbu

Ceturtdien, 13. oktobrī, ar Signes Baumanes filmas Mans laulību projekts nacionālo pirmizrādi sākas ne tikai devītais Rīgas Starptautiskais kino festivāls/Riga IFF, bet arī tā centrālā norise – Riga IFF pilnmetrāžas filmu konkurss. Šogad par festivāla balvu un godalgu 4000 eiro vērtībā sacentīsies desmit filmas no Baltijas jūras reģiona un ziemeļvalstīm, savukārt vērtēšanas darbu veiks piecu starptautisku kino profesionāļu žūrija.

Video: Noskaties filmas Mātes piens oficiālo treileri!

Filmu studijas Deviņi un režisores Ināras Kolmanes veidotās filmas Mātes piens komanda prezentē filmas treileri. Filma veidota pēc populārā Noras Ikstenas romāna Mātes piens motīviem, un tā uz ekrāniem būs skatāma jau drīzumā. Dažādu apstākļu dēļ filmas pirmizrāde no novembra pārcelta uz nākamā gada sākumu.

Baltijas jūras dokumentālo filmu forumā laurus plūc filmas par Ukrainu

Nacionālā Kino centra rīkotais Baltijas jūras dokumentālo filmu forums šogad notika no 5. līdz 11. septembrim. Foruma laikā skatītāju ievērību izpelnījās filmu programma, ko demonstrēja kinoteātrī K. Suns, un divas filmas no tās izrādīja arī Jēkabpilī, Rēzeknē, Smiltenē un Talsos. Gan klātienē, gan tiešsaistē dokumentālā kino profesionāļi piedalījās apmācībās un filmu projektu tirgū, kura noslēgumā četriem filmu projektiem pasniegtas vērtīgas balvas.