Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +2 °C
Daļēji apmācies
Piektdiena, 3. aprīlis
Daira, Dairis

Kino/TV

Tallinā balvu saņem režisores Daces Pūces topošā spēlfilma Bedre

Tallinas starptautiskā kinofestivāla Melnās naktis industrijas sadaļā Works In Progress galveno balvu – atbalstu filmas pēcapstrādes procesam – saņēmusi režisores Daces Pūces topošā pilnmetrāžas spēlfilma Bedre, kas finansēta Nacionālā Kino centra bērnu un jauniešu filmu programmā, informēja NKC pārstāvji.

Šveicē notiks Latvijas kino dienas

29. novembrī Cīrihē sākas Latvijas kino dienas – trīs dienu garumā kinoteātrī Filmpodium tiks demonstrētas 24 filmas, un tā ir pirmā lielākā un žanriski plašākā Latvijas kino skate Šveicē, iekļaujot gan animācijas, gan dokumentālās, gan spēlfilmas. Cīrihē viesosies arī režisoru, scenāristu un mākslinieku grupa no Latvijas, informēja Latvijas Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Kinoteātrī Kino Bize norisināsies Alfreda Hičkoka filmu retrospektīva

Spriedze un terors, mazliet noslēpumainības un romantikas būs redzams Alfreda Hičkoka filmu retrospektīvā no 7. līdz 12. decembrim kinoteātrī Kino Bize. Atzīmējot viena no nozīmīgāko režisoru kino vēsturē 120 gadu jubileju, kā arī kinoteātra Kino Bize septīto gadadienu, nedēļas garumā vienā seansā varēs noskatīties astoņas Alfreda Hičkoka filmas. Retrospektīva sāksies 7. decembrī plkst. 19.30 ar filmas Psiho kinoseansu, informēja kinoteātra pārstāvji.

RSU Kino laboratorijā notiks diskusija ar diplomātiem un politiskā trillera seanss

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Komunikācijas fakultātes rīkoto un ASV vēstniecības atbalstīto filmu un lekciju ciklu Kino laboratorija šogad noslēgs filma Visi prezidenta vīri (All the President's Men). Kā ierasts, pirms filmas diskusija, kurā šoreiz docētāja un kino teorētiķe Dita Rietuma aicinājusi piedalīties ASV vēstniecības Latvijā kultūras atašeju Čadu Tvītiju un RSU Eiropas studiju fakultātes docētāju politoloģi Elīnu Vrobļevsku, informēja pasākuma rīkotāji.

Klajā nāk Viestura Kairiša jaunās spēlfilmas Piļsāta pi upis treileris(4)

Jau no 17. janvāra kinoteātros visā Latvijā varēs noskatīties Viestura Kairiša jauno filmu Piļsāta pi upis. Filmas treilerī var iepazīties ar galvenajiem varoņiem un notikumu intonācijām - lai arī vēsturiskais fons ir dramatisks, tas nesagrauj jaunu cilvēku attiecību vieglumu un cerības, informēja NKC pārstāvji.

Dvēseļu putenis gāž pašmāju kino rekordus! Filmu noskatījušies jau vairāk nekā 102 000 skatītāju(6)

Nepilnu vienpadsmit dienu laikā kopš režisora Dzintara Dreiberga vērienīgās karas drāmas Dvēseļu putenis nonākšanas uz kino ekrāniem filmu paguvuši noskatīties vairāk nekā 102 000 skatītāju. Tas ir lielākais skatītāju skaits pašmāju kinodarbam atjaunotās Latvijas kino vēsturē šādā filmas izrādīšanas periodā, informē filmas veidotāji un tās izplatītāji Latvijā Uz kino un Kinopunkts.

Novembrī visā pasaulē bez maksas skatāmas 12 Latvijā veidotas filmas(5)

No 14. novembra līdz 2. decembrim Nacionālais kino centrs rīko jau otro tiešsaistes festivālu Latvijas filmas pasaulē, piedāvājot portālā filmas.lv bez maksas noskatīties 12 Latvijas filmas (tai skaitā piecas Simtgades filmas), informēja Nacionālā kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.