Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +2 °C
Daļēji apmācies
Piektdiena, 3. aprīlis
Daira, Dairis

Kino/TV

Latvijas filmas piedalās Lībekas kinofestivālā

Vācijas pilsētā Lībekā 29. oktobrī sākušās un līdz 3. novembrim norisināsies 61. Ziemeļvalstu filmu dienas – vienīgais kinofestivāls Eiropā, kas programmā iekļauj tikai filmas no Eiropas Ziemeļu un Ziemeļaustrumu reģioniem. Latvijai šī ir viena no šogad plašākajām filmu nozares prezentācijām pasaulē – konkursu skatēs piedalās astoņas Latvijas filmas un divi kopražojumi, septiņi kinoprofesionāļi delegācijā un divi Latvijas pārstāvji festivāla žūrijās, informēja Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa. vecākā referente

Helovīna vakarā kinoteātrī Splendid Palace tiks demonstrēts šausmu kino(1)

Helovīna vakarā, ceturtdien, 31. oktobrī, kinoteātrī Splendid Palace tiks demonstrēta šausmu komēdija Zelta cimds un drāma Suņi nevalkā bikses. Šausmu vakara papildināšanai – viesus gaida biedējoši pārsteigumi ar humora pieskaņu. Vakara romantisks akcents tiem, kas nemīl šausmu kino, – filma Mīlestības vecums, informēja kinoteātra sabiedrisko attiecību vadītāja Laura Jansone.

Raidījumā Ieklausies Dvēseļu putenī! tiks izdziedātas strēlnieku dziesmas

Latvijas Televīzijas skatītāji no 30. oktobra piecas trešdienas pēc kārtas plkst. 20 LTV1 ēterā varēs sekot līdzi izzinošam un izklaidējošam raidījumam Ieklausies Dvēseļu putenī! Pēc filmas režisora Dzintara Dreiberga un mūziķa Māra Mihelsona iniciatīvas tapušajā raidījumā 10 šābrīža spilgtākās Latvijas mūzikas personības un grupas iedziedās Reiņa Sējāna aranžētas strēlnieku dziesmas, ziņoja LTV komunikācijas speciāliste Krista Luīze Priedīte.

Izziņota Nacionālās kino balvas Lielais Kristaps programma

Lielais Kristaps šogad norisināsies no 7. līdz 12. novembrim, piedāvājot skatītājiem iespēju kinoteātrī Splendid Palace vienkopus noskatīties nominētās filmas, studentu konkursa filmas, ārpuskonkursa pirmizrādes, kā arī piedalīties radošās darbnīcās, diskusijās, apmeklēt seminārus un svinīgo balvu pasniegšanas ceremoniju, kas notiks 12. novembrī, informēja Lielā Kristapa mediju koordinatore Lote Eglīte.

Meklē meitenes galvenajām lomām Lindas Oltes spēlfilmā Māsas(5)

Režisore Linda Olte meklē galvenās varones savai topošajai debijas spēlfilmai Māsas. Uz aktieru atlasi šā gada novembrī tiek aicinātas meitenes vecumā no 8 līdz 14 gadiem, kuras vēlas pretendēt uz galvenajām lomām, informēja Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Kinoteātros skatāma godalgotā filma Nemirstīgie

No pirmdienas, 28. oktobra, kinoteātros skatāma režisores Ksenijas Ohapkinas dokumentālā filma Nemirstīgie, kas savam balvu pulkam pievienojusi arī Rīgas starptautiskā kinofestifvāla (Rīga IFF) programmas Artdocfest/Riga galveno balvu, informēja filmas pārstāvji.

Aktuāli un trāpīgi. Rīgas Starptautiskajā kinofestivālā laurus plūc spēlfilma Jaunā Lietuva © DIENA

Rīgas Starptautiskā kinofestivāla (Riga IFF) pilnmetrāžas filmu konkursa skates galveno balvu ir saņēmusi lietuviešu režisora Karoļa Kaupiņa spēlfilma Jaunā Lietuva. "Šajā tonāli pārliecinošajā vēsturiskajā drāmā XX gs. 30. gadu tumšās dienas Lietuvā apgaismo vārs utopiskas iespējas plaiksnījums. Šī ir humānistiska un smalki veidota spēlfilmas debija, kas pārsteidz gan ar savu briedumu, gan ar aktuālo un trāpīgo politisko vēstījumu," pamatojusi starptautiskā žūrija.

Jura Kursieša filma Oļegs tiks izrādīta vairāk nekā 25 kinoteātros Francijā(1)

Skaudrais, uz patiesiem notikumiem balstītais stāsts par mūsdienu verdzību filmā Oļegs izpelnījies arī Francijas kino ekspertu atzinību. Jau oktobra beigās filma nonāks Francijas kinoteātros, kas ir nozīmīgs notikums Latvijai – šī ir pirmā filma, kurai izdevies ielauzties sarežģītajā Francijas kino tirgū. Filma “Oļegs” Francijā tiks izrādīta ne tikai festivālos, bet arī regulārajos kino seansos vairāk nekā 25 kinoteātros, informēja filmas pārstāve.

Iepazīsti filmas Dvēseļu putenis galvenos varoņus!

Šā gada 8. novembrī, tieši 100 gadus pēc Latvijas brīvības cīņām, uz kino ekrāniem visā Latvijā nonāks režisora Dzintara Dreiberga vēsturiskā kara drāma Dvēseļu putenis, ievadot novembra svētku un neatkarības nedēļu.

RSU filmu lekciju ciklā Kino laboratorija diskutēs par mediju atainojumu kinofilmās

Ar divas desmitgades seno Holivudas grāvēju Trūmena šovs (The Truman Show, 1998) Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) aulā pirmdien, 28. oktobrī, plkst. 17 turpināsies filmu lekciju cikls Kino laboratorija, kura uzmanības centrā ir mediju atainojums kinofilmās. Šis būs jau otrais cikla pasākums, un šoreiz par filmu un tajā skartajām tēmām ar auditoriju sarunāsies RSU docētāja, kinokritiķe Dita Rietuma un mediju profesionāle, ilggadēja mediju koncerna vadītāja Baiba Zūzena, informēja pasākuma pārstāvji.

Pastiprinātas uzmanības lokā © DIENA

Šī gada Rīgas Starptautiskā kino festivāla (Riga IFF) uzmanības centrā ir Baltijas animācijas industrija, kurai ir veltīta atsevišķa programma Home Made Animated un pasākums Baltic Animation Meet-up, kurā piedalījās 12 Lietuvas, 17 Igaunijas un 19 Latvijas animācijas profesionāļu, lai iepazītos, diskutētu un vienotos par kopīgām iniciatīvām Baltijas mērogā.