Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Kino/TV

Filmas Bille raiddtiesības iegādājas HBO Europe

Filmu studijas Deviņi un režisores Ināras Kolmanes veidotās pilnmetrāžas spēlfilmas Bille izrādīšanas tiesības iegādājusies starptautiskā televīzijas un interneta platformu (VOD) grupa HBO Europe izrādīšanai Eiropas valstīs. Šis ir pirmais gadījums, kad kāda Latvijas spēlfilma ir iegādāta izrādīšanai šajā plašajā televīzijas grupā, kurā ietilpst televīzijas kanāli teju visā Eiropā, informē filmas veidotāji.

Maija vidū atsāksies Rīgas Filmu fonda darbība

Tiekoties ar Latvijas Kinoproducentu asociācijas pārstāvjiem, Rīgas pilsētas pašvaldības pagaidu administrācija apstiprināja informāciju par Rīgas Filmu fonda darbības turpināšanu iepriekšējā kārtībā, paužot savu atbalstu un izpratni par fonda nozīmīgumu nozares darbības atjaunošanai, informēja Latvijas Kinoproducentu asociācijā.

Eiropas Kinoakadēmijas Jauniešu balvu saņem filma Mans brālis dinozauru mednieks

No 23. līdz 26. aprīlim jau astoto reizi norisinājās Eiropas Kinoakadēmijas (EKA) Jauniešu žūrijas darbs, kura rezultātā tiek pasniegta balva labākajai no bērnu un jauniešu auditorijai domātām Eiropas filmām. Šogad Latvijas žūrijas viedoklis sakrita ar Eiropas vienaudžu domām, par uzvarētāju pasludinot Itālijas un Spānijas kopražojuma filmu _Mans brālis dinozauru mednieks, informēja Nacionālā Kino centra pārstāvji.

4. maija Latvijas filmu maratons šogad redzams tiešsaistē visā pasaulē

Ārkārtas situācijas ierobežojumu dēļ Nacionālais Kino centrs tradicionālo 4. maija Latvijas filmu maratonu šogad rīko interneta vidē – portālā filmas.lv –, tomēr saglabājot "kinoteātra modeli" – deviņi kinoseansi konkrētos laikos, arī pirmizrādes un pat grāmatas atvēršana, turklāt maratona programma būs pieejama visur pasaulē, informēja NKC pārstāve Kristīne Matīsa.

Pirmizrādi piedzīvos Aijas Bley dokumentālā filma par pankrokgrupu Inokentijs Mārpls

Režisores Aijas Bley dokumentāli muzikālajā filmā Mēs gribējām izmainīt pasauli leģendārās pankrokgrupas Inokentijs Mārpls mūziķi Dambis un Skrips un mūzikas apskatnieks Uldis Rudaks nosvin apaļu jubileju un apcer, vai palikuši uzticīgi saviem jaunības dienu ideāliem. Savu ceļu pie skatītājiem filma sāks virtuālajā kinozālē, Nacionālā kino centra tradicionālajā 4. maija Latvijas filmu maratonā, kas šogad norisināsies tiešsaistē – portālā filmas.lv, informēja filmas pārstāvji.

Latvijas Televīzija rādīs atzīto britu seriālu Miesassargs(3)

No 30. aprīļa Latvijas Televīzijas skatītājiem būs iespēja sekot līdzi nopelniem bagātā BBC seriāla Miesassargs stāstam. Seriāls, ko pasaulē novērtējuši skatītāji un kritiķi, ir ne vien spraigs trilleris, bet arī risina jautājumus par kontroversiāliem jautājumiem, piemēram, privātās informācijas uzraudzību un šī procesa regulāciju, informēja LTV pārstāvji.

Pirmizrādi piedzīvos filma par politisko varu attieksmi pret latgaliešu valodu(3)

27. aprīlī internetā un 2. maijā Latvijas Televīzijā pirmizrādi piedzīvos jaunākā latgaliešu dokumentālā filma Laiki. Cylvāki. Volūda. Tā stāsta par dažādu Latvijā pastāvējušu politisko režīmu attieksmi pret latgaliešu valodu un centieniem ierobežot tās lietojumu laika periodā no 1920. līdz 1960. gadam, informēja filmas veidotāju pārstāvji.

Aicina pieteikties Eiropas Kinoakadēmijas jauniešu žūrijā

Nacionālais Kino centrs līdz 17. aprīlim aicina pieteikties bērnus un jauniešus vecumā no 12 līdz 14 gadiem Eiropas Kinoakadēmijas jauniešu žūrijā. Balvai pieteikto filmu skatīšanās un vērtēšana šogad norisināsies pilnībā tiešsaistē no 23. līdz 26. aprīlim, informēja Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Kino Bize savā mājaslapā piedāvā noskatīties starptautiskos kinofestivālos izrādītas filmas

Kinoteātris Kino Bize no aprīļa sākuma savā mājaslapā www.kinobize.lv piedāvā augstā kvalitātē legāli skatīties pēdējos gados kinofestivālos apbalvotās filmas un kino klasiku. Līdz šim Latvijā izrādītās filmas ir titrētas vai profesionāli dublētas latviešu valodā. Lai iepazītos ar katalogu, pirmā filma pieejama bez maksas, informēja kinoteātra pārstāve Paula Bērziņa.

Portālā The Hollywood Reporter atzinīgi vērtē filmu Dvēseļu putenis

Filma Dvēseļu putenis, kas ir līdz šim skatītākā filma Latvijas kinoteātros atjaunotās Latvijas vēsturē, pievērsusi mediju uzmanību arī ārpus valsts robežām. Plašu recenziju par to uzrakstījis starptautiski atpazīstamais portāls The Hollywood Reporter, kas pozitīvā gaismā filmu salīdzina ar lielbudžeta kara drāmu 1917, informēja filmas Dvēseļu putenis pārstāvji.

Attālinātai mācīšanai tiešsaistē pieejamas vairāk nekā 40 Latvijas filmas

Palīdzot Latvijas skolotājiem un skolēniem attālinātās mācīšanās procesā, Nacionālais Kino centrs portālā filmas.lv izveidojis sadaļu Kino skolās tiešsaistē, vienlaikus veicinot Latvijas filmu izmantošanu vispārizglītojošo skolu mācību procesā. No 26. marta līdz ārkārtas situācijas beigām visā Latvijā būs pieejamas vairāk nekā 40 filmas, kurām pievienots metodiskais materiāls skolotājiem un darba lapas skolēniem, informēja Nacionālā Kino centra vecākā referente Kristīne Matīsa.

Skaties spēlfilmu Piļsāta pi upis internetā!(2)

Režisora Viestura Kairiša spēlfilmu Piļsāta pi upis (Pilsēta pie upes), kas uz ekrāniem nonāca janvārī un šogad jau kļuvusi par visvairāk apmeklēto Latvijas filmu kinoteātros, par maksu var noskatīties internetā (Vimeo On Demand), informēja Nacionālā Kino centra vecākā referente Kristīne Matīsa.