Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +2 °C
Apmācies
Piektdiena, 1. marts
Ilgvars, Ivars

Kino/TV

Eiropas kino mēnesī Splendid Palace piedāvās godalgotās jaunākās filmas un svinēs savu 100 gadu jubileju

Eiropas kino mēnesī, kas šogad norisināsies no 1. novembra līdz 9. decembrim, kinoteātris Splendid Palace piedāvā unikālu un daudzveidīgu programmu – iespēju noskatīties godalgotas Eiropas režisoru jaunākās filmas. Eiropas kino svētki noslēgsies 9. decembrī ar 36. Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremoniju Berlīnē un Splendid Palace 100 gadu jubilejas svinībām Rīgā.

Latvija piedalās Ziemeļvalstu filmu dienās Lībekā

Vācijas pilsētā Lībekā 1. novembrī sākas nozīmīgs Eiropas mēroga festivāls – jau 65. reizi notiek Ziemeļvalstu filmu dienas, kurām šogad dažādās programmās atlasītas piecas Latvijas filmas, režisors Armands Začs izvēlēts jauno talantu platformai Future North un Latvijas viedoklis ietekmēs arī Baltijas filmu balvas likteni, informēja NKC festivālu aprites koordinatore Agnese Zapāne.

Jauniešus aicina darboties Eiropas Kino klubā un EKA Jauno skatītāju balvas žūrijā

Eiropas Kino akadēmija (EKA) un Nacionālais Kino centrs aicina bērnus un jauniešus vecumā no 12 līdz 19 gadiem pieteikties dalībai EKA Jauno skatītāju balvas (EFA Young Audience Award) žūrijā un Eiropas Kino kluba atklāšanas pasākumā. Balvas piešķiršanā ir iesaistījušās 42 Eiropas valstis, un rīkotāji to dēvē par "pasaulē lielāko žūriju".

Uz kinoekrāniem nonāk Latvijā uzņemtā kungfu komēdija Neredzamā cīņa

Rainera Sārneta kung-fu komēdija Neredzamā cīņa, kura savu pasaules pirmizrādi piedzīvoja prestižajā Lokarno kinofestivālā Šveicē un šoruden atklāja Rīgas Starptautisko kino festivālu ar pilnībā izpārdotu seansu, no 27. oktobra nonāks pie Latvijas skatītājiem kinoteātros Rīgā, Liepājā un Ventspilī.

Paziņoti Riga IFF desmitās sezonas laureāti

Rīgas Starptautiskais kino festivāls (Riga IFF), kas no 12. līdz 22. oktobrim atzīmēja savu desmitgadi kinoteātros Rīgā un tiešsaistē visā Latvijā, apbalvošanas ceremonijā Riga IFF Awards ir paziņojis šīs sezonas laureātus.

Foto: Nosvinēta režisora Aika Karapetjana filmas Bezkaunīgie pirmizrāde

Vakar, 17. oktobrī, sirsnīgā gaisotnē kinoteātrī Splendid Palace, pulcējot aktierus, kino draugus un režisora talanta cienītājus, notika režisora Aika Karapetjana jaunās filmas Bezkaunīgie pirmizrāde. Mistiskais psiholoģiskais trilleris no šodienas skatāms kinoteātros visā Latvijā.

Riga IFF turpinās. Ko redzēt festivāla otrajā nedēļā

Ar izpārdotiem seansiem, spožākajiem aktuālās sezonas darbiem un neskaitāmiem kino piedzīvojumiem aizvadīta Rīgas Starptautiskā kino festivāla (Riga IFF) desmitās sezonas pirmā nedēļa. Vēl septiņas dienas, līdz pat festivāla noslēgumam 22. oktobra vakarā, uz Riga IFF ekrāniem tiks izrādītas vairākas starptautiski godalgotas un kritiķu novērtētas filmas, pavērtas kino vēstures lappuses, godināti nozīmīgi autori un atklāti jauno filmdaru kolorītie rokraksti.

Uz kinoekrāniem nonāk režisora Aika Karapetjana filma Bezkaunīgie

Aika Karapetjana filma Bezkaunīgie ir mistisks psiholoģisks trilleris, kura nospriegotajā noskaņā atklājas ģimenes emocionālo saišu un savstarpējās mijiedarbības sarežģītā un satraucošā daba. Filmas pirmizrāde Rīgas Starptautiskajā kino festivālā (Riga IFF) notiks 17. oktobra vakarā kinoteātrī Splendid Palace, kinoteātros filma skatāma no 18. oktobra.