Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +3 °C
Daļēji apmācies
Piektdiena, 3. aprīlis
Daira, Dairis

Kino/TV

DVD formātā izdotas trīs Latvijas filmas(1)

DVD formātā ir izdotas trīs ļoti dažādas Latvijas filmas: pilnmetrāžas animācijas filma Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi un Lote un pazudušie pūķi, un viena no 2018. gada kinoteātru kases grāvējiem – komēdija Kriminālās ekselences fonds, informēja Nacionālā kinocentra pārstāvji.

Sākas biļešu iepriekšpārdošana uz Viestura Kairiša spēlfilmu Piļsāta pi upis(2)

Ar pirmizrādēm 11. janvārī Krāslavā un 15. janvārī Rīgā pie skatītājiem nonāks režisora Viestura Kairiša jaunā spēlfilma, vēsturiskā attiecību drāma Piļsāta pi upis / Pilsēta pie upes. Uz ekrāniem Latvijas kinoteātros filma no 17. janvāra, bet no trešdienas, 18. decembra, iespējams iegādāties biļetes uz filmas seansiem, informēja NKC pārstāve Kristīne Matīsa.

Noskaties Ziemassvētku Latvijas filmu izlasi portālā filmas.lv!

Turpinot tradīciju, brīdi pirms Ziemassvētkiem Nacionālā Kino centra portālā filmas.lv atkal izceltas tematiski piemērotas Latvijas filmas. Šajos svētkos no 17. decembra līdz 6. janvārim filmu izlasē varēs noskatīties Rozes Stiebras animācijas filmu Saule brauca debesīs, Vara Braslas spēlfilmu Ziemassvētku jampadracis, Jāņa Streiča filmu Cilvēka bērns, Aivara Freimaņa spēlfilmu Puika, Vladimira Leščova īsfilmu Zuduši sniegā un daudzas citas, informēja NKC pārstāve Kristīne Matīsa.

Dvēseļu putenis uzstāda jaunu pašmāju kino rekordu(2)

Kā informē filmas veidotāji un tās izplatītāji Latvijā Uz kino un Kinopunkts, režisora Dzintara Dreiberga filma Dvēseļu putenis piecu nedēļu laikā ne vien pārspējusi visus līdzšinējos pašmāju kino skatīšanās rekordus atjaunotās Latvijas vēsturē, bet kļuvusi arī par visu laiku pieprasītāko un skatītāko filmu Latvijas kinoteātros.

Ikgadējais izsaukums © DIENA(1)

Filmā Jaungada taksometrs 2 koncepcija, salīdzinot ar pirmo sēriju, nav mainījusies – vairāk vai mazāk spilgtu epizožu virtene Vecgada salūta gaisotnē.

Uz Franciju dodas Latvijas filmu nozares delegācija

No 14. decembra nedēļas garumā Lesarkā (Les Arcs, Francija) norisināsies kino festivāls, kura uzmanība šogad fokusēta uz Baltijas valstu un Somijas kino. Festivālā tiks demonstrētas Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Somijas filmu izlases, trīs projekti atlasīti arī konkursiem industrijas forumā, informēja Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Jauniešus aicina pieteikties uz Antuāna Duanela kino skolas rīkotajām lekcijām

Kinoteātrī Kino Bize septembrī atklātā Antuāna Duanela kino skola līdz 10. janvārim aicina pieteikties jauniešus vecumā no 11 līdz 16 gadiem uz nākamo kino skolas lekciju ciklu, kas norisināsies no janvāra līdz aprīlim! Aicināti gan tie, kuri jau iepriekš apmeklējuši Antuāna Duanela lekcijas, gan jaunieši bez priekšzināšanām. Šajā kursā būs iespēja padziļināti pievērsties kino žanriem, informēja kinoteātra pārstāvji.

Favorītes sāpes un slava © DIENA

Par spīti déjà vu sajūtai balvu sadalījumā, Eiropas Kinoakadēmijas godalgu pasniegšanas ceremonijā bija sirsnīgi un pārsteidzoši mirkļi.

LKA Nacionālajā filmu skolā notiks studentu filmu maratons

Sestdien, 14. decembrī, no plkst. 11 līdz 22 Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) Nacionālās filmu skolas kinoteātrī (Elijas ielā 17) visas dienas garumā norisināsies LKA bakalaura studiju programmas Audiovizuālā māksla 2019. gada absolventu diplomdarbu skate. Ieeja – bez maksas, informēja LKA Nacionālās filmu skolas sinematēkas vadītāja Liene Linde.

Ginta Zilbaloža animācijas filma Projām nominēta prestižajai Annie balvai

Latviešu režisora un animatora Ginta Gilbaloža veidotā animācijas filma Projām ir nominēta Annie balvai kategorijā Labākā mūzika. Annie Awards katru gadu pasniedz Starptautiskās animācijas filmu asociācijas Losandželosas nodaļa (ASIFA-Hollywood), godinot gada izcilākos veikumus animācijas jomā, informēja filmas pārstāvji.

Splendid Palace izrādīs zinātniskās fantastikas festivāla BEST SCI-FI 2019 īsfilmu izlasi

Virtuālā realitāte, laika mašīnas, citplanētieši un daudzas citas fantastikas kino žanra aktualitātes tiks izrādītas kinoteātrī Splendid Palace 6. decembrī plkst. 18 zinātniskās fantastikas un fantāziju filmu festivāla BEST SCI-FI 2019 izlasē. 100 minūšu programmā varēs noskatīties īsfilmas no ASV, Francijas, Lielbritānijas, Itālijas, Izraēlas, Indijas un Serbijas, informēja kinoteātra pārstāvji.