Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Atkritumu pārstrāde

Atkritumu dedzināšanas iecere strīdu krustugunīs

Biedrības Zaļā brīvība un Zero Waste Latvija portālā Manabalss.lv sākušas parakstu vākšanu iniciatīvai Par Latviju bez atkritumu dedzināšanas rūpnīcām, aicinot sabiedrību rīkoties, lai mainītu Latvijas pozīciju sarunās par Eiropas Savienības (ES) nākamajā daudzgadu budžetā līdzfinansējamām aktivitātēm no Kohēzijas fonda attiecībā uz sadzīves atkritumu sadedzināšanas iekārtām. Jāpiebilst gan, ka 19 dienu laikā, kopš iniciatīva ievietota portālā, no nepieciešamajiem 10 tūkstošiem parakstu tā pagaidām saņēmusi tikai 292 cilvēku atbalstu.

Aptauja: 31% iedzīvotāju dāvanu iesaiņojomus izmet sadzīves atkritumos

Trešdaļa jeb 31% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju nezina, ko iesākt ar dāvanu papīriem, maisiņiem un citiem iesaiņojuma veidiem pēc dāvanu izsaiņošanas, tāpēc tos vienkārši izmet sadzīves atkritumos, liecina vides apsaimniekotāja Latvijas Zaļais punkts aptauja par dāvanu saiņošanas paradumiem.

Nodos mantojumā 13. Saeimai

Diskusijas, vai Latvijā ieviest obligātu vienotu depozīta sistēmu atkārtoti lietotajam un vienreiz lietojamam dzērienu iepakojumam, ir ritējušas gadiem. Kā vakar Saeimas sēdē teica deputāts Einārs Cilinskis (NA), komentējot kādu rakstu, kurā apgalvots, ka likumprojekts ir sasteigts, – tad tas ir "ļoti, ļoti daudzus gadus sasteigts".

Aptauja: Latvijā 57% mājsaimniecību šķiro atkritumus

Latvijā 57% mājsaimniecību šķiro atkritumus, kas ir par četriem procentpunktiem vairāk nekā gadu iepriekš, aģentūrai LETA pavēstīja AS Latvijas zaļais punkts pārstāvji, atsaucoties uz veiktās aptaujas datiem.

Jāšķiro, lai pārstrādātu

Latvijā gadā radām ap 745,7 tūkstošiem tonnu sadzīves atkritumu, no kuriem šķirojam tikai piekto daļu. Lai gan pārstrādei būtu iespējams nodot teju 90% patlaban nešķiroto sadzīves atkritumu, kas ne vien mazinātu mājsaimniecības izdevumus, bet arī saudzētu vidi.

Eiropas Komisija brīdina – Latvijā pārstrādā pārāk maz atkritumu

Saistībā ar nepietiekamu pārstrādāto atkritumu apjomu, Eiropas Komisijas Vides ģenerāldirektorāts Latvijā uzsācis pārbaudes procedūru agrās brīdināšanas sistēmas ietvaros, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums de facto. Šī iemesla dēļ paredzams, ka Latvijā varētu daudz straujāk augt dabas resursu nodoklis par atkritumu apglabāšanu, lai pārstrādi veicinātu. Ja problēmu līdz 2020.gadam neizdosies novērst, sāksies pārkāpuma procedūra.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide