Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Atkritumu pārstrāde

Drīzumā varēs sākt slēgt līgumus ar jauno Rīgas atkritumu apsaimniekotāju

Jaunizveidotā kopsabiedrība Rīgas vides pakalpojumi atkritumu apsaimniekošanu pilsētā sāks 15. septembrī, savukārt līgumus ar jauno Rīgas atkritumu apsaimniekotāju pakalpojuma saņēmēji varēs slēgt jau no 15. jūlija, aģentūrai LETA pastāstīja SIA Clean R valdes loceklis Guntars Levics. Viņš skaidroja, ka tiks nodrošināti vairāki kanāli, kā noslēgt līgumu par atkritumu apsaimniekošanu Rīgā, primāri aicinot to darīt elektroniski, taču būs iespējams līgumu noslēgt arī klātienē.

Narvesen ievieš tirdzniecībā pilnībā pārstrādājamas papīra krūzes

Lai kafijas pauze būtu ne tikai garšīga un vizuāli baudāma, bet arī atstātu mazāku ietekmi uz apkārtējo vidi, mazumtirdzniecības tīkls Narvesen tirdzniecības vietās ievieš dabiskas, 100% pārstrādājamas līdzi ņemamās kafijas krūzes, portālu Diena informē uzņēmuma pārstāvji.

Gotjē, saturies!

Gaisā virmojošais pavasaris mudina uz svaigumu, tātad – arī lielo tīrīšanu. Itin drīz blakus atkritumu konteineriem rindosies kāda labdara atstāta "jaunā kolekcija" trūkumcietējiem. Viedi cilvēki gan saka: šis nav tas labākais risinājums atbildīgai paša negribēto drēbju apsaimniekošanai. SestDiena lūko, vai un kā iespējams skapi izrevidēt, nebarojot atkritumu poligonus.

Depozītu gaidot

Kamēr gadiem ilgās diskusijas par dzērienu iepakojuma depozīta sistēmas ieviešanu Latvijā met lokus dažādās instancēs, jāiztiek ar pašreizējo dalītās atkritumu vākšanas sistēmu. Turpinot rakstu sēriju par atkritumu apsaimniekošanu, SestDiena pievēršas šķirošanas iespējām un ar to saistītajām problēmām dažādās pašvaldībās

Atkritumu dedzināšanas iecere strīdu krustugunīs

Biedrības Zaļā brīvība un Zero Waste Latvija portālā Manabalss.lv sākušas parakstu vākšanu iniciatīvai Par Latviju bez atkritumu dedzināšanas rūpnīcām, aicinot sabiedrību rīkoties, lai mainītu Latvijas pozīciju sarunās par Eiropas Savienības (ES) nākamajā daudzgadu budžetā līdzfinansējamām aktivitātēm no Kohēzijas fonda attiecībā uz sadzīves atkritumu sadedzināšanas iekārtām. Jāpiebilst gan, ka 19 dienu laikā, kopš iniciatīva ievietota portālā, no nepieciešamajiem 10 tūkstošiem parakstu tā pagaidām saņēmusi tikai 292 cilvēku atbalstu.

Aptauja: 31% iedzīvotāju dāvanu iesaiņojomus izmet sadzīves atkritumos

Trešdaļa jeb 31% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju nezina, ko iesākt ar dāvanu papīriem, maisiņiem un citiem iesaiņojuma veidiem pēc dāvanu izsaiņošanas, tāpēc tos vienkārši izmet sadzīves atkritumos, liecina vides apsaimniekotāja Latvijas Zaļais punkts aptauja par dāvanu saiņošanas paradumiem.

Nodos mantojumā 13. Saeimai

Diskusijas, vai Latvijā ieviest obligātu vienotu depozīta sistēmu atkārtoti lietotajam un vienreiz lietojamam dzērienu iepakojumam, ir ritējušas gadiem. Kā vakar Saeimas sēdē teica deputāts Einārs Cilinskis (NA), komentējot kādu rakstu, kurā apgalvots, ka likumprojekts ir sasteigts, – tad tas ir "ļoti, ļoti daudzus gadus sasteigts".

Aptauja: Latvijā 57% mājsaimniecību šķiro atkritumus

Latvijā 57% mājsaimniecību šķiro atkritumus, kas ir par četriem procentpunktiem vairāk nekā gadu iepriekš, aģentūrai LETA pavēstīja AS Latvijas zaļais punkts pārstāvji, atsaucoties uz veiktās aptaujas datiem.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide