Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus

Būvnieku lieta

Igatei aizdomas par "kādu personu" ieinteresētību robežjoslas izbūves kavēšanā

SIA Ceļu būves sabiedrībai Igate (Igate) ir aizdomas, ka patlaban Iekšējās drošības biroja (IDB) sāktajā izmeklēšanā ir ieinteresētas kādas personas, kuras vēlas kavēt valsts robežjoslas izbūvi un kopumā traucēt uzņēmuma darbu, otrdien preses konferencē sacīja Igates valdes priekšsēdētājs Māris Peilāns un viņa advokāts Āris Bočs.

Būvnieku lietā konkurences uzraugi izmeklē aptuveni 100 objektu

Būvnieku karteļu lietā Konkurences padome izmeklē apmēram ar simt dažādiem būvobjektiem saistīto dokumentāciju, noskaidrojis Latvijas Televīzijas raidījums de facto. Iespējamās nelikumīgās vienošanās savā starpā slēgusi virkne lielāko un zināmāko Latvijas būvuzņēmumu, kā rezultātā nodokļu maksātāji, visticamāk, krietni pārmaksājuši par būvēm, ko godīgas konkurences apstākļos būtu iespējams uzbūvēt lētāk.

Raidījums: Kā būvnieku aresti saistīti ar politisko tirgu ap Vējoņa ievēlēšanu?

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) veiktās kratīšanas radījušas virkni jautājumu - par kādiem liela apjoma būvniecības projektiem notikušas aizliegtas vienošanās? Kā tajos varētu būt iesaistīti Saeimas deputāti, kas saukti uz pratināšanām? Vai bijušā Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa liecību sniegšana KNAB nozīmē, ka izmeklētāji varētu šķetināt, kā notikusi politiskā vienošanās par viņa ievēlēšanu? Un vai tirgošanās notikusi starp partijām pietuvinātām būvkompānijām, kas slēpti sadalījušas tirgu?

LNT: Rāvim piemērots statuss – persona, pret kuru sākts kriminālprocess

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) sāktajā kriminālprocesā par kukuļošanu lielā apmērā, pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu un pārsniegšanu, ja tas izdarīts mantkārīgā nolūkā, SIA Skonto būve bijušajam valdes priekšsēdētājam Guntim Rāvim KNAB piemērojis statusu - persona, pret kuru uzsākts kriminālprocess, vēsta LNT ziņas.

Tiesa neapcietina Garbaru

Iekšējās drošības biroja (IDB) sāktajā kriminālprocesā aizturētais bijušais Valsts robežsardzes (VRS) priekšnieks Normunds Garbars, kuram procesa virzītājs bija lūdzis piemērot apcietinājumu, trešdienas vakarā tiesu atstāja uz brīvām kājām, novēroja aģentūra LETA.

IDB prasa Garbaru apcietināt

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa trešdienas vakarā vērtēs, vai piemērot apcietinājumu bijušam Valsts robežsardzes (VRS) priekšniekam Normundam Garbaram, noskaidroja aģentūra LETA.

Igate noraida visas IDB izvirzītās apsūdzības

SIA Ceļu būvniecības sabiedrība Igate (Igate) noraida visas Iekšējās drošības biroja (IDB) izvirzītās apsūdzības, aģentūrai LETA sacīja -Igates pārstāvis Jānis Stundiņš.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide